Hosť napísal:
tretikrat - mozno to konecne prejde. chcel som mat celkovy Z2 HR aj vykonovy priemer priemer pocas 4h vyjazdu. znamena to ze som trenoval zakladnu vytrvalost? :)


Dal si dalsi pokus. Zas sa niečo naučíš. Plánovanie treningov a presné meranie počas tréningov. Písal som, že v oblasti anaerobneho prahu majú byt v tréningu výkonove hodnoty nie zony. Nemiešaj do treningu v oblasti anp nejaké Z 2. Ak tak už Z 4. Úplne si odbočil od temy - problému ktory sa tu riešil, začal si trepat že si chcel ist akési Z 2 HR - začal si tu miešat dokonca už aj pulzové zony. No cistý treningový zmätok mas v hlave. Ešte raz k teme, problému ktorý si vytiahol. Dal som mameluchovi presne zmerané výkonové hodnoty 256, 257, 258 W v tréningoch naplanované na konkretne dni. S trojmesačným predstihom. O toto šlo v časti ktorú si teraz vytiahol. Ziadne tvoje bludy - chcel som ist Z2 HR, ... Bud to nechapes - nerozumies tomu, alebo nechceš pochopit. Takže teraz si sa naučil, že trening je aj plánovanie presných výkonových hodnot s dostatočne dlhým časovým predstihom.


Naposledy upravil ivan dňa 16.10.2019 - 15:40:13, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2019 - 15:31:08
00
Mameluch napísal:
Co myslis Konik, koho je tento graf 2 minutoveho intervalu s priemerom 298W z 17.3.2019 17:34? Pre lepsie chapanie som ti k tym zubom napisal aj konkretne W hodnoty. a sleduj ako sa tie zuby ku koncu zvacsuju, to doladujes priemerny vykon na pozadovanu hodnotu ochylkami skoro 100W.

Este priemery po 30s:
1. 30s priemer 321W
2. 30s priemer 292W
3. 30s priemer 277W
4. 30s priemer 289W

Na kolko je toto presny priemer 298W nech si kazdy spravi nazor sam.


ale ta podstata je ta ista - akurat dlzky "peakov" su ine - ty si naplanoval 25x wattov v tomto pripade ja som naplanoval 196w. to ale neznamena ze to co si/som naozaj trenoval je 25x wattov pri 340w peakoch / zakladnu vytrvalost pri 196w iduc 332w 13mins/ 304w 26mins/ 287w 10mins intervaly...
16.10.2019 - 15:39:13
00
Takže najhoršia alternatíva. Nepochopil si a ani nechceš pochopit. :D :D :D
16.10.2019 - 15:44:34
00
Rachela. Co je zle na tom co vyplul trainingpeaks v predchadzajucich dvoch obrazkoch ? Ja už asi tuším, čo ti tam nesedí. Zeby NP 284 W a 99 bpm. ? :D
16.10.2019 - 15:46:37
00
Tazka tema toto 😀.
Zaujmalo by ma ci sa zhodnete na tom co je NP.
16.10.2019 - 16:20:34
00
ivan napísal:
Rachela. Co je zle na tom co vyplul trainingpeaks v predchadzajucich dvoch obrazkoch ? Ja už asi tuším, čo ti tam nesedí. Zeby NP 284 W a 99 bpm. ? :D

S tym, co vyplul TrainingPeaks nemam ziadny problem, no nie je to spravna odpoved na otazku od blackseal.
ETA: vlastne to vobec nie je relevantne, zato ten nepacik:)
16.10.2019 - 16:41:02
00
A aké sú správne odpovede na jeho otázky v tom príspevku ? Druhá otázka je blud takže len odpoved na prvú.
16.10.2019 - 17:05:19
00
Na tu si dostal odpoved. Bola to len ukazka, ako sa da "oklamat" system. Ked vies metodiku, ako je pocitany NP ;-). NP sluzi na to, aby daval realnejsi pohlad na trening, nez priemerny vykon. Preto vstupuje NP do vypoctu TSS a IF. Ale pravdepodobne pri urcitom type treningu nemusi ani on dat v spolupraci s priemernym vykonom informaciu o variabilite zatazenia. Ja nevravim, ze nutne si tak trenoval, skor som chcel poukazat na to, ze ty slepo, nekriticky veris nejakemu treningovemu parametru, bez toho aby, si rozumel, na co sluzi a ako sa pocita. Ved si len vezmi ten graf, mas tam baj oko v pomere 40 : 60 vykon v zonach 5? a 6 (neviem to z toho grafu bezpecne identifikovat) ved to uz sedliackym rozumom dava kolisavy vykon. Ale ne, tebe vyjde VI 1.01 ci kolko a si happy, ako si pekne rovnomerne potrenoval.
16.10.2019 - 18:16:35
00
A este dodam, ze mi je luto, ze sa toto forum zvrhlo na one man show (tak ano, aj my, co tu na teba reagujeme sme tak trochu na vine) a za posledne dva dni tu nepribudol snad jeden trening, kazdy uz na to zrejme kasle, lebo tusi, ze aj tak sa to utopi v mori balastu tvojho trolling levelu A+++.
16.10.2019 - 18:23:20
07
Hosť napísal:
Na tu si dostal odpoved. Bola to len ukazka, ako sa da "oklamat" system. Ked vies metodiku, ako je pocitany NP ;-). NP sluzi na to, aby daval realnejsi pohlad na trening, nez priemerny vykon. Preto vstupuje NP do vypoctu TSS a IF. Ale pravdepodobne pri urcitom type treningu nemusi ani on dat v spolupraci s priemernym vykonom informaciu o variabilite zatazenia. Ja nevravim, ze nutne si tak trenoval, skor som chcel poukazat na to, ze ty slepo, nekriticky veris nejakemu treningovemu parametru, bez toho aby, si rozumel, na co sluzi a ako sa pocita. Ved si len vezmi ten graf, mas tam baj oko v pomere 40 : 60 vykon v zonach 5? a 6 (neviem to z toho grafu bezpecne identifikovat) ved to uz sedliackym rozumom dava kolisavy vykon. Ale ne, tebe vyjde VI 1.01 ci kolko a si happy, ako si pekne rovnomerne potrenoval.


Ako môžeš takto trepať do vetra. Oskúšaj si to najprv. Rovnomerné jazdenie s VI 1,01 s rozdielom 3 W medzi NP 276 a P 273. A tvoje nerovnomerné jazdenie 15 sekúnd šrot a 15 sekúnd bez pedálovania. Pri tvojom nerovnomernom jazdení nebude VI = 1,00. Bude pri P 300 W 1,13. Rozdiel medzi NP a P bude pri takomto výkone takmer 40 W.

Nerovnomerné jazdenie 15 sekúnd šrot a 15 sekúnd bez pedálovania:

Prílohy:

nerovnomerné jazdenie.PNG
nerovnomerné jazdenie.PNG 126.98 KiB thumb_up1thumb_down

16.10.2019 - 18:50:32
00
Hosť napísal:
A este dodam, ze mi je luto, ze sa toto forum zvrhlo na one man show (tak ano, aj my, co tu na teba reagujeme sme tak trochu na vine) a za posledne dva dni tu nepribudol snad jeden trening, kazdy uz na to zrejme kasle, lebo tusi, ze aj tak sa to utopi v mori balastu tvojho trolling levelu A+++.


Ziadny trolling level. Diskusia a snaha o vyriešenie problému. Napríklad nerovnomerného a rovnomerného jazdenia v tréningu. Troluješ tu ty. Dokazovaním pravdivosti nezmyslu.


Naposledy upravil ivan dňa 16.10.2019 - 18:58:53, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2019 - 18:55:56
00
Problem vyriesis velmi lahko. Navstevou sportoveho lekara ;) .. usetris tak spustu zbytocnych kecov. Takto to bolo aj s wattmetrom, takto to bude aj s tymto. Skoda len, ze nie si schopny sa k tomu dopracovat normalnym sposobom, bez stovky grafov a editovanych prispevkov. Menej jesitnosti to chce ;)
16.10.2019 - 18:58:17
04
Platená návšteva športového lekára s absolvovaním 20 minútového testu + rozjazdovacia procedúra, ... je jednoduchšia ako 4 minútová nerovnomerná jazda 15 s - 15 s ,,za domom,, slúžiaca na vyriešenie problému rovnomerné nerovnomerné jazdenie ? :D
16.10.2019 - 19:03:39
00
Pozrel som sa na to z inej strany a myslim ze ked mu staci 57m tyzdenne v neviem uz ani akej intenzite a bavi ho robit si grafy doma ked nema nic ine na robote tak by sme to tu mali vsetci respektovat. Jazdi tak ze je z toho spokojny, najde si aj pretek kde sa dostane na bednu a zije si vo svojej bublinke. Pokial mu jeho trening robi radost a mysli si ze je to tak spravne tak nech to tak robi... pokial netrenuje niekoho a teda nemoze niekomu uskodit tak neviem v com je problem. Ked sa vsetci na to vyserieme tak konecne bude toto vlakno k veci...
16.10.2019 - 19:07:26
00
Neviem ako ostatnym, ale mne nejde o to, aby som Ivana presvedcil nech trenuje inak. Ja mu naopak zelam pevne zdravie a vela sportovych uspechov. Podstatne je veci uviest na pravu mieru preto, aby nejakeho menej zorientovaneho borca nenapadlo podla neho trenovat...
16.10.2019 - 19:13:22
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up