Tuto moju srandu tu vytahuješ a zneužívaš už asi štvrtý krát. Stoka. :D Ak by mali výkonové zóny akéhosi training peaks význam v mojom tréningu, mám ich dávno nastavené. Zaobišiel som sa pri zlepšení FTP bez nich, nepotreboval som ich v mojom tréningu, netrénoval som podľa nich, mal som vlastné, lepšie, efektívnejšie - pri 56 minútach týždenne 4 W/kg - sen desattisícov training peaks hobíkov. Chapandos ? :D
16.10.2019 - 20:51:23
00
Ty si fakt poskodeny
16.10.2019 - 21:14:29
00
Tvoja anténka je poškodená. :D Aj ten periskop by si mohol vymenit. Šak nič nevidíš. A ked budeš menit anténku daj takú, aby ti nepraskla bublinka. :D
16.10.2019 - 21:15:44
00
4w/kg ty nemas vdaka svojmu treningovemu planu, ale napriek nemu :D .. a 57minut tyzdenne asi tazko, podla poslednych grafov s 8hodinovymi Z1-Z6 :D
16.10.2019 - 21:24:39
01
Ťažký je možno bicykel. Čo ho vlečeš do kopca. :D 56 minút tyzdenne bolo, ako že biela farba je biela čierna čierna. A akých 8 a pol hod. grafov. Ved bol len jeden. Dalši bol 6 a pol. :D
16.10.2019 - 21:29:51
00
vlsu: Je pravda ,že na rovine sa držia watty mierne horšie ako do kopca. U mna je rozdiel medzi 20 min do kopca a rovinou 6 W v prospech kopca a je to dané kadenciou. Na druhej strane držať 280 W s miernym vetrom do chrbta je pre mna ovela jednoduchsie ako proti vetru. Pomáha rýchlosť a adrenalín vs. sprosté trápenie a rýchosť žiadna

... a to som povodne pisal ,že mne osobne sa na rovine drží 280 W lepšie s miernym vetrom do chrbta ,lebo radosť z vysokej rýchlosti mi pomáha prekonať bolesť. A aká pekná diskusia sa rozprúdila.

ivan napísal:
Máš zistený najlepší 20, ... x - minútový wattový výkon do kopca a na rovine - preteky, testy ? Rozdiel je viac ako 6 W. Môže byť až do 30. A pocity sú čo ? Nie náhodou laktát ? Rovnaký výkon napr. 340 W 20 minút do kopca laktát x ale 340 W 20 minút na rovine laktát y. Alebo žiadny. 340 W na rovine 20 minút ani nedáš. Rovnaký výkon, v rovnakej zóne ale rozdielny efekt - vnútorný stav organizmu. Pretrénovanie, ...


ivan Túto stať som čítal viac krát, nepomohlo mi to. Máš nejaké konkrétne merania laktátu v kopci a na rovine. Odkiaľ si zrazu zobral 340W, ked povodne bol v príklad s 280W . Nie nedám, Ty áno ?
Akú odpoveď očakávaš pri prvej otázke ? Ano mám zmerané inak by som sem nedával hodnoty.
16.10.2019 - 21:41:50
00
Tuto moju srandu tu vytahuješ a zneužívaš už asi štvrtý krát. Stoka. :D Ak by mali výkonové zóny akéhosi training peaks význam v mojom tréningu, mám ich dávno nastavené. Zaobišiel som sa pri zlepšení FTP bez nich, nepotreboval som ich v mojom tréningu, netrénoval som
podľa nich, mal som vlastné, lepšie, efektívnejšie - pri 56 minútach týždenne 4 W/kg - sen desattisícov training peaks hobíkov. Chapandos ? :D

Hlavne, ze si pokorne prosil uzivatela Cipo, aby ti ich pomohol nastavit. A to nebolo tak davno, ale minuly piatok :-). A nefandi si zo snom 10 000 hobikov, ti to maju vacsinou vies kde.
16.10.2019 - 22:05:14
00
ivan napísal:
Ťažký je možno bicykel. Čo ho vlečeš do kopca. :D 56 minút tyzdenne bolo, ako že biela farba je biela čierna čierna. A akých 8 a pol hod. grafov. Ved bol len jeden. Dalši bol 6 a pol. :D

Ano, ako inak .. ten bajk co vleciem do kopca s batohom, to by si s tvojim vykonom skapal najneskor po hodine :) .. ono je to easy, jazdit po asfalte s aero cestakom. Skus si to niekedy v realnom terene na 14-16kg AM/EN bajku a 8kg batohom .. velmi rychlo zistis, ze tvoja brutalne natrenovana kondicka je leda tak k hovnu :D .. 270w ftp to je tak je pre deti ;) .. dojdi do BA na pretek, zistis hned ;)
16.10.2019 - 22:19:10
00
vlsu napísal:
vlsu: Je pravda ,že na rovine sa držia watty mierne horšie ako do kopca. U mna je rozdiel medzi 20 min do kopca a rovinou 6 W v prospech kopca a je to dané kadenciou. Na druhej strane držať 280 W s miernym vetrom do chrbta je pre mna ovela jednoduchsie ako proti vetru. Pomáha rýchlosť a adrenalín vs. sprosté trápenie a rýchosť žiadna

... a to som povodne pisal ,že mne osobne sa na rovine drží 280 W lepšie s miernym vetrom do chrbta ,lebo radosť z vysokej rýchlosti mi pomáha prekonať bolesť. A aká pekná diskusia sa rozprúdila.



ivan Túto stať som čítal viac krát, nepomohlo mi to. Máš nejaké konkrétne merania laktátu v kopci a na rovine. Odkiaľ si zrazu zobral 340W, ked povodne bol v príklad s 280W . Nie nedám, Ty áno ?
Akú odpoveď očakávaš pri prvej otázke ? Ano mám zmerané inak by som sem nedával hodnoty.


Je vela hodín. Zajtra si to celé čo si napísal poriadne prečítam a odpoviem ti na všetko čo je tam. Teraz len narýchlo zareagujem približne na to čo si napísal.
Pri jazde do kopca a po rovine je rozdiel vo vplyve dvoch rovnakých výkonových hodnôt na organizmus cyklistu. Aj 6 W rozdiel je veľa. Preto sa nemôže trénovat rovnakými výkonovými hodnotami - okolo anp - v rôznych profiloch. Neni to pre organizmus rovnaké zaťaženie. Príklad. Pojdeš v jednom týždni vo štvrtok intervalovo 4 x 10 minút 290 W do kopca 4 % tréningovým prostriedkom č. 3 - dlhšie intervaly jednou konkrétnou výkonovou hodnotou z výkonovej zóny Z 4. Další týžden bude v kopci sneh preto pojdeš 4 x 10 minút tým istým výkonom ale po rovine /malo by byt už 4 x 12 minút ale pre lepšiu názornost som dal zas 4 x 10 minút/. Chyba. Je to potrebné trénovať furt bud na rovine alebo len do kopca. Rozdiel napr. čo si dal 6 W je ešte väčší pri tréningovom prostriedku č. 2 - súvisla forma jednou konkrétnou výkonovou hodnotou z výkonovej zóny Z 4. Nedá sa ísť v prvom týždni trojtýždňového cyklu prvý tréning v utorok 20 minút 280 W do kopca a druhý tréning v sobotu 26 minút 280 W po rovine. Je to rozdiel 6 W. 280 a 286 W. Pre organizmus pri intenzite 90 % z maxima je to obrovský rozdiel. Váčší výkon - 284 W sa bude chodiť až v dalšom trojtýždňovom cykle. Rozdiel 6 W dokonca v jednom týždni toho istého cyklu by úplne narušil zásadu primeranosti v tréningu. duri. Toto sú peaky čo ti môžu niečo spôsobit - ak sa opakujú častejšie. 20, 24, ... 36, 40 minútové tréningy 2 x týždenne chodiť v jednom týždni trojtýždňového cyklu alebo aj v rámci celého trojtýždňového cyklu priemernými výkonmi o 6 W väčším ako je potrebné. Nie dvoj - trojsekundové 340 W peaky ktoré si organizmus ani nevšimne. Ak začneš v druhej polovici októbra na 280 W thresholde v druhej polovici apríla budeš po desiatich trojtýždňových cykloch na 320 W. 60 minút FTP. Na rovine. Ak začneš na 300 budeš na 340. Ak na 320 budeš na 360. Rovnomerným jazdením tréningovými prostriedkami č. 2 - súvisle, č. 3 a 4 rovnomerným jazdením intervalovo, č. 1 /základná vytrvalosť Z 1 a 2/ nerovnomerným jazdením súvisle s VI väčším ako 1,04 a č. 5. nerovnomerným intervalovo /maximálna sila/ tiež s VI väčším ako 1,04. Všetko v nadmorskej výške 200 m.n.m. Takže toľko zatiaľ k rozdielu jazdenia, testovania v kopci a na rovine.
16.10.2019 - 22:41:31
00
Tak tiež prispejem svojim výjazdom.

Mierne silnejšie cca 80-85% maxima som si krátko zašlapal.
Viem, tu , medzi Vami, žiadna sláva výkon :)
Ale pokus sa cení :). Tož 50 r. je cítiť a málo minulé roky jazdím až tento niečo trochu...

Ešte sa musím odvážiť....sa bojím :)

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 71.54 KiB thumb_up0thumb_down

17.10.2019 - 07:22:19
07
Mameluch napísal:
Neviem ako ostatnym, ale mne nejde o to, aby som Ivana presvedcil nech trenuje inak. Ja mu naopak zelam pevne zdravie a vela sportovych uspechov. Podstatne je veci uviest na pravu mieru preto, aby nejakeho menej zorientovaneho borca nenapadlo podla neho trenovat...


Tak. Máš pravdu. Menej zorientovaný borec nech netrénuje ako ja. Výkon nech meria nepresne, nosné tréningové jednotky nech absolvuje v rozdielnych podmienkach, ...
18.10.2019 - 13:33:19
00
To si dva dni vymyslal odpoved? 😱
18.10.2019 - 13:43:11
02
Možno to je konečne odpoveď, ktorú nebude 4-krát upravovať
18.10.2019 - 13:48:06
01
Este musim upravit. Mameluch. Mas pravdu aj s dalsimi 7 mameluchmi čo ti dali palec nahor. Za to ako si napísal že nezorientovaný borec má trénovat nepresne meraným výkonom, s nosnými tréningovými jednotkami v rozdielnych podmienkach, ... Inak ako trénujem ja. Aby zostal na večné veky menej zorientovaný. Vy mu normálne chcete urobit zle.
18.10.2019 - 14:23:37
00
Praštil jsem ho půllitrem, neboť neustále kecal do mariáše a třásl mi hlavou se slovy: "Před použitím zatřepat!"
18.10.2019 - 17:32:40
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up