Ahojte, takže všetkých v úvode Zdravím a chcel by som poprosiť skúsených bajkerov o radu, a zároveň už popredu ďakujem ak sa mi sem vyjadríte! :).

6 rokov som doteraz jazdil na 26 pal. / Delta CTM 2.0 / 2013 (cyklotrasy - šotolína, kamienkové, poľná cesta, asfalt, hora, sem tam ľahší zjazd, jedno-dňové príp. dvoj-dňové výlety - prevažné dlhšie 80 - 110 km trate, na rozhľadne, hrady atď., dokonca som si tam raz prirobil nosič a šupol to na tom MTB až k moru) - bohate stačil, no už je jasné, že teraz v tejto modernej dobe, keď všetko ide dopredu (teleskopické sedlovky, vzduchové vidly, jedno - dvoj prevodníky, 29 pal. kolesá, geometrie atď., tak už to nemá ten šmrnc.. a chcel by som niečo už lepšie.

Výška: 180 cm
Váha: 86 kg
Profil jazdenia: Rekreačné (cyklovýlety)
Rozpočet: do 1000 €

Asi chápete, že 1000 € nie je málo v dnešnej dobe, takže budem rád, keď mi sem rozumne poradíte, pretože bicyklom sa až tak nerozumiem, resp. skôr tým komponentom, nebudem sa tu hrať na profíka.

Takže mal by som záujem o lepší bajk, do ktorého by som chcel investovať, že mi zase poslúži tých 6, 7 rokov. Celkom som tak pozeral asi najlepšie domáce značky, CTM (podľa skúsenosti z pred bicykla) / Kellys.
Rozmýšľal som resp. mám ponuku na ten Kellys za cenu 1050 €. Zase otázka jedno alebo dvoj-prevodník?! Stačí, nestačí na dlhšie výlety?! Vôbec sa neviem rozhodnúť. Veľmi sa mi páčil - Rascal 3.0 / 2019 / 29 pal. / (tam je dvoj-prevodník, bolo mi spomenuté že je vypredaný, ešte som to nebol ale preveriť).

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/kellys-gate-90-29-model-2019.html (veľkosť M)

https://trekbikes.sk/bicykle-horske29-hardtail/2291-6796-rascal-30-petrolejova-oranzova.html#/velkost_ramu-20

CTM ešte nemá modelovú radu 2020 v ponuke. Ale všeobecne sa asi oplatia rok staršie modely. Čo sa týka kúpi, je výhodne to brať teraz pred zimou alebo počkať? A až po novom roku pozerať bike? Nemám prehľad, ako to funguje s cenami tak prosím o radu čo sa týka aj kúpi, typu bicykla, vidlica atď, toho jedno alebo dvoj-prevodníka (toho sa najviac bojím, keby je tam dvoj-prevodník na tom Kellyse tak to asi beriem), príp. odporučiť iný bicykel. Nejazdím maratón tak neviem, že či ta geometria je teraz vôbec správna, na také jazdenie?! Btw. ešte taká šialená otázka, myslíte, že by sa tam dal prirobiť keby náhodou nosič :-D. Nepýtal som sa v predajni.

Ďakujem veľmi pekne všetkým!

    Prílohy:

    20150814_105314.jpg
    20150814_105314.jpg 496.52 KiB thumb_up1thumb_down

    03.11.2019 - 09:34:36
    00
    kedze chces jeden bajk na vsetko a jazdis aj dlhsie vylety s asfaltovymi presunmi, tak by som sa priklonil radsej k 2prevodniku, aj ked ta ponuka na kellys za 1050 je velmi fajn
    03.11.2019 - 10:09:53
    03
    samozrejme.že je pre teba vhodnejší 2-prevodník.Ak si spokojný s CTM,tak pri ňom ostaň.Videl som prasknutý Kellys,jazdený turisticky 60 ročným pánom.Ryhol za neho asi 1200e.Na CTM sa z môjho okolia zatiaľ nikto nesťažoval.Týmto netvrdím,že Kellys je zlý,ale ja by som volil CTM.
    03.11.2019 - 10:39:13
    01
    Gate 70tka ma dvojprevodnik tusim este
    03.11.2019 - 11:46:41
    00
    ten typ nosica co mas nedas ani na jeden z nich. uz maloktore XC-HT ma diery na nosice. momentalne je to moda v gravel segmente.
    a chcel som napisat ze urcite to CTM ale oni tam fakt nedali dozadu pevnu osku. ale su tam schopne brzdy, slusna vidlica, spolahlive SLX s cenovo dostupnymi spotrebnymi dielmi.
    03.11.2019 - 12:17:06
    00
    Ahoj. Určite chod do 2prevodnika. Na dlhsie výjazdy je to univerzalnejšie. Co sa týka výrobcu je ťažko radiť treba skúsiť ako sa na tom bicykli cítiš.Kedže jazdíš turisticko-expedicne asi by som sa neorientoval na nejaké komplikovane novinky(teleskopky,zbytočne veľa prevodov atď.) posleduj načom chodia cykloturisti a možno budeš prekvapeny.
    03.11.2019 - 14:06:01
    00
    Ďakujem za odpovede.. Skusim zistiť dostupnosť toho CTM, ale tak nechodím, že každý vikend take dlhé ale raz za mesiac vieme taky výjazd okolo 100 km spraviť.. ma niekto typ na bicykel teda s dvoj-prevodnikom a slušnou výbavou? Cena za ten Gate 90 je veľmi fajn ale neviem čo budu nasledujúce stáť opravy resp. ake investície prídu časom na taky bicykel... Keďže to vyzerá, že su to všetko drahé komponenty..
    03.11.2019 - 16:40:01
    00
    Zdravím, poslal som vám aj súkromnú správu ale chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou. Tento rok som jazdil môj bike CTM Rascal 4 2018, kt. je aj tu na bazosi k dispozícii na predaj. Musím povedať, že je to super bike v super výbave vo veľmi dobrej cene. Predáva lebo chcem celopero. Na margo ten zadnej pevnej osi na modeli 2018, nieje to žiadna nevýhoda. Na tom ráme to vôbec nepozná, bike je krásne ľahký (aj koli RS Reba co už model 2019 nemá bohužiaľ.. .) a veľmi tuhý. Na margo kellys gate 90 aj ja som už videl prasknutý ram.
    03.11.2019 - 19:42:34
    00
    Z tych dvoch danych moznosti skor Rascal. Dvojprevodnik je urcite vhodnejsi na dlhsie vyjazdy, a vybavu ma tiez dobru. Na Kellys, ako taky, mozem pridat len negativnu skusenost co sa tyka kvality spracovania ramu.
    03.11.2019 - 21:04:19
    00
    Ja som na tom podobne, bicykel na podobne tury s cyklotaskami. Otvory na nosice uz ramy nemavaju, tak treba iny typ nosica, pozriem sportarsenal.cz . Tiez by som bral 2prevodnik, retaz vydrzi viac a aj prevody mi vyhovuju. Ten Kellys je jeden z favoritov pre mna, dve pevne osy, vybava. Len teraz tie info o problemoch s ramami ma nepotesili.
    04.11.2019 - 09:08:40
    01
    Mohol by niekto s komentujúcich aj dať presne miesto kde videli rám zlomený/prasknutý? Pretože ja mam na svojom už skoro 4000 km a bez problémov.
    04.11.2019 - 09:22:06
    00
    Cykloturista napísal:
    Ja som na tom podobne, bicykel na podobne tury s cyklotaskami. Otvory na nosice uz ramy nemavaju, tak treba iny typ nosica, pozriem sportarsenal.cz . Tiez by som bral 2prevodnik, retaz vydrzi viac a aj prevody mi vyhovuju. Ten Kellys je jeden z favoritov pre mna, dve pevne osy, vybava. Len teraz tie info o problemoch s ramami ma nepotesili.

    Keď tak ma 5r záruku.
    04.11.2019 - 09:23:40
    00
    len sa netreba zabudnut registrovat tusim do dvoch mesiacov od kupy, ja som si na to spomenul tesne po limite a poslali ma do kytek... aj to svedci o ustretovosti kellysu, teraz len dufam, ze ten ram vydrzi...
    04.11.2019 - 10:43:19
    00
    Dzuch-Ban napísal:
    len sa netreba zabudnut registrovat tusim do dvoch mesiacov od kupy, ja som si na to spomenul tesne po limite a poslali ma do kytek... aj to svedci o ustretovosti kellysu, teraz len dufam, ze ten ram vydrzi...

    Kúpiš nový rám za 150€
    04.11.2019 - 11:25:08
    00
    Ja osobne som ram zlomeny na Kellyse nemal, ale bol riadne vykruteny, tak som musel riesit reklamaciu. A nieco podobne spominal aj TrailHunter vo videu o Thorxe 2019, ze ten ram je trochu vyoseny, ze je to vidiet na vahadle zadnej stavby voci sedlovej trubke. Takze je dost mozne, ze si na spracovani moc nepotrpia..
    04.11.2019 - 14:17:24
    00
    keyboard_arrow_up