MyEtraining je tiež free ale máš tam iba základ. Vieš si dokúpiť rozšírenie. K trenažéru Elite som dostal ročný kupón na MyEtraining a popravde nestojí to ani za jediný cent. SW je nekutočne hrozný. Ak by som znovu dostal free kupón, tak ide do koša, alebo ho darujem.
06.11.2019 - 21:48:58
00
Chlapci ozivim tuto temu. Tiez zvazujem interaktivny trenazer/direct drive, nech po zime zase nezacinam od 0. :-) U nas dostupne v cca rovnakej relacii su tieto:
https://eu.wahoofitness.com/devices/bike-trainers/kickr-core-indoor-smart-trainer
https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/trenazery/elite-trenazer-direto-xr.html
https://tacx.com/product/flux-2-smart/
event. ekon verzia https://tacx.com/product/flux-s-smart/
Mate to doma, nejake osobne skusenosti, postrehy? O hlucnost mi primarne nejde, bude to zaparkovane v garazi,
skor o uzivatelske prostredie, funkcnost, stabilitu pripojenia.

    01.10.2020 - 14:12:15
    01
    Ahoj, ja mám doma FLUX S , tento rok mám na ňom natočených cca 150 hodín. Veľká spokojnosť. Používam TDA (Tacx desktop application) a úplne mi to postačuje. Stojí to 10€ mesačne a trás je tam obrovské množstvo. K novému trenažéru som mal kód na 1 mesiac zdarma. Ak sa nemýlim tak je možné používať aj rôzne iné aplikácie (zwift atď...) ale s tými nemám skúsenosti, lebo ako píšem základná aplikácia od Tacxu mi úplne vyhovuje. Je to už môj tretí virtuálny trenažér Tacx od roku 2012 (mal som pred tým iFlow a Vortex ale oba som doslova rozšlapal) a s Tacxom som veľmi spokojný. Majú výborný zákaznícky support, aj keď po tom čo prešli pod Garmin sa to trochu zhoršilo. Osobne mám negatívny názor na ELITE, ich support na moje otázky odpovedal po cca 14 dňoch ...
    01.10.2020 - 14:30:48
    00
    Ja mám už druhý Tacx konkrétne NEO 2 (predtým NEO verzia 1) a čo sa týka aplikácie absolútna spokojnosť. Trasy si môžeš vybrať aké chceš a ZWIFT som mal ale som to zrušil keďže tá aplikácia od TACX-u mi prišla ďaleko lepšia čo sa týka simulovania reálneho prostredia (napr. Mont Ventoux alebo STELVIO to ti Zwift nenasimuluje) ZWIFT mi pripadal ako počítačová hra a to ma nebaví. Ale každému môže vyhovovať niečo iné. Niekto radšej uprednostní ZWIFT. A na to stačí aj lacnejší trenažér.
    06.10.2020 - 21:59:12
    00
    Ja mam direto XR, kedze je to moj prvy trenazer, tak neviem porovnat. Kazdopadne hlucnost za mna uplne ok do panelaku, sparovanie/stabilita s pocitacom/telefonom uplne bez problemov rovnako ako ERG mod cez Zwift. Za mna spokojnost.
    07.10.2020 - 20:58:18
    00
    Mam Tacx Neo 1... podarilo sa za 900 (nový) a urcite sa da kupit aj nieco "jazdene". Maximalna spokojnost. Pre pokoj duse pouzivam antivibracnu podlozku (a samozrejme uterak kedze zo mna slusne kvapka) ale je to ok aj bez nej. Tacx appku som neskusal iba Zwift a Suffertest (a jedna jazda na Stelvio cez Roadt Grand Tour). Co sa tyka treningu tak Suffertest ale aj Zwift pouzivaju slusne programy ktore pripravia na sezonu kazdeho podla chuti. Vela ludi si kupi nieco lacnejsie ale v globale potom aj tak daju viac kedze si uvedomia ze chcu nieco lepsie a investuju do Direct drive manazera. Ja som to riesil tak aby som neminul naraz tak balik penazi nasiel akciu kde boli splatky bez navysenia a tesil sa kazdy mesiac ako to ubuda. a uz je len moj a verim ze este dlho posluzi. Mam len jeden bike a ked ho nahodim na trenazer tak tam ostava dlhsie aby som nemusel cistit kazetu a retaz po vyjazdoch. Takze cca November/December az marec/April jazdim doma tak max hodinka a da sa to celkom zvladnut (okrem Stelvia...tam som liezol 2 hodky :D )
    13.10.2020 - 13:14:34
    00
    Tak som sa rozhodol pre Tacx Flux 2 Smart. Isiel by som aj do Neo2 ale rozpocet nepusti :-). Dufam ze bude sluzit k spokojnosti. Dakujem za rady a postrehy.
    14.10.2020 - 09:02:11
    00
    mam možnosť jazdeného TAXC flux. čo na to hovoríte? je možne to sparovať s hodinkami polar? nejake trasy a podobne ma nezaujmajú

    https://www.decathlon.cz/domaci-trenazer-flux-smart-id_8534451.html?fbclid=IwAR23C0uzdYixIVQAaGpYecJhijapgS6GXLlNutWknzKLIR-D9SzzOH63xiw
    14.10.2020 - 09:05:00
    00
    zihadlo 5Ak ti hodinky podporuju ANT+ protokol, tak to sparujes
    14.10.2020 - 09:26:49
    00
    no praveže nie, ale čítam tam aj s BT to hodinky majú
    14.10.2020 - 10:58:51
    00
    Ahojte, potrebujem poradiť. Mám doma obyčajný spinner od Capital Sports, ktorý nemá ani budík a odpor je na nič. Zvažujem kúpu trenažera a neviem, či kúpiť "wheel on" alebo "direct drive". Doma mám k dispozícii 2 bicykle na indoor použitie: starší 9sp. hliník a nový karbón s wattmetrom od 4iiii + garmin 530 so senzormi.
    Keby som kúpil napr. Suito, mal by som watty aj na starom, na druhej strane, keď už mám wattmeter na novom stačilo by wheel on?
    Keď už, rád by som niečo, čo si vie napr. vo Zwifte automaticky meniť obtiažnosť podľa stúpania.
    Vopred dik ;)
    14.10.2020 - 16:47:13
    00
    JanLesko "wheel on" a "direct drive" je rozdiel hlavne v hlučnosti a tak tiež v cene. Ak to chceš na občasné použitie, trochu v zime a dakedy ked vonku prší a urobíš na tom za rok 50 hodín , tak určite stačí "Wheel on" . Samozrejme v bytovke záleží aj na tom, akých citlivých máš susedov. Direct je na tolko tichý že bez problémov sa dá trénovať aj o piatej ráno. Ak bývaš v dome a budeš to mať dakde v garáži tak ti to môže byť jedno. Ja som mal "wheel on" Tacx iFlow a Tacx Vortex a oba mali aj wattmeter. Teraz mám Flux S a ten pocit z jazdy už je velmi realistický. Ja som ale trochu praštený a jazdím na tom 150-200 hodín za rok používajúc projektor s premietaním trasy na stenu. Na trenažér, či už Direct alebo kolesový používam zásadne starší sekundárny bicykel. Jednak preto že by sa mi to nechcelo zhadzovať a nahadzovať hore-dole, ale aj preto že bicykel čo s ním jazdím vonku dosť šanujem
    14.10.2020 - 17:16:53
    00
    Presne to som chcel počuť, vďaka :) bývam totiž v dome, ale mám 15 mesačnú malú, takže budem dole v pivnici, kde je aj tak super signál wifi. Tiež môžem kvôli malej len skoro ráno pred prácou, alebo v noci.
    Na novej žiletke by som veľmi nechcel chodiť, tiež si ju šanujem na cestu. Od začiatku roka mám cca 6300km, takže na ňom budem dosť. Podľa Teba teda potom asi direct, že?
    Tam budem asi potrebovať spacer na 9kolo.
    14.10.2020 - 17:50:16
    00
    Ano, direct. Ako som už písal vyššie mám Tacx Flux S (cenovo sa pohybuje 550-600€) . Tiež to jazdím s 9 kolom a ak si dobre spomínam tak vymedzovacia podložka bola k trenažéru (ale nedám ruku do ohna). Používam originálny SW od Tacxu , stojí to 10€ na mesiac
    14.10.2020 - 17:59:42
    00
    spýtal by som sa ako je to vyzerá s reálnymi traťami od elite či tacx pre WIN10 ? Tacx má na stránke odkaz na Tacx Desktop app a v nej si potom cucám napr. za premium predplatné 9,99 eur mesačne tie real life videjká ? Dá sa to aj rovno stiahnúť do NTB ? Kolíše mi 4G internet, preto.
    U EIite som to celkom nepochopil - píšu že "there are more than 70 RealVideos on myETRaining",pricing 15-20 eur , to je začo presne, čo je za každú trať ?. Keď kúpim trenažér elite, v cene je tušim na rok e-training, ale čo všetko ?

    Doteraz som jazdil zwift, ale príde mi to to také hračkárske, radšej by som si pozrel reálne trate.
    .
    19.10.2020 - 11:03:38
    00
    keyboard_arrow_up