madbugie odpoved na Tvoju otazku je nie. Nakolko dobre rozoznavas a pouzivas sarkazmus, tak si ho mohol zachytit aj v mojom prispevku.
Precital som vsetky prispevky a otvoril vsetky linky (okrem Ta3), ktore si poslal (aj ine v diskusii). V mnohom sa neda nesuhlasit.
Teraz by som Ti sem mohol napisat par teplych slov ku teme, ale naco ...
mozeme si akurat tak virtualne pripit :-) :beer:
30.09.2019 - 17:18:18
01
sorry som nezachytil nejako... dnes bol v robote náročný deň... už mi to tak nemyslí ;-) (akokeby mi to niekedy myslelo :D :D :D )

asi začínam byť na tie ekologické kecy alergicky precitlivelý...
30.09.2019 - 17:29:08
01
ozaj, to videjko na TA3 má cca 15 minút a ide na to celkom rozumne - Magdolen z STUčky...

elektromobilita má význam vo veľkých mestách, je tam relatívne pripravená štruktúra... začať treba s autobusovou dopravou (ostatne v blave jazdia trolejbusy, električky už od nepamäti - sme aspoň v niečom predbehli dobu :D keď už to metro sa "nedalo"), mohli by jazdiť viac a častejšie, potom by kopec ľudí v rámci prepravy mestom nechalo autá doma, alebo niekde na periférii, na záchytných parkoviskách...

tiež sa mu pozdáva ako blízka budúcnosť skôr hybridy, ako full elektro, ako vraví je pekné že sa automobilky predháňajú v tom že do roku 2030 už nebudú vyrábať spaľovacie motory, ale čo potom... už dnes je v EU nedostatok elektrickej energie, v nemecku idú odpájať staré atomovky... vybudovať novú atomovú elektráreň, to je otázka 10-20 rokov a veľkého množstva peňazí, tu sa ako schodnejšia cesta javí prebudovanie uhoľných a pod. na plyn, ktorý je predsa len ekologickejší... náklady oproti jadrovej el. sú 1/10 a čas výstavby tak isto...

neviem o čo vedúcim "entitám" ide, lebo neverím tomu, že toto všetko už dávno nevedia... naozaj chcú vyvolať energetickú krízu? potom blackout a čo ďalej...
30.09.2019 - 17:47:31
01
A ďalej, budovanie jadrových elektrární nieje veľmi šťastné riešenie, je to jednosmerná cesta. A veterné, slnečné ap elektrárne majú nedostatočný výkon
30.09.2019 - 18:52:34
00
keby len výkon.. spoliehať sa na tieto alternatívne elektrárne tak fakt kukáme telku pri sviečkach..
30.09.2019 - 19:28:21
00
keby aj maju velky vykon nemozes z nich vyskladat sustavu, uregulovat by to bolo nemozne. bud by si potreboval desiatky ciernych vahov alebo baterky ktore na trhu nie su (jedna tesla mega bateria v australii sa nerata)
30.09.2019 - 21:32:26
00
Ja ako palivo vidím vodík. V podstate obnoviteľný a nevyčerpateľný zdroj... Teda, tých nevyčerpateľných zdrojov už bolo...
01.10.2019 - 08:16:49
01
lezne vodik treba ziskat a na to potrebujes energiu. Na Zemi neexistuje lozisko vodiku.
01.10.2019 - 09:41:44
00
a ako ho uskladnit?
01.10.2019 - 09:44:28
00
ani lozisku benzinu a nafty neexistuje :)
01.10.2019 - 09:51:49
00
Uskladnenie je najmenší problém, výroba tiež myslím, že až taký problém nebude (ktosi to vedel robiť aj "na kolene") a tým, že je obnoviteľný...
Čudujem sa, že sa všetky utopistické myšlienky zaoberajú elektrikou.
Asi to nebude až také zlé s tými zásobami fosílnych palív. Ja to vidím tak, že pre jednoduchší monitoring emisií sa zavedú elektromobily a spaľovanie fosílnych palív bude len v nato určených miestach, tým pádom to bude viac pod kontrolou.
01.10.2019 - 10:18:05
00
Palivove clanky na vodik uz existuju ... tusim aj pre notebooky. Auto napr. https://www.autoviny.sk/novinky/117638/vodikove-auto-po-dvoch-rokoch-vraj-ziadne-poruchy-a-vyrobilo-7-tisic-litrov-vody.

Ak sa chce, cesta sa najde. Nejde vobec o to, ako nieco vyrobit a v konxtexte znecistovania je cena nepodstatna. Podstatny je sposob ziskavania. Teda .. pokial na vodik spotrebujem elektrinu , ale tu viem vyrobit napr. z veternej elektrarne, je to ok, aj keby to v momentalnom prepocte stalo 5x tolko, ako proces frakovania ropy a ziskania benzinu. Pretoze pokial ide o znecistovanie plateny (a tym nemyslim co2) .. je cena nepodstatna. Ovsem, to plati len za predpokladu, ze clovek (obecne) prestane by chamtive a nenasytne hovado, ktoreho zaujima len vlastne blaho , pohodlie, atd. Pokial sa nezmeni toto, nezmeni sa nic, bude to len horsie. A ti, ktori su len nevolnici , budu doma umyvat plasty aby mohli separovat, pretoze kontainer bude pod kamerou a straznik s obuskom cihat vedla (UK real life), ti ktori su pani, ty budu pekne nicit planetu dalej a smiat sa tym dole.
01.10.2019 - 10:53:46
04
Pozeral som test auta s palivovym clankom a naklady na prevadzku boli takmer dvojnasobne oproti benzinu. Auto je sice ciste ale zalezi od vyroby vodiku, "cisteho" vodiku sa zatial vyrobi malo a proces je drahy. Mozno casom to bude ine, viac odvetvi sa zameriava na vyuzitie solarnej energie.
01.10.2019 - 11:20:50
00
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/knight-rider-david-hasselhoff-moped-mobile-de.A190930_151503_automoto_fdv
01.10.2019 - 12:11:07
00
Pouze s vhodným vozidlem dokáže většina lidí zvládnout svůj často rušný každodenní život,“
Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/knight-rider-david-hasselhoff-moped-mobile-de.A190930_151503_automoto_fdv

Tento citát je v podstate moje motto. V aute ten čas stratím, na bicykli ho využijem
01.10.2019 - 13:29:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up