To je cudne, doteraz som to robil vzdy doma kde mam wifi pokryte perfektne.. Skusim si to odsledovat este.. A vyskusam to von v terene na mobilnom internete.. - inak skorej mam pocit, ze ma odpaja od BT (aj na jednotke na bicykli to vidim) nez ze by ma odpajalo od internetu..
10.10.2019 - 10:24:34
00
Kvôli čomu si na stunlocker a nie na etube?
10.10.2019 - 10:37:44
00
pouzil som oba, stunlocker ale primarne koli tomu, ze sa da jemnejsie ladit nastavenie motora, menit na USA region neplanujem..

V principe som si skoro o polovicku znizil nastavenie asistencii ci uz v NM alebo aj %-tualne, e-tube to ma len tak vseobecne a nie tak jemne, stunlocker to vie nastavovat detailne.. teraz mam ECO v takom stave, ze mi dopomaha ozaj minimalne (v e-tube som to nebol schopny tak nizko/slabo nastavit)..
10.10.2019 - 10:45:30
02
v ramci spojenia mobilu s bajkom sa jedna len o BT zalezitost, wifi ani data na to nemaju ziadny vplyv. skus na mobile zresetovat BT, mohlo by to pomoct
10.10.2019 - 16:59:57
02
Zdravim, riesil niekto uz problem so svojvolnym vypinanim komplet systemu, pri skoku dnes my to zacalo robit aj pri malom skoku z 10cm chodnika vypne komplet motor cely system bez akejkolvek chybovej hlasky, musim zapnut system hlavnym switchom zakazdym
mechanicky som skontroloval co sa dalo bateria drzi pevne
11.10.2019 - 18:14:29
00
nieco podobne, nakoniec bol vadny speed senzor

"Update k problému s vypínáním e8000: kolo se vypínalo už i při menších nerovnostech, při skocích naprosto pravidelně, stále chyba E10, tudíž šlo do servisu. Vyjádření servisu: závada uznána, výměna motoru (najeto měl 1700km), speed senzor OK. Včera jsem kolo vyzvedl, první skok a vyplo se. Tedy znovu cesta do servisu, kde přímo předemnou zkusili vyměnit ještě display, komplet kabeláž, baterku, přepínač režimů, ale nic z toho nepomohlo. Kolo jsem tam tedy nechal, že objednají nový speed senzor a uvidíme další týden"
11.10.2019 - 18:39:24
01
radkofan napísal:
Zdravim, riesil niekto uz problem so svojvolnym vypinanim komplet systemu, pri skoku dnes my to zacalo robit aj pri malom skoku z 10cm chodnika vypne komplet motor cely system bez akejkolvek chybovej hlasky, musim zapnut system hlavnym switchom zakazdym
mechanicky som skontroloval co sa dalo bateria drzi pevne

noniick



Bicykle: Merida eONE-TWENTY | Merida eNINETY-NINE

Tak včera vyměněn speed senzor a vypadá to, že problém vyřešen. Přitom servis původní speed senzor měřil a nevykazoval chybu... uvidíme časem. Napísané v jednom s príepevkov presne na túto závadu.
12.10.2019 - 09:34:53
01
dnes som si stiahol E-Tube,bol som zvedavý,ako bola nastavená podpora od výroby na https://www.merida.sk/elektricke-bicykle/eone-sixty-900-0 - zdalo sa mi,že pri jazde v stmšom teréne ja malý rozdiel medzi ECO a TRAIL-po napojení cez BT ukázalo takto:
ECO high
TRAIL medium
BOOST high

zmenil som teda aj TRAIL na high,bol som to hneď aj vyskúšať pred domom na ulici do kopca,je to pocitovo ovela lepšie,pri prepínaní ECO-TRAIL-BOOST je rozdiel v podpore rovnomernejší,plynule nadväzuje-predtým bol rozdiel medzi ECO a TRAIL minimálny,medzi ECO a BOOST výrazný-pojdem poobede na jazdu po overenej trase,som zvedavý či to bude citelný rozdiel proti orig.nastaveniu,potom napíšem ;)
ešte info,šlo to rýchlo,ako po masle,stiahnuté do smartfónu pre android tu:
https://e-tubeproject.shimano.com/application/
12.10.2019 - 12:45:48
00
Dano ked si nalistuješ túto tému niekoľko stránok dozadu je tam tabuľka s % podpory na tej ktorej úrovni každého módu. Od výroby sme mali viacerí nastavené ECO (vtedy sa nedalo meniť ešte, 60%), TRAIL min. a BOOST max. pri prvej jazde na továrenskom nastavení medzi ECO a TRAIL pocitovo žiadny rozdiel
12.10.2019 - 17:19:08
00
Mód trail hlavne pracuje v závislosti od jazdcovej sily, vyvíjanej na pedále. Čiže sa môže pohybovať v rozsahu ECO až BOOST.
12.10.2019 - 17:26:30
00
čítal som to aj ja niekde, ale nie je to pravda. nejaká automatická regulácia tam možno je, avšak minimálna až nepostrehnuteľná
12.10.2019 - 17:34:36
00
Tak, ja som to dnes poznal výrazne.
12.10.2019 - 19:43:23
00
isto na shimano motore? aka verzia motora a aky bajk?
12.10.2019 - 20:21:44
00
Viem v akej som téme. Steps E8000, posledná verzia. 80% trasy som prešiel na režime Trail. Po rovine slabá dopomoc , ale akurát. V najprudších kopcoch veľmi silná dopomoc. Stále hovorím o režime trail. Proste to u mňa funguje tak ako zamýšľali a bolo to výrazne poznať. Nemusel som sa vôbec starať o voľbu režimov a trať bola veľmi rôznorodá.
12.10.2019 - 20:57:13
00
zaujimave. na motor som sa pytal preto, ci uz nahodou nemas E9000, o ktorom vsetci vedia, ale nikto ho este nevidel :) nove meridy za 10k ho maju mat. moj poznatok je taky, ze aky rezim zvolim, taku silu pridava a v stupani pri booste je nabeh trochu oneskoreny. najcastejsie nastavenie pouzivam ECO 40%, TRAIL 80% a ten rozdiel je tam citit ako na rovine, tak aj v stupani. aku verziu FW mas a ako to mas nastavene v E-tube?
13.10.2019 - 06:04:32
00
keyboard_arrow_up