Hosť napísal:
ivan, to bola analogia, nie porovnanie. Cela diskusia sa pohybuje v dost vagnej rovine. Napriklad, ta Tvoja posledna uvaha. A akom zvlnenom? Velmi zvlnenom? Lebo ak napriklad pojdem raz do kopca a potom zjazd, ver tomu, ze priemerny tep budem mat urcite vyssi pri nezaratavani nul. Ale pri kratkych brdkoch, kde mi tep vyskoci az na konci kopca, pripadne az v zjazde (kde uz nepodavam vykon, ale kulminuje mi tep) mas pravdu, v tom pripade je nezaratavanie nul , nazvime to "nespravodlive". Inak, ako spravne podotkol mistr tulenik, nemam ten backround; bavime sa o priemernom vykone, alebo normalizovanom?


Vždy, v každom zvlnenom profile bude priemerný výkon s nezaratavanim nulových wattov neobjaktivny oproti priemernému vykonu so zaratavanim nulových wattov. Trenovanie bude neobjektívne. Problém je v tom, že každý má iný pohľad na vec. Ty tvrdíš, že pri priemernom výkone by nemali byť zarátané nuly. Výkon v danom tréningu má vtedy väčšiu výpovednú hodnotu. To je pravda. Trénovanie však nie je zisťovanie výkonov v jednotlivých tréningoch, ale porovnávanie tréningov. A paradoxom je, že ak budeš porovnávať tréningy s lepšou výpovednou hodnotou - s nezarátavaním núl - výsledok trénovania horší ako pri porovnávaní tréningov s menšou výpovednou hodnotou - so zarátavaním núl.
08.10.2019 - 16:03:45
00
ivan napísal:
Trénovanie však nie je zisťovanie výkonov v jednotlivých tréningoch, ale porovnávanie tréningov.

toto ma hlbku. napisem do wikipedie nech si opravia co je trenovanie :)
08.10.2019 - 17:09:27
04
U teba je trénovanie možno prvý prípad a patríš medzi nešťastníkov ktorí neporovnávajú tréningy ale iba zisťujú výkony v nich a myslia si pri tom, že trénujú. Ale zbieranie palcov nahor, oblbovanie - to ti ide. :D A čo majú vo wikipédii opravovať. Ved to tam majú: ,,trénovanie v športe: plánovité uskutočňovanie programu rôznych cvičení na zlepšenie výkonu športovca,,. Tu patrí aj porovnávanie tréningov. Nie blbého výstupu z porovnávania nameraných výkonov bez zarátavania núl.
08.10.2019 - 17:52:30
00
Hosť napísal:
ivan, to bola analogia, nie porovnanie. Cela diskusia sa pohybuje v dost vagnej rovine. Napriklad, ta Tvoja posledna uvaha. A akom zvlnenom? Velmi zvlnenom? Lebo ak napriklad pojdem raz do kopca a potom zjazd, ver tomu, ze priemerny tep budem mat urcite vyssi pri nezaratavani nul. Ale pri kratkych brdkoch, kde mi tep vyskoci az na konci kopca, pripadne az v zjazde (kde uz nepodavam vykon, ale kulminuje mi tep) mas pravdu, v tom pripade je nezaratavanie nul , nazvime to "nespravodlive". Inak, ako spravne podotkol mistr tulenik, nemam ten backround; bavime sa o priemernom vykone, alebo normalizovanom?


O priemernom. Normalizovaný výkon bez núl už by bola ultra blbosť.

A že pri jazde, kde sú okrem brdkov aj prudšie a dlhšie stúpania napr. viac ako kilometer s maximálnym sklonom 14 % dosiahneš pri nezarátavaní núl vysoké bpm. nie je pravda. V tréningu s nezarátavaním núl v takomto profile a priemernom výkone 177 W som šiel priemerný pulz len 99 bpm a maximálny len 122. Pri inom tréningu na tej istej trase a pri menšom priemernom výkone 174 W ale so zarátavaním núl bol priemerný pulz vyšší o takmer 50 bpm - 147 a maximálny nie 122 ako pri nezarátavaní núl ale 168. Dobrá blbosť to nezarátavanie núl. Pri priemernom výkone 177 W pulz 99 :D Ved to má niekto ráno. Ked sa postaví z postele, potom vyjde po schodoch do hornej kúpelne /dolná je obsadená/, zohne sa po mydlo umyje ruky a zíde do kuchyne uvariť kávu. Nie pri 60 kilometrovom výjazde so 750 nastúpanými metrami :D

Prílohy:

bez nulových wattov.PNG
bez nulových wattov.PNG 49.11 KiB thumb_up0thumb_down

s nulovými wattmi.PNG
s nulovými wattmi.PNG 47.99 KiB thumb_up0thumb_down

08.10.2019 - 18:33:59
00
ivan, tebou uvedeny priklad bez poznania vsetkych moznych premennych je tazko mozne povazovat za vyvratenie mojho tvrdenia. Este raz sa ta opytam, trochu inak. Tvrdis, ze pri jazde, ktora pozostava z kilometroveho stupania 8%, otocky a kilometroveho zjazdu bez prisliapavania a bez zatacok (aby sme vylucili adrenalin a pod) dosiahnes vacsi priemerny tep ked beries nuly, ako ked nie?
08.10.2019 - 18:55:06
00
Neviem čo by som mal vyvracať, ale viem že nezarátavanie núl do priemerného výkony počas výjazdu je blbosť. :D
08.10.2019 - 19:01:48
00
ivan napísal:
A čo majú vo wikipédii opravovať. Ved to tam majú: ,,trénovanie v športe: plánovité uskutočňovanie programu rôznych cvičení na zlepšenie výkonu športovca,,. Tu patrí aj porovnávanie tréningov. Nie blbého výstupu z porovnávania nameraných výkonov bez zarátavania núl.


Uskutocnovanie programu roznych cviceni na zlepsenie vykonu sportovca zahrna aj porovnavanie treningov? takze podla teba ak budem teraz celu zimu porovnavat svoje minulorocne treningy tak sa vykonnostne posuniem?

to nemozes ani ty mysliet vazne :D :D :D
08.10.2019 - 19:27:06
01
tak preto sem ivan daval tolko svojich grafov :o .. a planovito porovnaval
08.10.2019 - 19:29:50
02
Nie preto. Preto, aby sa nosiči bicyklov do kopca alebo tí čo jaks stax trénujú, ... čudovali. :D
08.10.2019 - 19:54:22
00
Neviem čo by som mal vyvracať, ale viem že nezarátavanie núl do priemerného výkony počas výjazdu je blbosť. :D
aby sme to uzavreli, nie je to blbost, len treba brat do uvahy typ profilu, k comu mi informacia o priemernych wattoch sluzi atd. Vezmime uz spominany priklad s 300 wattovym vystupom po dobu 40 min a 20 min klesanim a teda nulovym vykonom. Hodinovy priemerny vykon pri nulach bude 200 wattov, pri nepocitani nul budeme hovorit len o 40 minutovom priemernom vykone, ten bude pochopitelne 300 wattov. Myslim si, ze v tomto pripade bude uzitocnejsia informacia, bez nul. Mimochodom, normalizovany hodinovy vykon bude okolo 270 wattov pri zapocitavani nul, takze tym dostavame relativne slusnu informaciu.
08.10.2019 - 20:29:05
00
Aby sme to uzavreli. Kúp si wattmeter a prestaň trepať o tom čomu nerozumieš.
08.10.2019 - 20:38:58
00
napisal ivan :D :D :D
08.10.2019 - 20:43:36
04
Ivan, comu nerozumiem? Ale skus byt konkretny prosim. Mozes kludne do spravy, nech to tu nezahlcujeme.
08.10.2019 - 20:48:44
00
Praktickému meraniu výkonu wattmetrom. Lebo ho nepoužívaš.
08.10.2019 - 20:53:41
00
ivan ok :-). To bude asi nieco velmi tajomne a zlozite. Bol som v tom, ze wattmeter je to, co na zaklade sucinu krutiaceho momentu a uhlovej rychlosti vypocita vykon, ale pravdepodobne mi nieco uslo a jedinec, ktory ho chce pouzivat, musi prejst tajomnym ritualom zasvatenia, aby pochopil zaludnosti, ktore mu ta krabicka chce povedat.
08.10.2019 - 21:12:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up