posledné 2 tyždne riadne prekvapili. Viac bikujem, kolobežka na plny uväzok až od dalšieho týždňa.
24.10.2019 - 22:14:37
00
No keby som do toho nedr*bal, vykašlali by sa na to. Dobré riešenie.
https://www.jurava.sk/subor/jurava-trvala-prelozka-v-useku-svaty-jur-bratislava-raca/
26.10.2019 - 17:33:55
00
duves:
neviem o com hovoris... Toto riesenie, ktore je teraz uz hotove, bolo uz na svete, pri stavebnom povoleni, takze nie je to novinka. Aj realizacia tejto prelozky cyklotrasy je spravena skor, ako bolo planovane... Len treba mat informacie, a nie varit z vody...
26.10.2019 - 18:29:17
04
Laco: Nie, preložka trasy JURAVA je asi 1,5 ročna skutočnosť, pod lesom a po kamení (vid mapka-modra trasa), toto je niečo nové, vyasfaltované.

Prílohy:

SVATY JUR-DDZ-000 OPT.jpg
SVATY JUR-DDZ-000 OPT.jpg 388.96 KiB thumb_up0thumb_down

27.10.2019 - 07:05:49
00
duves:
tu je vyse roka stara tlacova sprava d4/r7...https://www.d4r7.com/sk/clanok/informacie-pre-cyklistov---prelozky-cyklotras---projekt-d4r7, ale nakreslene to bolo hned na zaciatku riesenia krizovatky Raca - trvala obchadzka cyklotrasy... Takze je to stara info. To co si sem dal, to je docasna obchadzka pri vystavbe, ktora sa nakoniec ani nekonala, lebo d4/r7 si to zmenezovalo tak, ze ju nebolo treba...
Tu je aj schematicky vykres trasovania cyklotras, ktory bol znamy od zaciatku vystavby: https://www.d4r7.com/sk/clanok/prehladne-mapy-cyklotras---vystavba-obchvatu-d4r7
27.10.2019 - 07:11:48
01
duves napísal:
No keby som do toho nedr*bal, vykašlali by sa na to. Dobré riešenie.
https://www.jurava.sk/subor/jurava-trvala-prelozka-v-useku-svaty-jur-bratislava-raca/

:tmi: :lol: https://www.youtube.com/watch?v=U-69TX7h1Ow
27.10.2019 - 08:41:38
00
Chlapci názov vlákna je "Kolobežky a veci súvisiace" .... Založte si "Akty X- Jurava" a tam si riešte problémy ktoré vás tak trápia.
Pre mňa je "Jurava" veľmi abstraktný pojem a myslím si že nie som jediný koho to tu vôbec nezaujíma.
Pekný deň prajem 😉
27.10.2019 - 13:33:03
04
Perun napísal:
O km mi nejde lebo 2x30km to nie je veľa. Len časovo to je strašne veľa. A keďže si nerobím ilúzie a reálne viem že priemerku by som mal okolo 15km/h vzhľadom na členitý terén. Tak to by bol masaker 8 hodín v robote a 4 hodiny na ceste ....?

Na bicykli si trúfam povedať že priemerku 30km/h by nemal byť problém....


môžno 25 dáš
27.10.2019 - 14:02:52
00
No zatiaľ som niekde okolo 24 km/h ale stále je to nejakých 8-10km/h viac než na kolobežke. Priznávam bol som veľký optimista. Ale musím povedať že som celkom prepadol bicyklu. Ale aby sa nepovedalo kolobežka ostáva natrvalo na popredných miestach....😁
27.10.2019 - 14:20:26
00
Dnes som bol v Bratislave a skúsil som si vyjsť ulicu ,,cesta na kamzík,, ako skúšku na ,,The Wall,,. Podarilo sa mi to vyjsť celé na kolobežke (golem), ale bola to riadna makačka. Podľa Stravy je dĺžka 1km a stupanie 99m. Začal som rýchlosťou 12km/h, ale po 100 metroch som znížil na 6km/h a na konci to bolo ešte menej :) Dal som to za 9 minút.

Prílohy:

IMG_20191027_115426.jpg
IMG_20191027_115426.jpg 1.85 MiB thumb_up1thumb_down

27.10.2019 - 14:42:53
01
Perun napísal:
Chlapci názov vlákna je "Kolobežky a veci súvisiace" .... Založte si "Akty X- Jurava" a tam si riešte problémy ktoré vás tak trápia.
Pre mňa je "Jurava" veľmi abstraktný pojem a myslím si že nie som jediný koho to tu vôbec nezaujíma.
Pekný deň prajem 😉

Nevyháňaj ich. Jurava je veľmi frekventovaná trasa využívaná nielen cyklistami, ale aj kolobežkármi. Taký Duves na nej možno najazdí možno aj 80-90% percent svojich objemov, tak je to pre neho dôležité . Ostatní z Ba a okolia to aspoň sledujeme, aby sme mali prehľad, či sa tam oplatí ísť na výlet, alebo nie. Každého zaujíma niečo iné, ale aj tak to nie je dôvod, aby sme ľudí obmedzovali. My, kolobežkári môžeme byť radi, že máme aspoň toto vlákno.
27.10.2019 - 16:35:17
00
Ale veď v pohode... len stále mi to ku kolobežkám nepasuje. Keby by bola téma Jurava tak ju môžte sledovať tak isto ako tu. Len to máte všetko po kope.

Teba by zaujímalo keby som tu napísal že na Homuke spadol strom a treba to obísť cez.... a mohli to odpratať lebo....

To že je to také frekventované miesto tak by sa v špecializovanom vlakne mohlo vyjadriť viac ľudí, lebo pochybujem že všetci vedia že Jurava sa rieši v Kolobežkách....

Ja nikoho nevyháňam ....
27.10.2019 - 17:15:46
00
Po jurave jazdim celkom dost. My, co sme od stredu mesta smerom na severovychod moc moznosti nemame. Bud na juravu, co je odo mna 7 km, alebo na hradzu na juh co je 8km, alebo na zapad po nabrezi, co je 10km. S velkym Mibom na ahoj nejazdim. Sado-maso sport nepestujem. S malym mibom16/12 som tam bol raz a nemozem povedat, ze je to parada. Ano kto chce lytka velke ako stehno sumo zapasnika, tak pre toho je to idealne.
A trasa jurava - Dunajska Luzna-Hamuliakovo a po hradzi nazad, co je cca 58 km je fajn. A az sa dobuduje cast medzi Ivankou a Dunajskou Luznou, tak to bude parada.
A ze sa to tu riesi je v poriadku. Aspon ti, co su z inej casti mesta vedia, co sa deje.
28.10.2019 - 06:04:15
02
Perun napísal:

Teba by zaujímalo keby som tu napísal že na Homuke spadol strom a treba to obísť cez.... a mohli to odpratať lebo....


Aj v nasom vlakne su veci, ktore ma nezaujimaju a jednoducho na ne nereagujem. Ale neda sa vyhoviet asi kazdemu. Duvesa sa otazka Juravy dotyka najviac, lebo byva v jej tesnej blizkosti a na nete sa angazuje v tejto oblasti. Kazdy, alebo skoro kazdy kolobezkar z BA ju aspon raz pouzil, tak preto sem tie informacie dava. Ja ju mam sice od ruky, ale tie informacie sledujem, lebo aspon viem, ci sa tym smerom mam vybrat, alebo este pockam, kym to dorobia. Keby som jazdil po Homuke, tak by ma zaujimalo, ci je tam padnuty strom. Ten sa mozno da obist, alebo preniest kolobezka, ale Jurava je dotknuta ovela viac na niekolkych km.
28.10.2019 - 13:47:14
01
Tak som to dnes vyskušal: https://connect.garmin.com/modern/activity/4206805525
Prekvapilo ma to, že ta trať je asi 6-7 metrov kratšia ako kedysi povodna.

A Laco Findl treba povedať aj to, ta vozovka služi prioritne pre pristup zahradkarom, do vinohradov a chatkarom. To len tak na okraj. Nerobme z tej upravy nejaky druh samaritanstva.
30.10.2019 - 17:44:30
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up