kto tam tú skládku uložil?...v ktorých rokoch a za akého režimu?....len pokračuj.
24.09.2019 - 20:16:57
00
takze, triki ak mas nejake lepsie info, tak prosim, sem s nimi, rad sa poucim ze preukazali funkcnost. Taktiez, nikde nevravim ze to co sa robi musi byt zle - tvrdim, ze niektore veci "netusia". Inak si tu blbcom ty. Napr:

"Na toxíny v podzemnej vode už pred dvomi rokmi upozorňovala šéfka dozornej rady Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Alena Trančíková. Teraz má výhrady k riešeniu, ktoré si zvolil štát.

„Ak by mala kapsula fungovať, ako treba, mala by byť celkom uzavretá zo všetkých strán,“ tvrdí Trančíková. Riešenie štátu nehovorí o tom, že by odpad izolovali aj zospodu a nikto nevie zaručiť, že podložie skládky je nepriepustné.

„Zhruba jedna tretina skládky navyše nebude uzavretá ani zhora, pretože žiadne výkupy pozemkov v súkromnom vlastníctve alebo vyvlastnenie a vyrovnanie objektov, ktoré sa tam nachádzajú, sa neplánuje. Bude tam pršať a toxické látky sa budú ďalej rozpúšťať,“ varuje Trančíková."
zdroj: https://dennikn.sk/794210/ministerstvo-po-rokoch-uznalo-toxicky-odpad-pod-castou-bratislavy-nepite-vodu-zo-studne-nejedzte-zeleninu/?ref=tema

nieco priamo od autorov studie:
"Pre posúdenie miery ovplyvnenia hydraulických
podmienok záujmového územia tesniacou stenou
navrhujeme spracovať matematický model. V prípade rizika neakceptovateľného vzdutia hladiny
podzemnej vody na nátokovej strane územia ohraničeného tesniacou stenou odporúčame zvážiť
položenie potrubnej drenáže prechádzajúcej naprieč týmto územím (so zatesnenými prechodmi cez
obidve protiľahlé tesniace steny)"
zdroj: http://www.vrakuna.sk/wp-content/uploads/2017/06/zaverecna_spravastudia_uskutocnitelnosti-sanacie.pdf

prepac, ale nenasiel som ziadne zdroje ktore by dany model publikovali a povedali ze to vyzera fajn.

A este k rozsahu znecistenia a ze kedy to zacne byt problem nizsie prilozeny obrazok z https://www.minv.sk/swift_data/source/miestna_statna_sprava/okres_bratislava/Urad_Tab/2017/03/16_plan prac.pdf

Prílohy:

mapa.png
mapa.png 1.45 MiB thumb_up0thumb_down

24.09.2019 - 21:08:36
00
inak, trikri, este taka hypoteticka otazka, ked uz tu spominas tych odborne zdatnych ludi, ak oni urcia ze adopcia daneho dietata danym (homosexualnym) parom/clovekom je to najvhodnejsie pre dieta (napr. z dovodu ze povodny rodic/rodicia zomreli a dieta s danou osobou uz zije), z danych moznosti, tak co si ty ze vies co je dobre - blbec?
24.09.2019 - 22:43:24
00
s trikim sa nehada, on vie vsetko najlepsie. a nedajboze ste sa narodili po 80tych rokoch, potom uz debata vobec nema zmysel lebo vas znicilo skolstvo a ste iba ufnukanci
24.09.2019 - 23:01:44
00
Moj prispevok z 9.9. O dobrom a zlom policajtovi.

https://www.mtbiker.sk/forum/post1519674.html#p1519674

A clanok v Denniku N z 24.9. O dobrom a zlom policajtovi.

https://dennikn.sk/1595404/newsfilter-smer-skusi-vyhrat-volby-s-dobrym-a-so-zlym-policajtom/?ref=tit1

Zeby Dennik N vykradal napady z Mtbikera, alebo velka nahoda ?

Prílohy:

dN.jpg
dN.jpg 107.33 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2019 - 23:49:54
01
madbugie No ja sa obavam, ze prave automotive sektor bude spustacom dalsej krizy (recesie). Od noveho roka maju platit nove limity na CO2 a riesenim maju byt e-auta. Chcu z trendu urobit nosny pilier priemyslu, pricom je to produkt, pri ktorom neexistuje prirodzeny dopyt. Kolko poznate ludi, co by si z fleku elektricke auto kupili? A za rok, za dva by mali linky frcat na plne obratky. No potes pan buh...
25.09.2019 - 00:34:45
00
osobne si myslím (aj keď trošku inšpirovaný akademikom Staněkom), že tento krok je premyslený viac, ako si chceme pripustiť...

hypoteticky čo sa stane v najbližších 10 rokoch, masívna produkcia elektromobilov a mediálna masáž k tomu... začne vzrastať obrovsky dopyt po elektrickej energii, distribúcii energie (viď. problémy v Nórsku pri 30% elektrifikácii), už teraz sme energeticky na hrane, problém prepravy striedavého prúdu a jeho strát... to všetko niekto musí zaplatiť... takže kríza "energetická", obnoviteľné zdroje nedokážu tak rýchlo nahradiť potrebu energie a jej distribúciu na väčšie vzdialenosti... nehovoriac o likvidácií solárnych panelov, ktoré vydržia tak 10 rokov (to tiež zatiaľ nikto nerieši, tak ako likvidáciu bateriek... v tesle to zatiaľ riešia vytváraním baterkových klastrov - kde používajú vyslúžilé baterky, ktoré majú cca 50% kapacitu na ukladanie solárnej energie cez deň a jej spotrebu v noci)

ďaľší problém, že na výrobu automobilu treba o 30% pracovnej sily menej... pri zvýšení automatizácie 4.0 ešte viac (aj hľa vyriešený problém s nedostatkom pracovnej sily - tak načo sú nám tí imigranti potom)

časom niekto príde na geniálnu myšlienku, že ten striedavý prúd je naozaj neefektívny a má pri preprave veľké straty, čo keby sme predsa len prešli na ten jednosmerný, ktorý sa dá oveľa efektívnejšie, jednoduchšie a lacnejšie distribuovať na väčšie vzdialenosti... a taká lavína by sa strhla, že až... prestavať elektrárne, vymeniť všetky spotrebiče z AC na DC a nastane ekonomický výrobný recyklačný boooom jak hovado... len kto to všetko zaplatí...

PS: volajte ma šaľený konšpirátor :D :D :D
25.09.2019 - 07:19:45
01
"Akademik" Stanek je táraj, gágaj a prďús. Ďalej som tvoj príspevok nečítal.
25.09.2019 - 11:10:15
04
dzajro presne to iste som si pomyslel, len si ma predbehol...
25.09.2019 - 11:28:00
02
ďakujem Vám za Vaše hodnotiace príspevky...

ale nebavíme sa tu o osobe Staněka, ale o niečom inom, takže píšte k veci ;-)

inak by som to mohol považovať za typický prejav liberálnej "protiargumentácie", ktorá keď "nevie kam z konopí", tak prejde do osobných útokov... ;-)

osobne si myslím, že elektromobilita v dnešnej podobe je slepá ulička, pokiaľ neprebehne nejaká unifikácia a nevymyslia niečo na spôsob "tankovania" nabitého elektrolytu, alebo systém výmenných batérií...

ono to všetko pekne funguje pred Áj-párkom, kde je jedna, dve nabíjačky na Tesly a spol. ale predstavme si že by tam tých 100 kW nabíjačiek bolo 200 ks, tak to aby na streche bola postavená 20 MW elektráreň ;-) alebo cestou do Chorvátska, pri každej druhej pumpe malá atomofka...

neviem prečo sa tak bránia vodíku... modifikácia konvenčných motorov relatívne easy, existujúca infraštruktúra tankovacích staníc - riešiteľné, určite by to bol plynulejší prechod ako toto baterkové extempóre...

spomenul som tu napr. likvidáciu solárnych panelov... pozeral som jeden dokument o Španielsku, kde už nevedia čo s tým, v obrovských halách majú uskladnené kvantá starých panelov, zoberú z toho obal, nejaké plechy a ostatné pekne uskladňujú (kto, začo a načo by to ekologicky likvidoval, to všetko nás ešte len čaká)
25.09.2019 - 11:59:31
01
dzajro napísal:
"Akademik" Stanek je táraj, gágaj a prďús. Ďalej som tvoj príspevok nečítal.

tak to ti zavidim, ja som to precital a odvtedy ma boli hlava
25.09.2019 - 12:30:16
04


v USA maju tiez celkom zabavu... zaciname :)
25.09.2019 - 12:34:05
00
...a to sa ludia vysmievali ze G.W. Bush je pripeceny.... dnes to je Idiocracy v priamom prenose
25.09.2019 - 13:11:21
00
Clovece,madbugie, tvoj posledny koment som radsej ani necital, ale dufam ze ten predposledny,tak zr aspon 2/3 su ironia a vtip. Ak nie, tak ako som ti pisal davnejsie - konspiracne kraviny trva dlhsie vyvratit ako ich vymyslat, i ked tieto co si popisal su fakt ubohe ak to nie je ironia.
25.09.2019 - 13:17:14
01
madbugie nie tak celkom. To, že si sa inšpiroval Staněkom ťa do určitej miery diskvalifikuje ako erudovaného diskutovať na tuto tému. Pán Staněk je totiž neskutočný tragéd-diletant a jeho prognózy sa našťastie neplnia. Ale poslucháčov z otvorenými ústami má na počudovanie až priveľa. Nemám čas postupne vyvracať všetky jeho drísty, pomôžem si jedným starším blogom. https://spw.blog.sme.sk/c/169084/Verite-predpovediam-ultrapesimistu-Petra-Staneka.html
V období po roku 2008 ešte pridal na kadencií a intenzite nezmyslov.
Úplne odhliadnuc od toho, že bol Mečiarov aj Ficov poradca a ako človek je to obyčajný sebestredný chrapúň (moja skúsenosť).
25.09.2019 - 13:17:49
08

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up