ivan ivan :-)
19.10.2019 - 11:37:47
00
Co máš nové vo WT, MS, ME... Sagan sa chystá na monumenty ? Som zvedavý aký model jarnej prípravy - január až marec zvolí. Ci zas viac nalieta ako najazdí. S Rozborilom. Vilom. Dúfam, že netrénuje so zónami podla Training Peaks. To by potom mohol obehnut aj kanbala. S 19 monumentami. :D Ešte jeden - tretí monument by mohol vyhrat. Nech dorovná aspon Cunega, ...
19.10.2019 - 11:44:27
00
ivan napísal:
matej.gubis sa ti nepáči dres nejrýchlejšieho cyklistu v preteku VRL, a tretieho /bedna/ - o 0,5 sekundy za druhým pretekárom v rámci toho istého preteku ktorý bol zároven MRC ? Tretie miesto medzi 20 pretekármi z celej republiky. Boli tam najlepší. Druhý z majstrovstiev SR skončil za mnou. Za mojimi 2:48 hodín týždenne. Bez training peaks zón, ... a podobných platených chobotín u športového lekára, plateného trénera, plateného hlúpeho programu pretože s x krát viac hodinami tréningu pri rovnakom, horšom efekte. ...


Bez urážky, napísal som to už viackrát - nespochybňujem v žiadnom prípade výkony, len som presvedčený že tie výsledky sú dosahované napriek, nie kvôli tomuto typu tréningu (najskôr vplyv dlhoročného jazdenia, 2x polhodina týždenne celkom určite nadšeného nasledovateľa konceptu PowerSaw by Ivan© nepripraví na bezproblémové absolvovanie +- 104 km/ +- 1100 m 7x po sebe, alebo v ľubovoľnej kombinácii hádžucej ten súčet za 7 dní).

Metodiku TrainigPeaks a pod. by som si inak osobne za "platené chobotiny" nedovolil označiť už len preto, že tá vyššie spomenutá revolučná forma prípravy mi zatiaľ nedala uspokojivú odpoveď na otázku ako je možné na rovnakej trati s cca. rovnakými fyziologickými hodnotami a s deklarovaným vyšším výkonom (pri VI +- 1,01 !!!) prejsť o viac ako pol kilometra menej (čo je vzhľadom na ukážky vysledkov celkom významná vzdialenosť). A nebrať prosím ako rýpanie, ale prečo je 100 % úspech plánu lineárneho zlepšovania na rok 2019 dokladaný výsledkami z roku 2018, príp. 2016?
19.10.2019 - 12:42:16
00
Začnem od konca. Výsledky 2016 - 2018 v cestných pretekoch do 93 km a časoviek do 20 km nie sú deklarované 56 minútami týždenne tréningu. Boli dosiahnuté a deklarované na základe objemu 2:48 hod. týždenne. Príprava s 56 minútami týždenne bola deklarovaná na časovku v 2019 a bola prerušená zdravotným problémom /stredné ucho/ v apríli. Skončila z dôvodu tohto zdravotného problému pri dosiahnutom výkone na rovine NP 286 W, P 280 W v trvaní 20 minút /4W na kg/ a NP 281 W, P 277 v trvaní 25:40 min.
Druhé. Pri ktorom konkrétnom tréningu ti nesedí rýchlosť jazdy a výkon ? Rýchlosť jazdy - prejdená vzdialenosť na rovnakej trase rovnakým výkonom nemusí byť rovnaká. Veľmi na ňu vplýva rýchlosť, smer vetra a teplota vzduchu. Tieto veličiny sú pri každom tréningu - hoci na rovnakej trase - iné. Stačí dalšia maličkosť. Vymeniť plášť na zadnom kolese. Namiesto 23 mm hladkého dáš zimný 28 mm s hrubým dezénom Maxis. A rýchlosť jazdy - prejdená vzdialenosť je ta tam.

Tretie. Nikde nepíšem, že má niekto, kto chce dosiahnuť FTP 20 minútový výkon absolvovať za týždeň 730 km nie malou /Z1 a Z2/ intenzitou. Týchto 730 km vytrvalostného výkonu nemá nič spoločného s prípravou na 20 FTP výkon 4W/kg. A metodiku TrainigPeaks, platené prehliadky u športového lekára a pod. si ja zo svojho pohľadu za chobotiny považovat dovolím. Z jednoduchého dôvodu. S tretinovým tréningovým objemom a bez týchto chobotín dosiahnem v preteku lepší výsledok ako cyklista s rovnakými - priemernými predpokladmi pre podávanie vytrvalostného výkonu v mojej vekovej kategórii, niekedy dokonca aj o jednu dve kategórie mladšej ktorý absolvuje množstvo predchádzajúcich často aj platených procedúr.
19.10.2019 - 14:21:25
00
Toto tu vyzera ako one men show a oponenti😄
19.10.2019 - 15:12:14
011
Môj dnešný tréning. 40 km/860 m

Výjazd z Vyšnej Myšle cez Márovku do maďarského Fűzéru. Tam u Julči dva fazuľové guláše a jedna vilmoška.

Potom z Fűzéru do Pusztafalu. Tam jedno espresso a jedna vilmoška.

Z Pusztafalu na Izru. Tam jedna kofola.

Z Izry do Kalše na vlak. Vlakom z Kalše do Košíc.

Tam na stanici v Staničnom pivovare štyrikrát Nachmelená opice IPA 14° a 220-gramové konfitované kačacie stehno s lokšami a červenou kapustou.

Bol to dobrý tréning.
19.10.2019 - 20:25:36
018
Tomu sa hovori objemovka :-D
19.10.2019 - 20:54:30
04
inak davate si v zime prestavku od treningu a ked ano kolko dni?
20.10.2019 - 10:52:53
00
Od treningu na bicykli, alebo uplnu pauzu? (Od behu, posilky, plavania, horskej turistiky...)
20.10.2019 - 11:11:43
00
Ja od decembra, spravidla ked napadne prvy sneh nejazdim az do marca. Bike zoservisujem. Turistikujem s palickami (nordic walking) , lyzujem, sem tam posilka. Dobre padne taka zmena od bicykla. Jazdil som jednu zimu na valcoch, ale to ma nebavilo vobec (clovek sa poti ako kon a cumi na monitor ako puk) a uz v marci som mal bicykla plne zuby :D
20.10.2019 - 11:24:05
01
Ad nordic walking. Z môjho hľadiska celkom absurdita. Keď sa v horolezectve začali niekedy v 80tych masovo používať vtedy čerstvo vymyslené skladacie skialpové paličky, UIAA si dala vypracovať kvalifikovaný odhad, či je to OK a záver lekárskej komisie UIAA (niekedy v 2. polovici 90tych) znel, že vidia miesto chôdze s paličkami pri vynáškach ťažkého nákladu v náročnom teréne, ale že ich bezdôvodné používanie v teréne, kde nie je ich miesto (buď ľahký, alebo bez záťaže, alebo oboje) je ***** schopnosti normálne chodiť a môže viesť ku zvýšeniu úrazovosti (keď sa ocitnete bez bakúľ v trošku zložitejšej chodeckej situácii, vybavia sa vám "palicové reflexy" a vyrobíte si accident). (Revidovaná verzia tu.)
20.10.2019 - 11:33:52
00
Hosť napísal:
inak davate si v zime prestavku od treningu a ked ano kolko dni?

Ja si davam uplnu pauzu od bicykla, potrebuje to najma moja hlava a vzdy mi to psychicky pomoze. Ale nie v zime. Odpocivam na jesen (prave teraz:)). V decembri naskocim na trenazer a v zime trenujem najviac, v tomto roku mam najviac odtrenovane januar - marec.
20.10.2019 - 14:47:24
07
Ja si chcem dať pauzu 2 týždne počas Vianoc a potom na trenažér
20.10.2019 - 15:42:41
00
ak si chces dat treningovu pauzu tak to sprav teraz.
20.10.2019 - 18:38:47
04
Ja tiež teraz, v podstate cely október bez biku. Zato viac chodím-žiadne spacirky ale rýchla chôdza hodka-dve, turistika, teda chcel by som, zatiaľ sa mi to nepodarilo :lol: a zaraďujem beh. Paradne to odreaguje a vyvetra hlavu. Beh do konca roka častejšie ako bike, ten len vikendovo. A az od januára zaradovat poctivo bike. A samozrejme okt - jan posilka, resp. cviky vlastnou váhou. Neviem či to je najsprávnejšie, ale tento rok som si to naplánoval takto...
20.10.2019 - 19:19:58
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up