Ak je možnosť prepínania Garmina do režimov nulových a nenulových wattov, mala by byť aj možnosť vyhodnotenia, zobrazenia dvoch P - priemerných výkonov. PR - reálny priemerný výkon s nulami a PV - virtuálny, skreslený priemerný výkon. Skreslený akýmsi nezarátavaním núl.
08.10.2019 - 10:19:42
00
Ja by som si trufal tvrdit, ze realny priemerny vykon je ten, ktory dosahujes pri podavani vykonu. A ten so zaratavanim nul je virtualny. To je totiz priemerny vykon, ktory si podaval pocas celej jazdy (a ano, su tam aj zjazdy) . Neviem, na co by komu bol tento udaj.
08.10.2019 - 12:25:32
00
Potom ale reáne nesedí udaj dobe podávania výkonu. Watty bez zaratania nul ale doba jazdy so zaratanim ,,nulovej,, doby
08.10.2019 - 12:34:52
00
Nerozumiem, priznam sa, skus uviest modelove priklady. Alebo priklad.
08.10.2019 - 13:16:44
00
blackseal keby si si poriadne k tomu prečítal background, prišiel by si na to, že sa mýliš. V reále snáď neexistuje ani len 20 min jazda, kde by si nešiel kus na voľnobeh (alebo z kopca), pričom nás pri testovačke zaujímajú také veci ako 8-10-20 alebo pre hardcoristov aj 60 min "all out" interval.
Totiž ak ideš all out ale napr. do zákruty freewheelneš, tak sa zatiaľ orga(ni)zmus trochenzi spamätá, potom na to trochu viac pridupneš... a tým je vplyv tých pár s oddychu akosi zmazaný.
Správne sa zarátavajú aj nuly, s tým, že všetky tvoje oddychy dosiahnuté parametre samozrejme znižujú.
08.10.2019 - 13:32:05
02
blackseal
Pri výjazde chceš mať uvedený údaj o výkone bez nul, nešlapania. Avšak doba podávania výkonu uvedená pri výjazde tomu nezodpovedá. Je dlhšia ako doba skutočne podávaného výkonu. Doba nešlapania v zjazdoch, ... na rozdiel od nulových výkonov odrataná nie je. Časový údaj uvedený pri výjazde je voči dobe podávania výkonu skreslený, nadhodnotený. Ak je pri výjazde uvedeny výkon bez nulovych hodnôt, mal by tam byt aj čas bez nulových hodnôt. Potom by bol priemerný výkon bez núl voči dobe trvania výjazdu korektný.
08.10.2019 - 13:32:21
00
@tulenik, nemam wattmeter, stravu, takze mozno mam naivne predstavy, ale ked mi niekto povie, ze podaval priemerny vykon hodinu 200 wattov, pri zaratavani nulovych vykonov, tak neviem, ako uchopit takuto informaciu. Ked mi niekto povie, ze 40 minut podaval 300 wattov a 20 minut siel volnopadom tak aku taku predstavu mi to moze dat.
08.10.2019 - 13:58:03
00
ivan stale mam pocit, ze nerozumiem. Sme si isti, ze nemiesame jablka s hruskami, ergo dobu trvania vykonu (pri volbe nepocitat nulovy vykon) s dobou trvania vyjazdu?
08.10.2019 - 14:36:30
00
Ja som tam dal započítať nulu už len kvôli tss
08.10.2019 - 14:52:42
00
Hosť napísal:
ivan stale mam pocit, ze nerozumiem. Sme si isti, ze nemiesame jablka s hruskami, ergo dobu trvania vykonu (pri volbe nepocitat nulovy vykon) s dobou trvania vyjazdu?


Ved prave. Ty chces miesat o udajoch z vyjazdu jablka s hruskami. Vykon s odpocitanim nul ale cas hruby. Bez odpocitania nul - doby bez slapania. Priemerny vykon by mal byt s nulami. Ako je doba trvania vykonu - hruby cas.
08.10.2019 - 15:05:47
00
ivan, prosim Ta, ako si prisiel k tomuto zaveru? Ja som vravel, ze mne sa zda realnejsi vykon, ktory sa vztahuje na dobu trvania vykonu. Nehovorim nic o dobe trvania jazdy. A tento vykon mi dava lepsiu predstavu ako priemerny vykon pocas jazdy. Rovnako, ako mi da lepsie informaciu vedomost ze jazdec A isiel polhodinu 40 km/h, polhodinu opravoval defekt, nez informacia, ze jazdec A isiel hodinu priemernou rychlostou 20 km/h ;-).
08.10.2019 - 15:15:12
01
Aka blbost sa tu da tak dlho riesit :-)
08.10.2019 - 15:26:44
00
blackseal
Priemernu rychlost nemozes porovnavat s priemernym vykonom. Priklad. Mam garmin prepnuty do nezaratavania nul. Idem vo zvlnenom profile trenig s P 177 W. Dosiahnem priemerny pulz 99 bpm. Na rovine bude ale pri vykone 177 W bpm. 130. Ak pojdem na tej istej trase v zvlnenom profile 177 W so zaratavanim nul bude bpm priblizne rovnaké ako na rovine. Preto je nezaratavanie nul v treningu neobjektivne.
08.10.2019 - 15:40:49
00
ivan, to bola analogia, nie porovnanie. Cela diskusia sa pohybuje v dost vagnej rovine. Napriklad, ta Tvoja posledna uvaha. A akom zvlnenom? Velmi zvlnenom? Lebo ak napriklad pojdem raz do kopca a potom zjazd, ver tomu, ze priemerny tep budem mat urcite vyssi pri nezaratavani nul. Ale pri kratkych brdkoch, kde mi tep vyskoci az na konci kopca, pripadne az v zjazde (kde uz nepodavam vykon, ale kulminuje mi tep) mas pravdu, v tom pripade je nezaratavanie nul , nazvime to "nespravodlive". Inak, ako spravne podotkol mistr tulenik, nemam ten backround; bavime sa o priemernom vykone, alebo normalizovanom?
08.10.2019 - 15:56:46
00
Normalizovaný napr. priamo potrebuje aj tie nuly :D a rovnaká dodrbávka je rovnaký NP počas rovnakého času.
08.10.2019 - 15:59:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up