caute,

zamyslam sa ci by sa mala mazat vstycna plocha medzi loziskou a miskou ktora ja nalisovana v rame.

Logika hovori, ze tocit, by sa malo lozisko a teda vazelinu by som tam asi nemal davat.

Mazat ci nie ?
13.09.2019 - 17:38:29
00
mazat vsetko :)
13.09.2019 - 18:08:46
00
Nenamazes a bude to vrzat ;)
13.09.2019 - 21:44:30
00
A cim podmaznut loziska u karbonoveho ramu? Klasickou vazelinou alebo "speci" mazanim na karbonove diely?
04.10.2019 - 02:05:50
00
Ja napr. týmto https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/park-tool-asc-1-antiseize-montazna-pasta-113g.html
04.10.2019 - 08:26:11
00
Bajkonur Na integrovane hlavko? A nebude vadit, ked sa to pretlaci do lozisk? Lebo montazna pasta vs. mazaci tuk bude asi rozdiel :wasntme:
Skor som chcel vediet, ci je karbon nejakym sposobom nasiakavy pri strete s vazelinou.
04.10.2019 - 10:55:45
00
ako by sa asi mohla vazelina pretlačiť do ložiska? nič sa nikam nevsiakne preboha...
04.10.2019 - 11:07:16
00
"Antikorózna pasta s mikročasticami hliníku. Určená je na styčné plochy závitových a lisovaných spojov. Znižuje trenie a zabraňuje skorodovaniu spojov. Ideálne pre montáž misiek stredových a hlavových zložení, pedálov, sedloviek, predstavcov apod. Použiteľná pre materiály z karbónu, z oceli aj z hliníkových zliatin." Kde konkretne je odporucenie pre aplikaciu na loziska? Ze ho nejak nevidim.. Neviem ako dobre tesnia gumicky na loziskach, takze si nebudem do ich tesnej blizkosti patlat pastu obsahujucu mikrociastocky hlinika.
04.10.2019 - 12:04:02
00
...a navyse, za tu luxusnu cenu +- , mam 4x tolko mazania pre beznych smrtelnikov https://www.motorove-oleje.sk/liqui-moly-lm-50-litho-ht-400g/
04.10.2019 - 12:09:48
00
však ja tú pastu mám tiež doma...pýtal si sa či sa to môže dať do rámu..."pretlačiť do ložiska" si myslel namazať nové ložisko? tam daj klasickú vazelinu na ložiská...ťažko sa reaguje, keď miešaš x vecí naraz...
04.10.2019 - 12:42:08
00
Tak myslim ze sa bavime o stycnej ploche medzi ramom a loziskom. Na to je dobra ta pasta a mam vyskusane, ze je na to lepsia ako vazelina. Sama od seba sa do lozisk nepretlaci, ved tam urobis iba tenky film na stycnej ploche.
To co pastol weexo, je vazelina do lozisiek, ktora narozdiel o tej ParkTool pasty nema uvedenu moznu aplikaciu na karbon, ale pravdepodobne mu neublizi. Pytal sa na speci mazanie, tip dostal aj ofrflal. Vybavene :)
04.10.2019 - 12:54:37
01
katko nemiesam x veci. Chcel som vediet, ci mozem namazat stycnu plochu medzi loziskom hlavka a karbonovym ramom obycajnou vazelinou co mam doma alebo treba predsa kupit nejake ine mazivo, co som aj napisal v povodnej otazke ako vychodiskovu moznost. No ked vidim, ze mi to odporucate natriet montaznou pastou s primesou hlinika, tak ma zaujimalo, ci sa pasta nedostane casom do loziska a nebude v nom posobit abrazivne. Ono to lozisko sedi v rame dost natesno, takze prakticky celu vrstvu maziva cestou zotrie. O mazani loziska samotneho som sa nezmienoval, tam nieje o com rozmyslat. Tu montaznu pastu si viem predstavit na mazanie zavitov misiek stred. zlozenia, misiek hlavka, na AL sedlovku, na zavity pedalov, pod predstavec, pod patku a pod. kde ma funkciu jak mazaciu tak konzervacnu a pripadny abrazivny ucinok by mohol sluzit proti povoleniu narozdiel od cistej vazeliny.
04.10.2019 - 17:04:29
00
Hosť napísal:
však ja tú pastu mám tiež doma...pýtal si sa či sa to môže dať do rámu..."pretlačiť do ložiska" si myslel namazať nové ložisko? tam daj klasickú vazelinu na ložiská...ťažko sa reaguje, keď miešaš x vecí naraz...

To sa zíde aj mne, ja som chcel dávať na pressfit a integrované karbonove misky obyč vazelínu. Teda táto pasta bude lepšia teda? Je lepšia aj na závity hliník-hliník? Tam tiež používam obyč vazelínu. https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/park-tool-asc-1-antiseize-montazna-pasta-113g.html

Ja mám len túto dávam ju na sedlovku a riadidlá aby sa nepretáčali.
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/park-tool-sac-2-montazna-pasta-supergrip-113g.html?itm_medium=forum#komentare-142927
04.10.2019 - 17:15:41
00
vsetko funguje, ale nieco viac a nieco menej :)
04.10.2019 - 17:17:58
01
Pozor, tie pasty od Park Toolu SAC-2 a ASC-1 nie sú na ten istý účel.
SAC-2 je na montáž napr. sedlovky do rámu a je na zvýšenie trenia, aby sa sedlovka v ráme neposúvala a pri tom nebola na krv dotiahnutá objímka. Je to pasta s mikročasticami na zvýšenie trenia. Tie mikročastice sú výrazne cítiť medzi prstami. Podobnú červenú pastu dáva napr. Canyon ku bicyklom.
ASC-1 je montážna pasta na spoje, ktoré nechceš aby sa k sebe kusli, alebo aby pri jazde praskali. Tú by som použil na montáž pressfitu, medzi misky hlavového a rám, alebo medzi riaditka a predstavec, niektoré závity (na iných použiješ zasa loctite), alebo aj na lisovanie ložisiek do rámu atď. Samozrejme sa dá použiť aj vazelina, ale s tou sa skôr vedia spoje kusnúť, resp. je potrebné častejšie mazanie ak ti bajk niekde pravidelne začína strielať.
04.10.2019 - 17:36:16
02
keyboard_arrow_up