jedine šmýkať sa po zábradlí na riti
24.09.2019 - 07:42:02
00
Kenai napísal:
Zda sa to pekna akcia, len by ma zaujimalo ako chcete organizator zabranit pouzivaniu navigacii, ved dnes to ma kazdy tel, cyklopocitac, hodinky. Nebolo by uz rozumnejsie ich rovno povolit ? Ved aj tel. zo stravou pre zaznam trasy ukazuje mapu. Naozaj si to neviem v praxi predstavit ako niekto nevytiahne, tel ked zabludi, alebo nebude vediet nieco najst.

to je presne zmýšlanie ktoré túto akciu ***** a ***** aj ostatné cykloakcie.. ľudská demencia a potreba sa preštiavať sa za každú cenu nemá hranice..
(teraz to bude znieť osobne, ale neber to tak, to len na väčšie vyhrotenie :) ) povedz mi jeden dôvod ak nejsi úplný ***** prečo by si na orienťáckej akcii kde je základ papierová mapa a kompas vyťahoval navigáciu!

je to v princípe hra a tak sa treba hrať podla pravidiel.. tuším aj Strenki tu mal nejaký ten rok dozadu aférku ohľadom toho že na kontrolné body má prísť dvojica/team a nie len jeden..
24.09.2019 - 07:42:57
015
Kenai napísal:
(Vychadzam z toho, ze neoznas oblast, lebo ak to mas pojazdene, tak je to uplne o niecom inom a vyhra ten kto je tam kazdy den)

za onych cias ked som sa tejto akcie zucastnil som zil v presvedceni ze mam okolie kamziku po biely kriz pojazdene. tato akcia ma presvedcila ze nemam :)
24.09.2019 - 09:28:15
06
CraObs napísal:
to je presne zmýšlanie ktoré túto akciu ***** a ***** aj ostatné cykloakcie.. ľudská demencia a potreba sa preštiavať sa za každú cenu nemá hranice..
(teraz to bude znieť osobne, ale neber to tak, to len na väčšie vyhrotenie :) ) povedz mi jeden dôvod ak nejsi úplný **** prečo by si na orienťáckej akcii kde je základ papierová mapa a kompas vyťahoval navigáciu!

:y: úplný súhlas.
Toto zmýšľanie neničí len túto akciu, ale napríklad aj mnohé diskusie tu na fóre.
Potreba vyjadriť sa za každú cenu a najlepšie reagovať úplne od veci bez toho aby som sa snažil čo len trochu pochopiť "čo tým básnik chcel povedať"

Zmenilo za posledné roky hodne toto fórum, reakcie a aj články.
Minule som si spomenul na Latankove články, napríklad report za Salzky, rozhovor s organizátormi maratónov a najmä úžasný článok-rozhovor s Jožkom Oremom (skončilo to spontánnou zbierkou na pretekársky bicykel)
Chýba mi ja riešenie "plášťov" pred maratónmi :lol: (dnes sa akurát frfle na rebríky v Slovenskom raji :n: )
24.09.2019 - 13:39:19
06
https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/devinska-nova-ves/56533-vyhliadkova-veza-na-devinskej-kobyle-ma-platne-stavebne-povolenie
24.09.2019 - 15:01:18
01
milsu nie vzdy suhlasim s tvojimi nazormi, ale teraz davam klobuk dole. Popisal si to uplne presne :-(

Bohuzial toto som uz zazil na viacerych forach venovanych mojim konickom, tak neviem ci je to cocotizmom dnesnej doby, alebo je to genericky zivotny cyklus specializovanych for
24.09.2019 - 17:10:06
01
Dnes sme vysadili 500 bukov v MK nad Svätým Jurom

Prílohy:

IMG_20190924_091332.jpg
IMG_20190924_091332.jpg 1.1 MiB thumb_up4thumb_down

24.09.2019 - 17:40:50
040
Na koho pozemkoch a kto to financoval? Ze ci ste len nevysadili buducu plantaz pre 1. Svätojursku. :)
24.09.2019 - 20:45:38
03
Neviem, či s prihliadnutím na tempo otepľovania ste tam rovno nemali naplácať pomaranče a olivy.
24.09.2019 - 21:11:38
05
Jezus napísal:
Na koho pozemkoch a kto to financoval? Ze ci ste len nevysadili buducu plantaz pre 1. Svätojursku. :)

Financoval čo konkrétne? Nás "robotníkov" zaplatila naša firma v ktorej pracujem... vlastne všetci na Slovensku (aj vy) máte mesačne právo na 8 hodín dobrovoľníckych aktivít, len firma to musí byť ochotná zaplatiť. Chodím od roku 2013, podarí sa tak 3-4 krát za rok ... takže už je čo to vysadené. Lesníkov a sadenice platí štát, sú zo štátnych lesov.
Chodíme spravidla do oblastí Krkavec a Bresty (nad Jurom a Limbachom) ... aj nám vravia číslo porastu kde sadíme, ale nepamätám si tie čísla. Pamatám si však konkrétne miesta kde sme už sadili a občas na výjazdoch kontrolujem ... nie je to márna práca, rastú! Chodíme na pol dňa, poobede dovolenka a jazdím ... win win :D
24.09.2019 - 21:15:24
022
U nás sa tak chodili sadiť stromky do Tatier, lokalita Tatranská Javorina. Žiaľ stihol som len posledný ročník, tento rok to už zamestnávateľ hradiť nechce. Vraj nejsou peníze. Minulý rok sme niečo posadili, vyčistili a potom fajn túra v okolí Kopského sedla. Ako čerešnička na torte - videli sme sme medveďa:-)
25.09.2019 - 11:57:54
01
user_id napísal:


NO, už by sa aj patrilo to postaviť, konštrukcia je vyrobená nejaký ten pátek, jestli se nepletu....
25.09.2019 - 12:14:53
02
CraObs napísal:
to je presne zmýšlanie ktoré túto akciu ***** a ***** aj ostatné cykloakcie.. ľudská demencia a potreba sa preštiavať sa za každú cenu nemá hranice..
(teraz to bude znieť osobne, ale neber to tak, to len na väčšie vyhrotenie :) ) povedz mi jeden dôvod ak nejsi úplný **** prečo by si na orienťáckej akcii kde je základ papierová mapa a kompas vyťahoval navigáciu!

je to v princípe hra a tak sa treba hrať podla pravidiel.. tuším aj Strenki tu mal nejaký ten rok dozadu aférku ohľadom toho že na kontrolné body má prísť dvojica/team a nie len jeden..


Jasne pstrosia politika je naj. Nepaci sa mi niekoho napad, neviem s tym nic urobit, tak sa tavrim, ze tu nieje. :rofl:
Akazdy co mi to otlcie o hlavu je triedny nepriatel este horsi, ako ten co to vymyslsl.... nevadi niesi v tom sam, ides s davom.

A na tvoju otazku. Ja ziadnu, ale to nie je akcia na pozvanky, to je akcia otvorena pre verejnost. A mam ti zacat pisat priklady, kde vsade ludia obchadzaju pravidla. Dokonca ja v Golfe co je doslova gentlemenska hra sa podvadza a na profi sutaziach sa to tvrdo kontroluje. Pzri si dopingove skandaly na top cyklo sutaziach aky davaju priklad radovim hobikom?

Cize opat polozim protiotazku, Ako chce organizator vynutit dodrziavanie pravidiel ? Zakazat nieco a nevediet to vynutit plosne, len znevyhodnuje poctivych, co dodrziavaju pravidla!
25.09.2019 - 12:33:56
00
ked je niekto ***** budeš aj ty? a potom sa čudujeme, že tento svet speje do materinejpiče
25.09.2019 - 12:54:38
09
??? nerozumiem.
1. kto ma pravo urcit kto je kkt a ko nie, Kazda strana bude mat na niekoho kktizmus iny nazor.
2. ak tym chces povedat, ze ak sa prihlasis na sutaz a nikto zjavne ohyba pravidla, ako sa mu zachce, ty sa kludne uspokojis s horsim poradim, lebo lepsie ferove 10 mieso ako 1 s podovodom. Velmi ti fandim a si na tom ako ja... stale 10 a horsi. Len potom, sa natiska otazka, co vlastne to poradie odzrkadluje. Oslavuje podvodnikov? Naco to potom merat, ked nemaju vsetci rovnake sance ?

Je to ako na strave trufem si povedat, ze velku cast KOM drzia ebiky, rozny drzaci sa auta na ceste a podobne.... mna to viedlo k tomu, ze uz meriam cas iba sam proti sebe, pripadne kamaratom co ich poznam a viem, ze to dali ferovo.

Cize moj navrh, akcia na pozvanky a bude to mat uplne inu atmosferu a inu uroven (hovorim zase z vlastnej skusenosti, par som ich uz urobil) . Ale to by sa asi zasa zrejme nezaplatilo.
25.09.2019 - 13:05:38
00
keyboard_arrow_up