Zoidberg napísal:
Ale aky rebricek ma potom zmysel?
Co ty vies, ktory tvoj kamarat cosi zatajil pri vasej akcii? MTB maratony nekontroluju doping vsetkych ucastnikov, ani skryte motory v bikoch. A pozri sa napriklad na Armstronga, v akej vysokej lige "*****". A potom pozri si dlzku zoznamu pozitivnych na doping na olympiadach [1]. A vezmi do uvahy mieru korupcie v nasich koncinach. A dalo by sa pokracovat.
Pokial ide o to meranie casu, tam su aj ine motivacie; ked s niekym sprintujes do ciela bok po boku, mozes mat najlepsie svedomie a zaroven nevediet urcit ten stotinovy rozdiel. Plus je tu ten profi pocit!

Vzdy sa da odrbavat. Vzdy je sanca, ze sa na to nepride. Ale teda, ak by sa aj nasiel jedinec, co by mal z mne neznamej motivacie vychadzajucu potrebu podvadzat v hobby sutazi, tak mi to srdco nezlame. Mozno by som nechapajuc utrusil nadavku na jeho adresu, ale to je tak vsetko.

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Doping_at_the_Olympic_Games


Ved tvoja otazka zahrna aj odpoved. :-)
25.09.2019 - 17:36:47
00
tulenik napísal:
Kenai aby si bol v obraze nielen o mojej OB/ROB minulosti, ale aj o leveli ovládania GPSr.
Prepni vyhľadávanie na Vo fórach, zadaj slovo geocaching a choď na úplný začiatok. Potom stačí elementárna logika, aby ti doplo, že GPS ovládam asi na trochu inom leveli.
Takže si svoje patronizovanie nech vod cesty.


Jasne mas uplnu pravu a vsetci by sme sa mali od teba ucit, len potom nepis veci na urovni lama:
Navyše som zvedavý, ako inak ako len veľmi približne chceš bod z orienťáckej mapy transponovať do GPS :D lebo nie, nedostaneš jeho súradnice, jeho pozíciu v GPS tak max. odhadneš. A berúc do úvahy, že do máp bývajú úmyselne zanášané (kvôli detekcii copyright infringementu) "malé bezvýznamné chyby", tak ani keby si mal oko s mikrometrickou stupnicou a mozog skalibrovaný na WGS84 nemáš šancu.

Sam vies ze to tak nieje. Preco som uz napisal. Ak hladas krabicku v lese je to trocha ine, ak ked hladas stol a ludi na ceste, ze ano. :yawn:
25.09.2019 - 17:47:34
00
Dudo, a ty sa prečo vypýtuješ fóristov? Veď ako jeden z nich píše: "natukas body, vyrata optimalu trasu pre minumalne stupania a minimum minutych klorii. Podklad pouziva OSM co su asi naj podklady nonstop aktualizovane", tak hneď budeš vedieť, ako rozumne sa spať vrátiť na hrebeň. Predsa také chytré GPS sa nemôže mýliť. :D
25.09.2019 - 17:58:10
04
Dudo - ano, ta trasa je v pohode. Pravidelne nou jazdim.
25.09.2019 - 18:05:41
01
cicamica Ale ano, pekna ukazka. Dudo Z toho co si napisal je spravna odpoved tu:
Ale zrejme sa ti nebude poacit lebo po ceste jazdit nechces. Ale ak by si pretekal, tu je odpoved. 20.0 km +360 m
https://ridewithgps.com/routes/31190381

VS tvoja trsa: 14,4 km +517m
https://ridewithgps.com/routes/31190407

A tulenik nam povie co by bolo rychlejsie a menej namahave.
25.09.2019 - 18:14:20
00
iron.hide napísal:
Dudo - ano, ta trasa je v pohode. Pravidelne nou jazdim.

Super dik

Chlapi!!! Neberte meno bozie do klavesnice nadarmo a netahajte ma do diskusie... ja tomu nerozumiem, gps pouzivam par mesiacov...:o)))
25.09.2019 - 18:41:17
02
Dudo: ta trasa je lesna cesta, chodia tade aj polovnici, v pohode .. ale ta Vysoka na trase uz az tak v pohode nebude, ak to planujes bajkom dole po TZ :D .. ale tak da sa .. s prislusnym bajkom :lol:
25.09.2019 - 19:46:13
02
cicamica no a tu mas odpoved priamo od autora:
Dudo napísal:
... ja tomu nerozumiem, gps pouzivam par mesiacov...:o)))


Dudo ak k navigaciam nemas vztah, ani s tym nestracaj cas. Vlastne ti to zavidim, keby bolo na mne, mozu kludne tie satelity zhromazdit na skladke aj spolu s gsm vykrivacmi. Ale tu dobu uz asi nevratim, tak som sa musel prizposobit.

Tak ci onak by bolo vtipne sledovat ako americky vojaci nevedia najst ani jedalen v ramci zakladne :) Ako sa nikto s nikym nevie stretnut, ako sa pracuje len z kancelarie a od 8-16.... no mam pocit, ze by som nebol jediny, co by bol za likvidaciu satelitov a GSM :rofl:
25.09.2019 - 19:47:36
00
lto napísal:
...ale ta Vysoka na trase uz az tak v pohode nebude, ak to planujes bajkom dole po TZ :D .. ale tak da sa .. s prislusnym bajkom :lol:

no moment... ved sa tu ta trasa opisuje akp krasna a jazdena... vybral som uplnu blbost? pls prirovnanie k niecomu podobnemu... moc dik
25.09.2019 - 20:19:36
00
Kenai napísal:
Dudo ak k navigaciam nemas vztah, ani s tym nestracaj cas. :rofl:

ja celkovo techniku bytostne neznasam... alebo ona mna?😁
25.09.2019 - 20:22:03
02
Dudo napísal:
no moment... ved sa tu ta trasa opisuje akp krasna a jazdena... vybral som uplnu blbost? pls prirovnanie k niecomu podobnemu... moc dik


Heh no ja som tam sice nikdy nebol, ale kym poradi niekto co tam bol aspon pre srandu info podla strava segmentov.

Najrychlejsi jazdec urobil priemernu rychlost na tom zjazde 3.6km/h a priemerny pulz mal 127BPM.
Cize zrejme tlacil.
Priemerny sklon sice len cca 18% ale najstrmsi usek dokonca k 56%.

20min cas najrychlejsieho na biku 4min najrychlejsi bezec

Co to hovori mne, je ze to rychlejsie zbehnes z bikom na chrbte, ako zides, ak vobec zides.
Tolko k zjazdnosti :)
25.09.2019 - 20:57:58
00
Vysoká (zelene označená oblasť - 5. stupeň ochrany) je väčšinou tlačenie alebo nosenie a ďalej po modrej vedie trasa po svahu cez korene.
Inak, tá cesta z Kuchyne k sedlu Javorina je diaľnica.
25.09.2019 - 21:01:57
01
Dudo napísal:
no moment... ved sa tu ta trasa opisuje akp krasna a jazdena... vybral som uplnu blbost? pls prirovnanie k niecomu podobnemu... moc dik

Dostal si odpoved na polozenu otazku :) je tato trasa Kuchyna-sedlo Javorina zjazdna?
Vysoka bikersky nic moc, chodim tam max. raz za dva roky (Hubalova - Vysoka a spat to iste)
25.09.2019 - 21:02:22
00
Kenai ... menej je viac.... prestan odpisovat na kazdy prispevok co vidis a obhajovat tym svoj svetonazor.... o nic nejde .... ked sa chces dotahovat, chod do pieskoviska a Male Karpaty nechaj malym karpatom ... nic v zlom
25.09.2019 - 21:59:09
08
Tesak Mas uplnu pravdu :)
All: Len ma prosim netagujte a nekladte mi otazky, ak nechcete odpoved. :x
25.09.2019 - 22:09:33
01
keyboard_arrow_up