🤝
25.09.2019 - 14:04:12
00
Ahojte,
plánujeme zakúpiť náš prvý automatický kávovar. Viete mi odporučiť nejaký konkrétny model? Pozeráme po značke Delonghi, ale neviem či radšej ísť do drahších modelov alebo stačí v pohode aj lacnejší.
25.09.2019 - 18:42:40
00
Co je drahsi model, a co lacnejsi? Kolko?
Inak ak to s kavou myslis vaznejsie, odporucam (zrejme nie len sam) zakupit radsej Vas prvy pakovy kavovar. ;)
25.09.2019 - 20:50:06
00
Beriem ze drahsie je od 500e :)
Pákový ? Dôvod? :)
25.09.2019 - 20:55:33
00
pretoze automaticky kavovar spravi z kazdej kavy popradsku :D


Ale k veci...ak si z tych ludi, pre ktorych ,obrazne povedane, je kava ta hnusna horka tmava tekutina ale s dvomi cukrami a dvomi deci mlieka sa to celkom da tak je pre teba automaticky kavovar uplne ok volba. Ja som ovela nizsia liga ako tuto pani z prispevkov vyssie ale este som z automatu nedostal poriadne espresso...vlastne ani len espresso..ci uz to bolo saeco za 200e alebo jura za 1500. Bez ohladu na nejake nastavenia bolo za 7s po extrakcii a za ten cas tu chut z toho skratka nedostanes....a to nehovorim este o cisteni
25.09.2019 - 21:32:12
00
vytesat do kamena!
25.09.2019 - 22:09:28
00
Teroo napísal:
...Pákový ? Dôvod? :)

Lebo žiaden automat nespraví espresso, ako už bolo povedané.
25.09.2019 - 22:51:51
00
Misenko siel by si spat k automatu?
25.09.2019 - 23:04:17
00
No tak ak by som chcel prejst z Mercedesu na Skodovku tak by som to zvazil :) Kazdopadne taky blazon niesom, pakove je o niecom inom. Ale zas treba povedat ze neni pakovy ako pakovy. Ja som mal aj pakovy elektrolux za 70 eur a to bol oproti automatu Delonghi uplny srot. Potom som mal Brevile Baristu na chvilu co za cenu asi 500 eur bol fajn pakovy kavovar s mlyncekom a proti automatu Delonghi bol ovela lepsi, ale az ked som pricuchol k Biance som pochopil, co je to espresso a ze nieje cesty spat :)
25.09.2019 - 23:18:14
01
Misenko som rad ze to takto chapes 🙂. Ani si sa nepriznal ze si mal nejaky Elektrolux.
25.09.2019 - 23:38:35
00
Jasne, pakovy asi pred 15timi rokmi :) Potom este aj zelmer ale to bol hrozny smejd. Nuz clovek sa uci pomaly a na vlastnych chybach. Vediet to vtedy, tak kupim rovno E61 a mam pokoj :) Ale tak este vtedy som kavu neriesil...
25.09.2019 - 23:41:50
00
Teroo nechcel som pisat hned nech tu nespominas automat lebo tuto chlapci su vaznejsi kavopici :) treba zvazit viacero faktorov.. kolko do toho chces dat, ci beries kavu ako napoj ktory len hrknes do seba a utekas do prace alebo sa chces vaznejsie venovat aj priprave.. ja mam doma pakove delonghi ktore mi ukazalo ze kava vie chutit fakt roznorodo a ze sposobom pripravy viem ovplyvnit chut tym aky mam postup a ake nastavenia mlynceka.. na zaciatok super volba z toho hladiska ze som nevyhodil na zaciatok vela penazi za poriadny kavovar ked som este ani nevedel ze aj ta priprava bude pre mna niecim viac nez nutnostou.. aktualne som v stave, ze by som delonghi vymenil za nieco co sa aspon blizi k profi strojom aby som moje pokusy mohol posunut dalej.. delonghi ale nema uz moc hodnotu takze je skoda ho predavat + aktualne nechcem dat vela penazi za kavovar ked sa pozeram po inom aute.. dalsia vec ktoru si musis uvedomit ak pojdes do pakoveho kavovaru tak ze potrebujes aj dobry mlyncek.. to co si vsimat pri mlynceku clovek pochopi neskor, mozno aj prilis neskoro :D ked si zratam ze som dal za jeden mlyncek asi 30-40€ a za druhy cca 60€ tak som mohol prihodit dalsiu stovecku a mat nejaky elektricky mlyncek ktory by mal mat to mletie lepsie.. niektori tu hned napisu ze mi to vraveli ale clovek si to hned neuvedomi ze to moze byt pravda :D na zaciatok som postrehol ze vela ludi kupuje kombinaciu ako v tomto inzerate:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/101592831/Rancilio-Silvia-E--Mlyncek-Rocky.php

Rancilio Silvia a k tomu mlyncek Rancilio Rocky .. ked skonci delonghi a nebudu financie na nieco lepsie tak ja pojdem zrejme prave do tejto kombinacie.. pre mna jedna z nevyhod je ze to zabera dost miesta.. to uz mlyncek nehodim do skrinky ked domeliem :) dobre je pozerat aj na dostupnost nahradnych dielov aby si nekupil za dobre peniaze sikovny jazdeny stroj a po roku ked nieco bude potrebne vyservisovat prides na to ze diely sa nedaju zohnat alebo ze su moc drahe
26.09.2019 - 08:42:29
02
Ahojte,
ďakujem za Vaše odpovede.
Doplním, že určite nechcem ísť cestou, že kávu len hrknem do seba a utekám ďalej, práve naopak, chceme si vychutnať kvalitne spravenú kávu.
Inak by sme ani nešpekulovali nad nejakým novým strojom.
Čo sa týka ceny ktorú by sme boli ochotní za stroj dať je cca 500e, ale ja by som dal aj 1000e ak sa to naozaj oplatí.
Po Vašich radách som teda začal pozerať pákové stroje, konkrétne značka Lelit? Neviem či teda som správne pochopil, ale je to značka, ktorá robí kvalitné stroje?
Rád si nechám poradiť v danej cene konkrétny pákový stroj plus mlynček, prípadne prečo radšej zvoliť aj niečo drahšie. :)
26.09.2019 - 09:37:46
00
mozno by som na toto napisal aj vlastny nazor. Ak si chcete v domacom prostredi vychutnat naozaj dobru kavu, nemusi to byt vzdy len espresso. Existuje alternativa ktora sa vola filtrovana kava, pociatocna investicia nie je ani desatina ceny. Kava velmi kvalitna akurat ma iny chutovy profil a ine mnozstvo. ja som v tomto nasiel cestu aj ked najprv som si myslel ze dobru kavu moze clovek dostat iba z espressa. Ak je vsak niekto zaryty espressar nikdy so mnou nebude suhlasit :)

Ak chces dobru filtrovanu kavu, kludne vyskusaj v nejakej kaviarni hispterskej kde to ponukaju. Ak by si chcel odhadnut naklady tak odporucam V60 (alebo chemex) + papierove filtre, plus nadobu do ktorej filtrujes - idealne sklo, a kanvicu s gooseneck hrdlom. Ak nepotrebujes fancy original napriklad HARIO tak vsetko kupis na ali za zlomok sumy a spravis uplne rovnaku kavu. Dolezite je spravne namliet kavu a spravnou teplotou zalievat.
Na filtrovanu kavu nekupujes rovnaky stupen prazenia ako na espresso ale jemnejsie prazenu (light roast)

Pripravu si uzjes rovnako ale nezabera ti to tolko miesta v kuchyni a stoji ta kava ovela menej penazi.

ak mas cas kludne si pozri toto video :) https://www.youtube.com/watch?v=kUeQNiXk0pQ
26.09.2019 - 10:18:05
01
Inak su praziarne, ktore robia roast na automat (diamonds).
Podotykam, ze tu su chlapci, ktory frcia na tzv 3rd wave espresse. Na to aby si to dokazal pit a aby ti to chutilo treba prechlastat par kil kavy...
Vacsinou netreba kupovat mega drahy kavovar, co je dolezite je mlyn. Masina je az na druhom, tretom mieste. Odporucam pozriet forum primacafe kde je vela tem pre novych kavopitchov
26.09.2019 - 22:28:01
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up