To je doslova zadubenost v praxi. Niekto je schopny obhajovat aj nerentabilnu tazbu, ktora doslova zabija ludi, a jedinym jej zmyslom je vycuciavanie nasich penazi do niekoho vreciek. Ako chapem ked to obhajuje taky Fico a spol kedze to ide do ich vreciek ale ked to obhajuje niekto co len na to doplaca to uz trosku sveci aj o intelekte.
26.09.2019 - 09:27:35
01
madbugie
nič v zlom ale navrhujem, aby si dobrovoľne odovzdal tretinu svojho platu na prevádzku dlhodobo stratovej bane na uhlie, ktoré aj tak nikto vlastne nechce ....
aj tak ďalšiu veľkú časť odovzdávaš (asi nevedomky) na zaplatenie drahej energie ktorú používaš
26.09.2019 - 09:29:20
00
chlapci "bratislavský" vy sa mi snívate... kde píšem, že obhajujem stratovú baňu... trošku porozumenia k čítanému textu... (ok ja píšem asi dosť často ironicky, a ľudia sú dnes už trošku otupelý na vnímanie tých drobných *****, ale keď ja to inak asi ani neviem)

mne príde vtipné to, že my baňu zatvoríme a hneď vedľa otvoria ešte väčšiu... či to už nie je problém pre planétu, lebo je to o 100 km vedľa??? to je niečo ako že dízel ani elektromobil v meste nesmrdí... ale keď dízel vybehne za mesto a vypáli tam filtre na plné gule je už OK, a elektromobil nabitý z uhoľnej elektrárne detto... akurát že to priamo nemáme na očiach, či???

LL naštuduj si nabudúce lepšie svoju výplatnú pásku (teda ak si zamestnanec, lebo ak si podnikateľ, tak si pravdepodobne v strate (2/3 sú) a žijú pravdepodobne zo vzduchu asi ako bretariáni (sorry toto je tiež *****), pozri si superhrubú mzdu, od svojej čistej mzdy ešte odpočítaj DPHčku, ak fajčíš, piješ, tankuješ PHM tak ešte nejaké tie spotrebné dane a zistíš, že tomuto "štátu" dobrovoľne odvázdame z našej potenciálnej výplaty ďaleko viac ako 1/3 ;-) (aby to neboli skoro 2/3)

a keď už som bol teda obvinený z nadržiavania nejakej neekologickej dotovanej bani, skúsme si tak hypoteticky popísať, aký je principiálny rozdiel medzi touto baňou a napr. inou dotovanou firmou typu automobilka, ktorá dostane kopec dotácií, daňových prázdnin a úľav, dane zo zisku neplatí viacmenej žiadne, takisto ako tá baňa, ekologická tá výroba tiež dvakrát zrovna nie je... aj ľudia (najmä živnostníci) sú tam hnaný za hranu, sem tam pri výkone práce umierajú... zisky tiež tečú do iných vačkov...

principiálne nevidím rozdiel, vy áno?
26.09.2019 - 09:44:18
02
Čo vieš o tej bani, prosím ťa? Či zase si čerpal u alternatívcov ako pri pezinskej skládke, alebo u "akademika" Staneka? No podľa akademika všetci tu zomrieme!

Tak v prvom rade HNB tažia lignit, to najnekvalitnejšie uhlie, aké existuje. Aby vôbec v ENO horelo, mieša sa s českým uhlím. A okrem ENO ho nikto na svete nekúpi. Bane sú tri Handlová, Cígeľ, Nováky. Kvalitné uhlie sa ťaží iba v Handlovej aj to len veľmi malá časť. Nikto nenúti HNP prestať ťažiť. Nech ťažia ale bez dotácií, ale to by prežila časť ťažby v Handlovej. Baňa Nováky podľa plánu mala byť už dávno zavretá, pretože nielen ťažia lignit, ale aj cestujú trištvrte hodiny na pracovisko a tak isto z pracoviska, myslím teraz v podzemí, nie autobusom do roboty, to tiež ale to sa neráta do pracovného času. Lenže keby zavreli, to by Čičmanec prišiel o dotácie a Fico o peniaze v alobale.Tak si vymysleli, nie zavrieť, ale novú ťažobnú stenu hneď vedľa zdrojov vody pre Kúpele Bojnice. Tak chceme zamestnávať ľudí v kúpeľníctve a CRuchu alebo baníkov?

Apropo baníci: V HNB pracuje spolu cca 4000 ľudí ale s banskou činnosťou je spojených max 2000 miest. Počet klesá. HNB okrem ťažby pestujú rajčiny, chovajú sumčeka afrického, ktorý samozrejme spadá do 10% DPH. Prečo asi? Majú ubytovacie zariadenia a ja neviem v čom všetkom ešte ČiCmanec podniká.Pretože Slovák za tú almužnu fárať nechce, zháňajú ľudí široko-ďaleko. Na Hornej Nitre žije koľko? 100000 ľudí? Viac? Takže 2% robia v baniach. Z disponibilnej pracovnej sily sú to možno 3%. Bane sa budú zatvárať postupne minimálne štyri roky. To nie je ako bane v západnej Europe pred desiatkami rokov, kde prichádzali o prácu v regione desiatky tisíc ľudí. Od Fica je to strašenie. Také isté ako s migrantmi, zatváraním nemocníc a ja neviem, čo ešte do volieb vytiahne. Okrem toho v baniach robili desiatky Rumunov a Ukrajincov, teraz to už možno bude cez stovku. Takže dotujeme migrantov!
26.09.2019 - 09:57:02
06
madbugie porovnas uplne neporovnatelne, alebo teda pises o niecom zase raz o com nemas ani sajnu. automobilky su oproti tej bani etalon ekologie. mas to pekne vysvetlene v prispevku hore a na milion inych miestach, staci si precitat.
26.09.2019 - 10:03:15
01
Sype sa to pekne
https://dennikn.sk/1597038/inspekcia-zadrzala-funkcionarov-naka-vorobjova-a-mihalika-pre-spolupracu-s-kocnerom/?utm_source=follow_tags&utm_medium=email&utm_campaign=mnt-tag.new.minute.important-26.09.2019&utm_content=38625
26.09.2019 - 10:07:17
00
Edit: madbugie vidím, že píšeš tie svoje bludy ďalej. Si pozri aké obraty má len VW a aké HNB. Tam bude rozdiel v rádoch. A na HNB nezávisí žiadny ekonomicky významný subjekt. ENO môže kupovať uhlie v Čechách. Na VW závisia desiatky veľkododávateľov, ktorí majú kontrahované výraznu časť produkcie s VW a to tu máme ešte ďalšie tri automobilky
26.09.2019 - 10:15:00
00
ja fakt neviem čo je na tom k nepochopeniu...

v rámci EU 1/2 elektrickej energie pochádza z fosílnych palív (celosvetovo ešte viac 2/3), takže baviť sa o EKO v prípade automobilov, kolobežiek, cajglov či čohokoľvek iného fungujúceho na elektriku je UTÓPIA (a ešte dlho bude)

(to ale neznamená, že som proti tomu - pozn. pre nechápavých)

a v tých automobilkách (a pridružených "subdodávateľských" firmách), ktoré dotujeme my z našich daní, robí koľko ukrajincov, srbov, rumunov? (prezradím ti, je ich tam ďaleko viac, ako v tých baniach) takže tam tiež dotujeme imigrantov vo väčšom (a to je mi na tom to ftipné že dotovaná baňa je fuj fuj a dotovaná automobilka je mňam mňam, jasné že sú to jablká a hrušky, ale teraz sa bavíme principiálne)

(to ale neznamená, že som proti tomu - pozn. pre nechápavých) asi to budem musieť takto označovať...

dzajro samozrejme... a koľko z toho obratu danej firmy zostane tu v SR čo sa danej spoločnosti týka (teraz nemyslím zamestnancov) (je mi až smiešne, že v štáte, kde sa vyprodukuje cez milion automobilov, hromada strojov, zariadení, atď sú najväčším platiteľom daní fyzické osoby - zamestnanci... a podnikateľské subjekty z ktorých 2/3 podnikateľov sú permanentne v strate, nevidíme v štátnom rozpočte ani makké F čo sa daní z príjmu týka... to že na účtoch kade tade majú zašité plné vankúše peňez je druhá vec, bohužiaľ systém, ktorý tvoríme my všetci a riadia politici skrz zákony, im to umožňuje)

a neťahaj sem alternatívcov, skládku a Staněka, ja viem pre vás je strašne ťažké si priznať, že s našou smetiarskou princeznou nie je všetko s kostolným porádečkom, ale to je na inú debatu... to bolo tiež len také premiestnenie problému... neni to v pezinku, ale v dubovej z toho majú vééééľkú radosť ;-), čiže len prachsporstá alokácia, typu zíde z očí, zíde z mysle...


Naposledy upravil madbugie dňa 26.09.2019 - 10:26:08, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2019 - 10:15:46
01
26.09.2019 - 10:24:26
01
madbugie, niesom si isty ci to pochopis, ale tak snad. Mala info ze ako funguje dotacia bani, a skus porozmyslat ci takto dotujeme aj automobilky

aby 3 350 baníkov neprišlo o prácu, štát ťažbu hnedého uhlia dotuje sumou okolo 100 miliónov eur ročne. Mesačná podpora na jedného baníka je teda približne 2 400 eur. Lenže za svoju prácu baník dostane len 940 eur v hrubom - a na ruku dokonca iba 720 eur. Dohromady teda bane na výplaty baníkom dajú okolo 50 miliónov eur. Kam sa podeje zvyšných 50 miliónov? Nevedno.


Naposledy upravil tino888 dňa 26.09.2019 - 10:29:44, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2019 - 10:28:00
04
tino ale ved to vobec nie je zaujimave. v polsku predsa otvoria druhu banu. necitas pozorne!!!!! ;)
26.09.2019 - 10:29:42
04
a moze za to Caputova!
26.09.2019 - 10:34:20
02
no šak totok, lenže kto sa toho ujme... orgány nečinné v trestnom mrhaní, alebo NáKá, vlastne tí nie, tam už je šecko hore nohami... ;-)

tino fakt čítaj pozornejšie :D :D :D

sa obávam, že po týchto voľbách budeme mať v parlamente 10 strán po 5%, to ešte len bude zábava... koho potom Čapútová poverí... kruci
26.09.2019 - 10:39:48
00
Tak som si pozrel výsledky VW a HNB . VW obraat 10 mld za rok 2018, za 10 rokov nárast na dvojnásobok, zisky od krízy pravidelne vysoko nad 100 mil odvedená daň pravidelne okolo 50 mil. Nerozdelný zisk 1,2 mld. Teda bilančnú sumu, ktorú majú odloženú na budúce investície alebo výplatu akcionárov, na to majú právo. Počet zamestnancov 15000. A to nehovorím o výške platov a teda aj odvodov a daní. HNB obrat 100 mil, za 10 rokov pokles o tretinu (majú tam v posl. dvoch rokoch aj nejaké iné výnosy, ale bilančne to nie sú tržby). zisky pravidelne okolo 2 mil. Odvedená daň za 10rokov, slovom celých desať rokov spolu asi 150 tis Eur DO-HRO-MA-DY. Výsledok hospodárenia z min. rokov -30 mil. Takže tretina z ich ročného obratu je strata z minulých rokov, ktorú musí niekto uhradiť. Stanek by na to povedal: Všetci tu zomrieme.
26.09.2019 - 10:45:04
05
tipujem madbugieho odpoved dopredu . "Citaj pozornejsie... Pisem ironicky ale vy to nechapete..." alebo nieco uplne odveci, napr ze ako skoncia volby
26.09.2019 - 10:50:43
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up