dodo_pe ak sa ti ten Mondraker pozdava, pozri sa skor, ci niekde v predajni nenajdes modelove roky 2019 na vyskusanie. Boli za tu istu cenu, ale maju o trochu lepsie komponenty. Minuly rok sa to davalo na NX, teraz SX. Teraz ked uz je novy modelovy rok, mozno budu aj lacnejsie. inak su tie ramy rovnake. (aj tu na MTBiker shope je Chrono za 810 a Chrono R za 940) Inak co sa tyka carbon vs hlinik od mondrakeru, jazdil som na oboch a ked pominieme hmotnostnu vyhodu, carbonovy ram je aj omnoho pohodlnejsi + je na nom Fox vidlica, takze ak by si nasiel chrono carbon za lepsiu cenu, urcite by som nevahal.
04.11.2019 - 09:23:49
01
Co to znamena "omnoho pohodlnejsi " ? Ved HTcko nema ziadne odpruzenie :D .. vibracie ok, to chapem, ale pohodlny ? To zabezpecia pneus a tlak, inak bud je ram tuhy, alebo nie. Resp. by ma zaujjimalo, ci to niekto priamo porovnal na tej istej trase a tie iste kolesa/sedlovka/sedlo/rajdy. Ci su to len pocity ?
04.11.2019 - 09:30:32
00
robo96 napísal:
dodo_pe ak sa ti ten Mondraker pozdava, pozri sa skor, ci niekde v predajni nenajdes modelove roky 2019 na vyskusanie. Boli za tu istu cenu, ale maju o trochu lepsie komponenty. Minuly rok sa to davalo na NX, teraz SX. Teraz ked uz je novy modelovy rok, mozno budu aj lacnejsie. inak su tie ramy rovnake. (aj tu na MTBiker shope je Chrono za 810 a Chrono R za 940) Inak co sa tyka carbon vs hlinik od mondrakeru, jazdil som na oboch a ked pominieme hmotnostnu vyhodu, carbonovy ram je aj omnoho pohodlnejsi + je na nom Fox vidlica, takze ak by si nasiel chrono carbon za lepsiu cenu, urcite by som nevahal.


hmmm pozerám to chrono R, ale to stredové zloženie vyzerá katastrofálne
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
04.11.2019 - 09:37:00
00
lto napísal:
commencal sa mi lubi .. inak neni som som nejakyz astanca karbonovych ramov, ani vyznavac hlinika, som zastanca toho, aby sa ram spravil tak, ako treba a nepraskal (max. ked uz ma za sebou toho dost). Ale vrzganie v karbonaku niekedy fakt stoji za to :(


ešte som nevidel a nepočul bike, ktorý by vŕzgal a škrípal viac ako Commencal...ale to bolo tým jazdcom :D
04.11.2019 - 09:47:52
00
bimjeam Na MTB ani nie :-)
04.11.2019 - 09:50:37
00
dodo_pe Ved tam ziadne nie je :-)
04.11.2019 - 09:52:12
02
veď to je divne nie?
a pozeral som sa či sa mi to zdá či to nie je len náhodou jeden model ale to je doslova diera na každom R
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
04.11.2019 - 09:55:08
00
je tam podla toho co vidim Truvativ Power Spline

www.spoke-store.sk
04.11.2019 - 09:55:12
00
omg :inlove:

Prílohy:

Norco-Sight-2020-Review-c-se-black-001-1.jpg
Norco-Sight-2020-Review-c-se-black-001-1.jpg 331.68 KiB thumb_up2thumb_down

04.11.2019 - 09:57:54
05
ešte na margo toho Commencalu. Sú to Francuzi a je to populárna značka medzi jazdcami DH/Enduro. No a Alpské terény vo Fr preveria nejednu značku. Zatial čo my sa tu tešíme s nejakého 200m rockgardenu tam niektoré traily sú nonstop rockgarden. Takže sa často páda do šutrov a rám je v zjazdoch viacej a dlhodobo. namáhaný. Čiže oni si ani nemôžu dovolit spravit niečo nepodarané čo by sa moc lámalo alebo málo vydržalo kedže priemerný FR určite naloží svojmu enduro bicyklu viacej ako napr Slovák:) Určite maju vo fabrike vela podnetov
na výrobu a geometriu rámu od jazdcov ako nejaká priemerná značka. To by riešili len reklamácie takže tomu commencalu aj ked som už na hlinník zanevrel verím, že to musia byť výdržou a geometriou dobre bicykle.
04.11.2019 - 09:59:12
03
Kolko vlastne vazi ten alu ram commencalu ? Niekde som videl, sa mi mari, ze 3.4kg bez tlmica, neviem ale.
04.11.2019 - 10:07:03
00
lto napísal:
Kolko vlastne vazi ten alu ram commencalu ? Niekde som videl, sa mi mari, ze 3.4kg bez tlmica, neviem ale.

na stránke to máš. 3,6 kg tohotročné rámy a bicykel od 15kg vyššie. Ale v enduro segemente radsej viac váhy ako potom riešiť probllémy
04.11.2019 - 10:11:52
01
katko ja jazdim commencal a nevrzga nic... zalezi od jazdca :) respektive od pristupu k servisu... jedine s cim mam donikonecna problem je vrzgajuce lyziny sedla, takze musim pravidelne mazat, ale to je asi problem viacerych....
najviac co mi kedy vrzgalo bol specialized enduro - ratanova stolicka.. speslom sa vo vrzgani nevyrovna nic

lto moja meta ma 14,5kg cca, ale sak to je pohode vaha na taky bike.
04.11.2019 - 10:20:35
01
lto napísal:
Co to znamena "omnoho pohodlnejsi " ? Ved HTcko nema ziadne odpruzenie :D .. vibracie ok, to chapem, ale pohodlny ? To zabezpecia pneus a tlak, inak bud je ram tuhy, alebo nie. Resp. by ma zaujjimalo, ci to niekto priamo porovnal na tej istej trase a tie iste kolesa/sedlovka/sedlo/rajdy. Ci su to len pocity ?


carbonove chrono ma horne vzpery zadnej stavby tensie ako hlinikovy model, a maju "ploskejsi" profil tj, je tam urcity flex, samozrejme to bolo myslene ze je carbon verzia chrono pohodlnejsia voci AL verzii, to je asi jasne, ze to neporovnavam s celoperom :), ale mas pravdu, ze to ovplyvnuje viacero faktorov ale v ramci moznosti HT a priameho porovnania bol carbon pohodlnejsi
04.11.2019 - 10:28:44
00
robo96: neviem to si vobec predstavit, tak som sa pytal .. ale tak ja som zvyknuty na odpruzenie, asi by som nic necitil ... ale ak horne vzpery maju mierny flex, tak na urcitom tvrdom povrchu to bude mat efekt. Myslel som ale bez takych vzpier, ale to asi v segmente HT take uz moc nie su , pocitam.

double: 3.6kg .. hmm, no vida. A to si dobre pamatam, ako sa mi na fore smiali /tak 6 rokov mozno dozadu/, ze moj Giant Reign X ma ~3.4kg bez tlmica, ze kto to kedy videl, taky tazky ram vozit :) .. cize bol som za exota a uz patrim medzi gramarov :D .. ale na take zdvihy a pouzitie to proste menej nevidim. (tych mozno 150g naviac, co ma commencal bude tym, ze je kusok dlhsi a je na 27.5"/ .. moj karbonak bez tlmica , s hlavkom a chranicmi ramu + foliou ma 2.6kg, tuna carbon hodne uspori.
04.11.2019 - 11:21:09
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up