Ramon1 napísal:
Ľudo , veď práve to ... Peter sa vyňadril , že to funguje len s ich sitkami . Ja , ale mám VST , Pullman a nejaké LM , IMS ...

Funguje so sitkami vonkajsieho priemeru 68mm, teda so sitkami IMS rady B68. E61 standard je 70mm, myslim, ze by sa dali na sustruhu bez problemov lemy upravit, ale prilis glorifikujes sitka, hlavne ak pijes vacsie gramaze...
Co tak pozeram fora a obrazky vnutornej konstrukcie, tak napr. LM GS3 je taky shit. Mina je spickovy stroj a urcite by som si ho vybral pred Slayerom (manualna profilacia - rychlo Ta prestane bavit a nie je zabezpecena opakovatelnost), IMHO.

Btw, ked budes v PO, tak sa ohlas a dojdi na kavu.
23.09.2019 - 23:24:19
00
Pnr napísal:
Vies porovnat s kohutikom? Ja som nakupoval tomu ale nejako zmizla z regalov...

Ja som používal San Aqua Terra a tiež Tomu Natur ale nie kvôli chuti ale malému množstvu rozpustných látok. Všetko čo je pod 120 mg/l je OK. ;)
24.09.2019 - 05:49:32
01
peterg Prestavené :y: :y: :y:
Všimol si si ten rozdiel v nábehu tlaku? Pri vyššom tlaku vybehol ako pri RP, preto som tlak znížil a je to vydieť aj na výslednej extrakcii smerom k lepšiemu. ;)

Prílohy:

0FC48C64-9016-4C15-AF26-F52AF4D76B9D.gif
0FC48C64-9016-4C15-AF26-F52AF4D76B9D.gif 9.55 MiB thumb_up0thumb_down

24.09.2019 - 10:36:58
00
To je pochopiteľné, že pri nižšom tlaku (alebo priškrtenom flow) bude dlhší nábeh. ;)
24.09.2019 - 11:03:10
00
... platí len za predpokladu , že nemáš tlakovu profilaciu .
24.09.2019 - 11:35:06
00
Platí vždy, ked sa mení len jedna veličina, napr. tlak, a gicleur/orifice je konstantne (ako u Mini u lupera). Alebo tlak na pumpe je stejny, a meni sa prietok/flow (zmenou orifice/needle valve, ako Mina, Bianca alebo u mna).
24.09.2019 - 12:11:11
00
Neplatí pre Slayer ... tam vieš aj tlak aj prietok . Aj keď prietok ihličkovym ventilom len po sňati horného krytu . Teda pred extrakciami , vieš to potom lepšie túnovať na konkretnu kávu ... vraj to je to ich hlavne “ Nov- hav”
24.09.2019 - 14:49:22
00
... jedine zeby bol ruskej vyroby, kde fyzikalne zakony neplatia. ;)
Slayer je "Variable flow rate" ("Patented flow rate control"), teda profiluje sa prietok, nie tlak. Podla mojich vedomosti Slayer pouziva 2 prietoky, jeden cez konstantnu 0.7mm clonku (orifice), druhy cez variabilny ihlovy ventil, ktory sa da prednastavit a uplatnuje sa v stredovej polohe padla, cim sa zabezpecuje opakovatelnost toho prietoku. Tieto prietoky potom zmiesava (asi 3-cestnym ventilom), cim sa da dosiahnut v jednej polohe minimalny prietok urceny prednastavenym ihlovym ventilom, v druhej krajnej polohe polohe potom maximalny prietok dany zmiesanim oboch prietokov (zmiesavanie ako aj princip 2 prietokov je patentovany). Tlak pumpy je konstantny, neprofiluje sa. Zaujimavostou pritom je, ze pocas flow control sa nemanipujuje s ihlovym ventilom (na rozdiel od napr. DC Mina, kde sa servom ovlada ihlovy ventil ("DFR valve") v privode pocas extrakcie).
Takze aj u Slayera pri nizsom prietoku bude doba saturacie puku do plneho tlaku dlhsia, ako pri vyssom prietoku (tlak merany na puku). Obdobne u lupera, pri nizsom tlaku (ale konstantnej clone/gicleur) bude doba saturacie dlhsia, ako pri vyssom.

P.S.:
- Existuje komercna uprava na DC Studio s plynulym manualnym zmiesavanim 2 prednastavenych prietokov (nemecky distributor).
- Moja uprava zmiesava resp. kombinuje 3 prietoky, ale nie spojito, zato vsak programovatelne.
24.09.2019 - 21:52:54
00
Čiže mám to chápať tak , že pri zmene prietoku z nižšieho na vyšší / ml alebo litrov za hodinu - sekundu , minútu / sa ti nemení tlak na konci zostavy pri konštantnom priemere výtokovej casti “ súpravy “ ? Mna ako baristu totiž zaujíma tlak na puku , nie pracovný tlak čerpadla ?
25.09.2019 - 09:07:19
00
Nie, tlak na puku narastá s časom, nemusí sa ani meniť prietok. Pri vyššom prietoku narastá rýchlejšie, pri nižšom pomalšie. Keď už je puk saturovaný, tlak sa zastaví na maxime danom nastaveným tlakom pumpy. Keď napr. nastavím prietok na 2.5g/s, saturácia 18g puku (fakticky preinfúzia) trvá asi 17 - 20s, podľa kávy. Pri plnom prietoku 8.4g/s trvá asi 6 - 7s. Doba saturácie je tiež veľmi ovplyvnená plnením misky (gramáž), teda voľným priestorom medzi pukom a sprchou, DC má tento priestor väčší, ako E61.
Dojdi na kávu, pokecáme.
25.09.2019 - 10:29:22
00
Presne tak to aj chápem , zle som sa v prvom príspevku vyjadril . Predsa technicky nie som až tak zdatný ako ty . Ten čas , na to som myslel , pretože po pridlhom nábehu tlaku - nemusíš teoreticky ani tebou požadovaný tlak / 9 bar / ku koncu “ štandardne trvajúcej extrakcie “ dosiahnuť . Na kávu samozrejme rad dôjdem , no v pondelok mi budú tuningovat chrbticu a keď všetko dobre dopadne , v rámci prechádzky pri PN dôjdem :) ... a možno ma natoľko presvedčíš o prednostiach DC systému , že sa na Slayer vykašlem ...
25.09.2019 - 11:25:32
00
Ak je kava spravne zomleta a utlacena, vzdy plynulo dosiahnem plny tlak pumpy este na zaciatku extrakcie - to je pointa nastavenia spravnej doby saturacie puku. Tlak potom zostava pocas celej doby extrakcie konstantny, pokial sa dramaticky neznizi flow (programovo). Pekne casove grafy priebehov flow vs. tlak ma Decent Espresso, daju sa najst na nete.
Ja Ta nechcem presviedcat na DC - bozechran - volal som Ta na pokec a kavu :) .
25.09.2019 - 12:07:11
00
a vyhovoriť ti Slayera to poznáme :-)
25.09.2019 - 12:58:37
00
:shake: , nechcem, aby z DC bola masovka ... ;)
25.09.2019 - 13:33:57
00
Ramon1 Držím Ti ✊✊
25.09.2019 - 13:55:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up