Izzy68 napísal:
.... narazal som na zrusenie povinnosti nosit prilbu mimo obce - nedava mi to zmysel, ako ani tie argumenty....

konkretne tato cast novely sa mna nijako netyka, nic sa tym pre mna nemeni. teba to nejako ovplyni?
07.11.2019 - 18:21:40
01
andrej25 polozenim tejto otazky vidim, ze si niekde, kde ja este bud niesom, alebo ani nebudem. Odpoviem Ti teda v jej zmysle, ano i nie.
Tiez pozdravujem lto :-D
07.11.2019 - 18:55:56
01
Nechytam sa :)
07.11.2019 - 19:04:22
00
Ani ja neviem, ako ho to môže ovplyvniť. Napadlo mi, či nie je náhodou policajt a už nebude môcť buzerovať cyklistov bez prilby.
07.11.2019 - 19:09:21
03
Konečne mi prišlo rozhodnutie KR PZ BB, že mohlo v roku 2017 počas SIAF dôjsť k odklonu dopravy na R1. Od podania na poštu (aby som to vôbec stihol čím skôr, som to podával rýchlo v Terchovej počas cesty do Žiliny na seminár) po doručenie listu ubehlo presne 15 dní. Čo z toho, že som už zaplatil 2/3 pokuty a už dávno je po odvolacej dobe. Ale ja to tak nenechám, idem poslať odvolací list aj s oneskorením. Argument že je už neskoro ma nezaujíma, keďže štát pod nátlakom vymáha pokuty a bremeno dokazovania neviny hádže na občanov a to v šibeničnom termíne 15 kalendárnych dní, kedy bolo len 5 dní víkendu a sviatkov...
09.11.2019 - 18:34:26
00
Zial, ked si zaplatil, tak si v zasade priznal vinu
09.11.2019 - 18:58:47
00
Bol nútený ju priznať.
Kaliho mafia to rieši večnosť...
09.11.2019 - 19:11:58
00
Nepriznal, keďže aby som sa odvolal do 15 dní musím predložiť dôkazy dokazujúce moju nevinu na základe ktorých sa odvolávam (tak je to tam písane v odvolacích podmienkach). To znamená musel som zaplatiť pokutu alebo sa odvolať. Áno, je to tam tak, citujem: “...a zároveň označí dôkazy na preukázanie svojích tvrdení. K odporu pripojí listinné dôkazy, ktorých sa odvoláva.”
09.11.2019 - 19:12:36
00
mozes podat odvolanie, spravny organ je povinny ho preskumat aj po zmeskani lehoty

§ 60 zakona č. 71/1967 Zb. o spravnom konani:
Odvolací orgán je povinný preskúmať i oneskorené odvolanie z toho hľadiska, či neodôvodňuje obnovu konania alebo zmenu alebo zrušenie rozhodnutia mimo odvolacieho konania.


napr. § 62 ods. 1 pism. a) spravneho poriadku:
vyšli najavo nové skutočnosti alebo dôkazy, ktoré mohli mať podstatný vplyv na rozhodnutie a nemohli sa v konaní uplatniť bez zavinenia účastníka konania;


alebo mozes podat podnet na preskumanie rozhodnutia mimo odvolacieho konania (§ 65 - 68 spravneho poriadku), ale v tomto pripade sa rozhodnutie zrusi, alebo zmeni jedine ak bolo vydane v rozpore so zakonom

podla mna nemas velku sancu, teda skroro ziadnu...

studijny material od § 53 je tu:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1967/71/20180901
09.11.2019 - 19:52:54
01
milos21 napísal:
...a zároveň označí dôkazy na preukázanie svojích tvrdení. K odporu pripojí listinné dôkazy, ktorých sa odvoláva.”

Miliarda eur isla do informatizacie statnej a verejnej spravy a obcan ma predkladat pisomne dokazy, ze konal na základe rozhodnutia organu statnej spravy????

Poslat Rasimu s otazkou, kam isla ta miliarda s odvolavkou na zakon o poskytovani informacii
09.11.2019 - 23:01:50
02
Aký máte názor na toto? Môže vodič zastaviť na prechode, ak pred ním idúce auto zastaví za prechodom, lebo dáva prednosť? Niektorí kamoši tvrdia áno, niektorí nie. A nestál tam len 2 sekundy, ale celý čas, čo som zahol zo Staničnej na Železničiarsku. V Nitre sa s tým často stretávam a nielen pri tomto kruháči.

Prílohy:

statienaprechode.jpg
statienaprechode.jpg 302.8 KiB thumb_up0thumb_down

17.11.2019 - 14:09:09
00
tu je to vysvetlene:

Zastavenie vozidla na priechode pre chodcov
Marek: "V Rožňave, ale zrejme aj inde, sú priechody pre chodcov pri križovatkách vyznačené tak, že ak chcem ako vodič vidieť do križovatky, musím stáť na priechode. Keďže tým porušujem dopravné predpisy, čo mám vlastne robiť?"


Z predpisov vyplýva, že na priechode alebo do 5 metrov pred ním nesmiete ako vodič zastaviť a ani stáť. Okrem toho, "Vodič nesmie zastaviť vozidlo na priechode pre chodcov alebo na priechode pre cyklistov, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky," píše sa v zákone o cestnej premávke.

Nezabudnite, že zastaviť a zastaviť vozidlo sú z hľadiska predpisov dva rôzne úkony.

zastavenie je uvedenie vozidla do pokoja na čas nevyhnutne potrebný na urýchlené nastúpenie alebo na vystúpenie prepravovaných osôb alebo na urýchlené naloženie alebo na zloženie nákladu,
zastavenie vozidla je prerušenie jazdy z dôvodu nezávislého od vôle vodiča,
Niekedy do križovatky nemôžete bezpečne vojsť bez toho, aby ste zastavili vozidlo na priechode. Okolité budovy alebo stromy, či neprehľadná zákruta v blízkosti križovatky vám často nedávajú inú možnosť. V takom prípade ide o bezpečnosť cestnej premávky a tá má prednosť pred plynulosťou premávky chodcov po priechode.

Ak ale máte do križovatky dostatočný rozhľad aj spoza priechodu pre chodcov, zastavenie vozidla na priechode je priestupkom. Platí to aj v prípade, že zastavíte vozidlo na priechode pre kolónu pred vami.
17.11.2019 - 14:40:23
04
stalo sa mi aj take ze medzi prechod a krizovatku sa zmestilo tak jedno auto. ktore tam uz stalo tak som zastavil pred prechodom. zacalo sa rozbiehat tak som sa pohol aj ja no potom si rozmyslel a zasa zastavil no ja som uz bol na prechode a nemal som kam dalej ist, kedze zamnou boli dalsie auta tak ani cuvnut. neostalo nic ine len cakak kym sa ten predomnou rozhodne konecne odtial vypadnut.
to iste sa mi stalo ked je suvisla kolona v jednom pruhu a z prava sa pripaja cesta. tak zastavim tak aby z prava vedeli odbocit do lava kedze protismerny pruh je volny. len zasa ten predomnou zazmatkoval a ja uz som musel zastavit tam kde som nechcel. co som sa napocuval trubenia - len cuvnut uz tiez nebolo kde.
17.11.2019 - 17:38:09
00
18.11.2019 - 20:50:56
011
Zarobeno :y:
18.11.2019 - 21:42:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up