Vela zalezi od toho kde a ako sa jazdi. Na ceste a pri 50-60km/h zjazdoch urcite ano, ale po lese kde sa az tak rychlo v tomto obdobi nejde sa da aj pri nizsich teplotach.
19.10.2019 - 20:51:21
01
Gusto0 napísal:
castelli robi tie velkostne tabulky v akych cm? talianskych? :-D podla tabulky som idealne M-ko. jeden nemec co ma podobnu vahu a vysku bral L-ko a vraj dobre, tak som zobral preistotu L-ko a ledva sa do toho vpracem (180cm, 70kg). ale nic nereze len traky by mohli byt o nieco dlhsie. keby bola moznost skusil by som XL - elasticke je to dost, mozno by boli pohodlnejsie. ale sviky a vlozka su tam kde maju (neriesim, asi to tak ma byt). a to TUTTO NANO niesu ani rosso corsa ktore maju este viac priliehavejsi strih. uz v tomto sa citim ako nahy :-D zobral som 3/4 lebo tu dlzku vyuzivam na jar a jesen najcastejsie. ked bude chladnejsie doplnim podkolienkami. zatial len kratka hodinova jazda a vyzera to byt dobry matros. bolo okolo 15 stupnov - ziadne potenie, ziaden chlad. frkance z mokrej luky stacilo oprasit a gate ciste.

Ja som takto s NanoFlex gaťami skončil pri veľkosti XXL a to som len o trochu väčší ako ty :D (ako som zistil je to predchodca Tutto Nano). Teraz ale pozerám po Soprasso 2, Sopraso 2 Wind a NanoFlex Pro 2 pre ich lepšiu výstelku.
20.10.2019 - 12:34:02
00
no nakoniec by mozno aj to M-ko bolo dobre- treba ich fakt vyskusat, viacero velkosti. na kolenach su mi dost obtiahnute, v pase by mohli byt o nieco obtiahnutejsie. kazdopadne nesadli mi uplne akoby som chcel. vlozka dost dlho schne - cakal som nieco lepsie ked ju tak chvalia. no shimanacke vlozky mi sedia viac. su tensie, priedusne a rychlo schnu. co ma zaraza je to sitie - vsade trcia nitky, lem pod kolenom sa trosku para. som zvedavy kolko vydrzia a ci nepojdu koli sitiu na reklamaciu. prirovnal by som to k force kde im to vzhladom na cenu viem odpustit a presivam si to doma sam.
kazdopadne material je super - dnes hore na inovci 11 stupnov zamracene a vietor - nohy v bavlnke - ziaden pocit chladu nic. dole bolo cez 20 stupnov nastastie obcas pod mrakom a s vetrom lebo by som v tom zomrel - tych 18 stupnov je pre ne znesitelny limit potom uz je v nich moc teplo. som zvedavy este na spodny teplotny limit ked sa ochladi.
20.10.2019 - 15:41:12
01
Ja som v nich tohto roku jazdil už aj pri 0°C tak do 30min a bola aj hmla myslím. Na zimu mám Polare 2 a to som jazdil aj pod -10°C. Hlavné mínus u týchto dvoch gatí je asi len vložka pod zadkom, v ponuke majú aj lepšiu pri tých čo som spomínal vyššie.
Ja som sa do L nenasukal ani náhodou, XL bolo lepšie, ale myslel som že ich na sebe rozpáram a traky mi zlomia kľúčnu kosť, nakoniec XXL sedeli :)
20.10.2019 - 16:28:39
00
Zalezi aj ake navleky. Ja pouzivam pod kratasy na kolena take motorkarske, sice tenucke, ze o nich ani neviem, ale aj ked je pod 10*C tak sa vratim domov s mierne spotenymi kolenami. Kolena mam v teple a neprejde k nim ziadny chlad ani vietor. Neviem co to je za material, ale funguju teda na jednicku.

https://www.eshopstyx.sk/eshop/action/productdetail/oc/4014198/product/biketech-navleky-na-kolena-elasticke-windproof.xhtml
20.10.2019 - 17:06:06
00
dost podobne force https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/navleky/na-kolena/force-wind-x-navleky-na-kolena.html

20.10.2019 - 19:02:21
00
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/navleky/na-nohy/force-term-navleky-na-nohy.html

Tieto mám ja.

20.10.2019 - 23:50:07
00
cisty napísal:
Ďakujem za analýzy chlapci lekári a odborníci ktorí najlepšie viete čo je pre mňa dobré, ako sa cítim a čo potrebujem. :D


Nie lekari, to su skusenosti...
Aj ja som sa rehotal, az kym som tuto jar 42 neoslavil s lavym kolenom pod nozom. A posledne zacinam mat zmiesane pocity aj na druhom kolene.
21.10.2019 - 08:16:42
01
Jj, mam 45 a viem o com pisem😉
21.10.2019 - 08:20:07
00
nieje to sice az tak uplne na bike - potreboval by som na zimu, pripadne na jar/jesen studensie letne noci na stanovacky/bivakovacky nejaku zateplenu bundu na postavanie - nie pohyb.
nema niekto skusenost so Silvini Rutor? nikde nemozem najst aky velky je balicek ked sa zbali. hreje dost?
21.10.2019 - 08:27:27
00
Ja mam na také niečo bundu s kapucňou z dutého vlákna od Klimatexu. Stala asi 40€. Zbaliť sa dá do veľkosti pohára na pivo.
21.10.2019 - 08:30:09
00
Pouzivate niekto navleky na zapastia? pripadne nejake predlzene cyklorukavice? V poslednej dobe mi chladnejsie pocasie nerobi dobre na zapastia a rad by som ich ochranil. Na druhej strane, na predlakti a rukach (dlaniach) sa dost potim, tak hladam len nieco zapastia. Skusal som omotavat buff, ale chcel by som nieco jednoduchsie a original na tento ucel. Skusenosti?
21.10.2019 - 10:39:30
00
Buď tie rukavice, alebo dres s predĺžením a dierou na palec.
21.10.2019 - 11:09:33
01
kafe napísal:
Pouzivate niekto navleky na zapastia? pripadne nejake predlzene cyklorukavice? V poslednej dobe mi chladnejsie pocasie nerobi dobre na zapastia a rad by som ich ochranil. Na druhej strane, na predlakti a rukach (dlaniach) sa dost potim, tak hladam len nieco zapastia. Skusal som omotavat buff, ale chcel by som nieco jednoduchsie a original na tento ucel. Skusenosti?

Keď som mal kedysi kratšiu bundu, tak som nosil na zápästia vystrihnutú hornú časť starých ponožiek :)
21.10.2019 - 17:10:40
04
mailer napísal:
Nie lekari, to su skusenosti...
Aj ja som sa rehotal, az kym som tuto jar 42 neoslavil s lavym kolenom pod nozom. A posledne zacinam mat zmiesane pocity aj na druhom kolene.


Odkiaľ vieš, že je to vďaka tomu? Bola to moja prvá zima, pocitovo som sa cítil dobre, zima mi nebola pri jazde, preto mi ďalšia vrstva nechýba. Keby som ju mal bolo by mi teplo. Zimné výjazdy trvali okolo 2 hodín.
22.10.2019 - 01:01:32
00
keyboard_arrow_up