Ano, kajam sa, chyba bola v tom, ze som neuviedol presne pociatocne podmienky, nenapadlo ma, ze to budes skusat. Takze ono by to malo byt tak, ze od pociatku merania vykonu ides 15 sekund naplno, potom zvesis nohy atd. Ved vies ako sa pocita NP. Ako som vyssie spominal, islo skor o teoreticky model (v reale vstupuju aj dalsie nepresnosti samozrejme) . A uz ta necham na pokoji, v tvojom vlastnom svete.
16.10.2019 - 19:15:30
01
SLR napísal:
Pozrel som sa na to z inej strany a myslim ze ked mu staci 57m tyzdenne v neviem uz ani akej intenzite a bavi ho robit si grafy doma ked nema nic ine na robote tak by sme to tu mali vsetci respektovat. Jazdi tak ze je z toho spokojny, najde si aj pretek kde sa dostane na bednu a zije si vo svojej bublinke. Pokial mu jeho trening robi radost a mysli si ze je to tak spravne tak nech to tak robi... pokial netrenuje niekoho a teda nemoze niekomu uskodit tak neviem v com je problem. Ked sa vsetci na to vyserieme tak konecne bude toto vlakno k veci...


A budete žiť vo svojej bublinke, kde pri 15 s šrot a 15 s bez šlapania je VI 1,00 a je to rovnomerné jazdenie, ... :D
16.10.2019 - 19:16:11
00
Neda mi, Ty tvrdis, ze VI = 1 je rovnomerne jazdenie a ja som ti matematicky vysvetlil, ze ako vies dosiahnut VI 1, pri znacne nerovnomernom jazdeni.
16.10.2019 - 19:20:18
00
Blackseal viem ze je to tazke ale musis byt silny :bow:
16.10.2019 - 19:23:15
04
ivan napísal:
A budete žiť vo svojej bublinke, kde pri 15 s šrot a 15 s bez šlapania je VI 1,00 a je to rovnomerné jazdenie, ... :D

Nie, problem je, ze tvoja bublina takto pocita a stale to nechces pochopit. Len ti chcu skrz priklad ukazat, ako ti to pocita. Ale marna snaha. Ale nevadi, vzdy je lepsie, ked clovek zle pocita a ide to, ako ked pocitat vie perfektne, ale mu je to hovno platne :D .. vsak preto ti fandime a piseme. Lebo ti to celkom ide :)
16.10.2019 - 19:28:52
00
Práve opačne. Rovnomerný pohyb z matematického, fyzikálneho hľadiska počíta bublinka blackseal. Ja mu tu dávam praktické príklady, že tréning nie je len o fyzikálnych, ... rovniciach.
16.10.2019 - 19:37:07
00
Hosť napísal:
Neda mi, Ty tvrdis, ze VI = 1 je rovnomerne jazdenie a ja som ti matematicky vysvetlil, ze ako vies dosiahnut VI 1, pri znacne nerovnomernom jazdeni.


Ako si mi matematicky vysvetlil co ? :D Ved príklad co si dal nerovnomerné jazdenie 15s - 15s nie je VI 1,0 ale 1,13 To akože sa snažíš ľudí presvedčit, že čierna farba je biela ? :D :D :D Toto tu začína byt choré. :D :D :D
16.10.2019 - 19:41:18
00
Hosť napísal:
Ano, kajam sa, chyba bola v tom, ze som neuviedol presne pociatocne podmienky, nenapadlo ma, ze to budes skusat. Takze ono by to malo byt tak, ze od pociatku merania vykonu ides 15 sekund naplno, potom zvesis nohy atd. Ved vies ako sa pocita NP. Ako som vyssie spominal, islo skor o teoreticky model (v reale vstupuju aj dalsie nepresnosti samozrejme) . A uz ta necham na pokoji, v tvojom vlastnom svete.


Ale ved som to tak šiel. Podmienky si určil veľmi jasne. 15 sekúnd naplno potom som zvesil nohy, znova 15 sekúnd naplno ... VI vyšlo 1,13. Nie 1,00. Rozdiel medzi NP a P bol takmer 40 W. Nepresnosti nemohli urobiť rozdiel 40 W v NP a P. 0,13 v hodnote VI. Problém je v tom, že si tvrdil niečo, čo si nemal oskúšané. Podobne ako napr. stax napíše, že si môžem niečo spôsobiť 340 W peakmi pri 280 W thresholde. Nič som si nespôsobil. Rovnako ako každý kto by absolvoval takýto rovnomerný tréning s VI 1,01. Posmešne tvrdí niečo, čo nemá oskúšané. Tvrdí hlúposť a ešte zosmiešňuje toho, kto má pravdu. Stoka.
16.10.2019 - 19:54:26
00
Trol Rachela. Stále podľa teba platí blacksealové tvrdenie, že pri 15 s šrot - 15 bez šlapania, zvesené nohy je VI 1,00 ? Ze čierna farba je biela ? :D :D :D


Naposledy upravil ivan dňa 16.10.2019 - 20:17:11, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2019 - 20:09:50
00
Ivan, odhliadnuc od toho, ze podla vykonovej krivky to az taka pravidelna sinusoida nebola, ten vykon mal byt vzdy rovnaky, tvrdil som nieco, co z logiky toho, ako je definovany NP zakonite vyplynie. Vygoogli si definiciu, aktivuj neurony v sedej kore mozgovej a musis prist k tomu istemu vysledku. Experimentalne potvrdenie, ale skoro urcite zlyha. Nabehova krivka vykonu, presne dodrziavanie vykonu atd.
16.10.2019 - 20:15:49
00
Prepac, ivan, mrzi ma, ak nerespektujes "paciky" ako formu vyjadrenia nazoru na tvoje prispevky. Ja ich povazujem za dostatocne. Snazim sa do tejto diskusie uz aktivne nezapajat, nakolko hadzat hrach o stenu mozem aj doslova a aspon z toho budem mat trochu zabavy, co sa mi pri obraznom hadzani hrachu o stenu pri vypisovani sem, nepodari. Bohuzial :(
Faktom ale je, ze ak by "naplno" bola konstanta hodnota a nie pocitove naplno, tak skutocne pri cisto teoretickom scenari 15 sekund naplno a 15 sekund na 0 wattoch by sa VI rovnal 1.00, a teda priemerny vykon by sa rovnal normalizovanemu vykonu. Vyplyva to z povahy matematiky, ktora je exaktnou vedou a nedava priestor na vlastnu interpretaciu, pardon. Prakticka realizacia ono scenara je, samozrejme, nerealna, je to len taka "pikoska", nemusis sa kvoli tomu rozculovat.
16.10.2019 - 20:21:55
05
Ivan,zalezi aj ako mas nastaveny garmin pri tych rovnomernych vykonochJa mam odskusane,ze pri nezapocitani nuloveho vykonu mi na 100km jazde vyslo vl 1,01,ale pri zapocitani nul by to bolo 1,06.
16.10.2019 - 20:22:26
00
Mám zarátavanie núl. Pri rovnomernom tréningu na rovine ani nulové výkony nemám. Slapem v kuse v snahe dodržať hodnotu plánovanej výkonovej hodnoty. Dokonca aj v zjazde. Len v jednom momente. Na obrátke je na pár sekund nulový výkon. Rovnako aj pri 15 s - 15 s boli zarátavané nuly.
16.10.2019 - 20:33:00
00
Rachela napísal:
Prepac, ivan, mrzi ma, ak nerespektujes "paciky" ako formu vyjadrenia nazoru na tvoje prispevky. Ja ich povazujem za dostatocne. Snazim sa do tejto diskusie uz aktivne nezapajat, nakolko hadzat hrach o stenu mozem aj doslova a aspon z toho budem mat trochu zabavy, co sa mi pri obraznom hadzani hrachu o stenu pri vypisovani sem, nepodari. Bohuzial :(
Faktom ale je, ze ak by "naplno" bola konstanta hodnota a nie pocitove naplno, tak skutocne pri cisto teoretickom scenari 15 sekund naplno a 15 sekund na 0 wattoch by sa VI rovnal 1.00, a teda priemerny vykon by sa rovnal normalizovanemu vykonu. Vyplyva to z povahy matematiky, ktora je exaktnou vedou a nedava priestor na vlastnu interpretaciu, pardon. Prakticka realizacia ono scenara je, samozrejme, nerealna, je to len taka "pikoska", nemusis sa kvoli tomu rozculovat.


Nevykrúcaj sa okecávaním. Daj jednu odpoved na jednu konkrétnu otázku. Napísal si, že blacksealové tvrdenie o VI = 0 pri 15 s šrot a 15 s bez šlapania je pravda. Stojíš si za tým alebo si po mojom zmeraní takejto jazdy zmenil názor ? Tu sa teraz nerieši, či sa ti niečo páči alebo nepáči. Rieši sa konkrétny problém. Ak dáš palec nadol vyjadruješ - v tejto časti diskusie - že súhlasíš alebo nesúhlasíš s tvrdením niekoho. VI = 0 alebo VI = 1,13. Páči, nepáči sa ti - považujem v tejto časti, pri tomto probléme za trolovanie. Toto teraz tu neni módna prehliadka. :D


Naposledy upravil ivan dňa 16.10.2019 - 20:49:20, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2019 - 20:39:14
00
Mameluch napísal:
Podstatne je veci uviest na pravu mieru preto, aby nejakeho menej zorientovaneho borca nenapadlo podla neho trenovat...

toto.

na chvilu si dam od tejto sizyfovskej aktivity pauzu s dodatkom ze ak si niekto cita jeho prispevky a nie je si isty co chce v treningu robit preco to chce robit a kvoli akemu konecnemu cielu to vobec robi nech sa radsej obrati na masovejsie zdroje informacii (napriklad GCN). tam aspon borci vedia co vravia. nie ako napriklad nastavenie zon Ivanovou metodikou "jeden default pre vsetkych"...
ivan napísal:
To mam nastavit sam .Ste mohli aj skor povedat.
16.10.2019 - 20:45:04
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up