tak v tom pripade este horsie :)
05.11.2019 - 14:16:42
00
Yogisz napísal:
hlavne stare hry su dobre, ale clovek sa na to kuka cez velmi silne ruzove okuliare ked si vezmes ze v BG1 koncis na lvl kolko? 9-10? itemy tam maju max +3 tak je to uz proste predpotopne
dnes konics na lvl 50 hento tamto, ale tu Enhanced Edition by stalo za to skusit ci uz BG1 alebo BG2

btw rollovat top staty 2hodiny, to bolo nieco na co asi nikdy nezabudnem xD


Toto je zjavné nepochopenie systému. Ak si chceš pohonkávať nad číslami emerickým "mór is betr" prístupom, tak Dungeons&Dragons zjavne nie je systém pre teba. D&D vždy MAL level cap (a pokusy ho "nadstaviť" cez epic level rules nikdy nedopadli dobre), z d20 mechaniky zjavne vyplýva, že levely nad 20 sú problematické a najlepšie sa hrá tak od 6. do 12. levelu (sranda že toto zostalo od AD&D 2nd ed. doteraz). Úlohou attack bonusu (to je to +niečo) je vlastne iba indikovať, že daná zbraň obchádza rezistenciu na fyzické zranenie (a získať takú zbraň - to už má byť niečo - očarované predmety sa rozhodne neváľajú v každom sude, keďže napr. trpaslíčí kováč urobí tak 1 nejaký +niečo predmet za život ako svoje vrcholné dielo, viď popis ako Bruenor vykoval kladivo pre Wulfgara) resp. teda indikuje to očarovanie. Takisto sa normálne hrá tak, že akceptuješ stats čo si si hodil. So samými 18kami vie hrať aj úplný achjaj. Nájdi si zo srandy štatistiky reálnych D&D postáv - napr. Raistlin Majere na začiatku DL1:

3rd-level human mage
STR:10, DEX: 16, CON: 10, INT: 17, WIS:14, CHR:10
Thac0:20
AL: N
HP: 8
AC:5 (Staff of the Magius, DEX Bonus)

Weapon: Staff of the Magius
Equipment: Staff of the Magius
Languages: Common, Qualinesti Elf, Magius
Spell Use: 2 1st level spells, 1 2nd level per day

a sa tu nemusíme vôbec hádať, že toto bol PÁN čarodej, absolútny Terminátor a čisté hovado. Aj tak už je dosť above average, ale nie je ťuňťa (v pohode by sa dal hrať aj so STR a CON okolo 8 a možno aj menej, len by sa Caramon a Goldmoon viac narobili :D).
Dobré systémy umožňujú v pohode hrať za suboptimálne postavy bez potreby 2 h nahadzovania overpowered nezmyslu. Fallout som išiel za postavu silne inšpirovanú mojou veľmi priemernou ex :D a väčšinu DnD hier idem proste za "seba" s celkom podareným prevedením mojich + aj - do DnD (SPECIAL, GURPS, whatever) štatistík. (Návod: hodnota vlastnosti 10 v DnD je Average Joe.) (Keď zľavíme z presnosti definície, tak DnD, SPECIAL, GURPS a pod. sú simulacionistické, teda nebudú robiť dobrotu pri hraní overpowered supermanov.)
05.11.2019 - 16:48:38
01
ja naopak vitam navrat ku korenom. ten feel tej hry bol uplne inde, ako 3. mne sa zase nepacia tie anime sracky nacpane v kazdej hre, kde carodej vykuzli fireball alebo blizzard, ***** celu obrazovku, ze slabsi jedinec by mal z toho epilepticky zachvat a damage 5. takisto aj runy boli super, clovek si musel dobre premysliet, aby nevykraftoval blbost. desiatky pokusov na porazenie nejakeho supera. ale hry a la dark souls uz proste nie su v kurze, ludi to proste nebavi prechadzat 5cm mapy na 100x.
06.11.2019 - 08:27:57
00
Mne sa nepaci moda prisposobenia levelu priser tvojmu levelu ... co je zle na tom starom, ze proste si sracka tak ides inde a neskor sa znovu vratis vyskusat
06.11.2019 - 12:27:52
04
Presne. Tak by si to urobil aj v reáli: len čo by si zistil, že je zle, zobral by si nohy na plecia. V tomto bola BG1 celkom fajn, vliezť si mohol už na začiatku do mnohých lokácií, ale či si sa odtiaľ dostal s hlavou na krku bolo open to discussion :D minimálne kým si nemal ešte zo 2 mlátičov, nebolo zdravé schádzať z chodníka. Čo si myslím je celkom normálne v štádiu, kedy ste len čerstvo rozoznali meč od pilníka na drápy.
06.11.2019 - 13:45:25
00
tak ale zase ked sa zmeni obtiaznost, ako pri D2, tak nemozes cakat na vyzsej obtiaznosti, ked do nej prelezies vyskillovany a vybaveny, ze budu mat prisery tie iste HP ako na normale. lebo prave Diablo v tomto bolo super, ze proste ked si v nejakom dungeone mal hyper silneho typka, zakilloval ta a ledva si sa mohol vratit po veci a zdrhat kade lahsie. problem bol v tom, ze ked si vypol hru, tak vsetko bolo zrazu randomizovane a uz si sa k nemu vratit nemohol pre revenge. tu som sa citil trochu ukrivdeny.
06.11.2019 - 13:52:40
00
no to vieš my sme asi už "stará" garda... dnes v dobe pubertálnych Fortnite, PUBG,... deťom sa nechce moc "rozmýšľať", americkým už vôbec nie... hrajkanie, farbičky, akcia, wow efekty... ideálne ihneď a vo veľkom množstve... samozrejme plus hromada mikrotransakcií... Pay to Win model vládne svetu... aj keď tam na začiatku svieti veľká nálepka Free to Play ;-)

a ak sa hra stane úspešnou, tak majú zdroj peňazí na niekoľko rokov dopredu... tu už starý obchodný model nefunguje...

ja som starý "tankista" a to čo sa v poslednej dobe deje vo WOTku, v hre je mrte prémiových tankov a keď už nevedia čo, tak pustia "black" edition, takže stačí prezliecť starý tank do čiernej a jedeeeeem... prachy sú prachy...
06.11.2019 - 14:04:41
00
wot som hral tiez par rokov uz nehram pretoze je to ako vravis pay to win uz aj s premiovym uctom tam je problem nieco zarobit s obyc tankom. myslim ze porovnavat to s pubg je blbost. do pubg som dal 30e na zaciatku ked to zacalo. odvtedy asi 600h ani eurko naviac. a nemyslim si ze je to pay tu win kedze si kupujes skiny a kraviny podobneho tipu vsetci maju vzdy rovnake vybavenie. skor je to o kope cheaterov ktory su vsade ci je to pubg ci wot
06.11.2019 - 14:24:22
00
preto mam rad hry typu Q3 Arena, alebo CS:GO. mozes si zaplatit skiny ake chces, ale skill si nekupis a ked si babrak, tak to proste nevyvazis nablyskanym gearom...
06.11.2019 - 15:58:57
01
bg a nwn su fajn hry zo skvelymi pravidlami ale ja s laskou spominam na prve diely might and magic, lands of lore, betrayal at krondor ...
06.11.2019 - 18:16:14
03
kujvaaaaa jaká nostalgia, že HOMAM... aj starý StarCraft a tuším aj Age of Empires teraz remástrovali... kua dal by som si... len či by ma to ešte bavilo... niekedy je lepšie to nechať tak...

ešte som si spomenul na prvé série Lary Croft a Alien vs. Predator... na prvých predpotopných grafikách... jaj...
06.11.2019 - 18:40:56
00
lapaloma kokos, si mi pripomenul, ako som kedysi nedohral (chýbalo mi možno 5-6 h) M&M 6 a potom sa mi CD stratilo niekde vo víre dejín a donútil si ma plesknúť sa na GOG po vačku.
06.11.2019 - 22:29:24
00
ty si mne zase pripomenul ako som hral zaklinaca1 na 3x, lebo mi vzdy pred koncom do toho nieco voslo.. Prvy krat klakol cely disk, a druhy krat win a prisiel som o sejvy. vtedy som este nevedel, ze to bolo pred koncom, ale pri tej hre mi to az tak nevadilo ist s odstupom casu dokola. A to iste s Kingdom Come, tesne pred koncom mi lahlo SSDcko, ale to uz druhy krat hrat nemienim, mega nuda :D
07.11.2019 - 09:07:44
00
KCD som ešte nehral, trochu prepískli HW nároky :D (pamätáte ako "išiel" Morrowind na HW aktuálnom v čase vydania?), ale nuda je v zásade aj Zaklínač. To je tiež také pseudoRPG - môžeš hrať zmutovaného hjúmna, potom ešte zmutovaného hjúmna a napokon zmutovaného hjúmna a z povaľovaní zaklínača, zaklínača a zaklínača. Akurát môžeš v jednotlivých prechodoch pozapínať bonusy (resp. znovunadobudnutia zabudnutých skillov) v inom poradí a nasrať zakaždým niekoho iného.
Milým absurdom Zaklínača bolo, že síce išiel na Aurora engine (v podstate zhodnom s NWN 2), ale na rozdiel od NWN 2 bol na mojej pôvodnej grafárni (GT 8800 ak si dobre spomínam?) takmer nehrateľný. Vrátil som sa k nemu až asi pred rokom, ešte na pôvodnom procáku a RAM, ale s výrazne lepšou grafikou, už to bolo OK, ale v tých pouličných bojoch v horiacej Wyzime ako si sa vrátil z Bahníc to sekalo aj tak. A kinda of to seká aj na R7 3700.
Moja hráčska history tiež obsahuje X nedohratých hier, matne si spomínam že aj Half Life som zapichol niekde na Xene možno 30 min od konca. Nebolo to ani tak HW failami ako rôznymi príhodami, ktoré sa normálnym píplom nestávajú :D (inak teda zlaté cloud saves).
07.11.2019 - 10:58:34
00
tulenik napísal:
gagaji
taraji
prdusi

hral si to vobec? pointa toho co som pisal ze nahras 20hodin a vseho vsudy sa postava extra nemeni
to neni sedenie v pivnici u fritza a rozpravanie sa s kamaratmi
keby si to bral tak super prisne, tak to by si nemohol ani loadovat, lebo kazdy jeden tuhsi fight je len boj o kvalitny dice roll
07.11.2019 - 12:02:27
00
keyboard_arrow_up