mipro napísal:
Karbonove casti pre YT by sa mal vyrabat v Nemecku vo Forchheime priamo v YT kde prebieha rovno aj kontrola kvality.
EDIT: davnejsie boli aj info ze cina ale nic o tom som nikde nenasiel



Ďakujem za info a vieme aj nejaký zdroj k tomu?
Ď.
24.05.2019 - 14:19:04
00
skusim pohladat uz si to nepamatam
24.05.2019 - 14:23:32
01
mipro napísal:
Karbonove casti pre YT by sa mal vyrabat v Nemecku vo Forchheime priamo v YT kde prebieha rovno aj kontrola kvality.
EDIT: davnejsie boli aj info ze cina ale nic o tom som nikde nenasiel

podla mojich dostupnych info vyvoj YT ramov prebieha v Nemecku, samotna vyroba na Taiwane, karbon ci hlina
25.05.2019 - 06:14:34
00
billyroman kde sa da zohnat viac info? teda okrem ich webu?
25.05.2019 - 22:50:54
00
fuha, tak to ti teda presne neviem povedat kde som o tom cital, asi na dakom zahranicnom fore...
ale co si matne spominam, ze v roku 2014/2015 (mozno to bolo skorej) presunuli vyrobu na Taiwan co sa tyka samotnych ramov biky ako take pre Europsky trh su ale kompletovane v Nemecku, biky urcene pre USA, Kanadu, Australiu a Novy Zeland su kompletovane na Taiwane
26.05.2019 - 09:26:08
00
Caute,

Je tu niekto kto si sam menil loziska v zadnej stavbe? Mali ste original naradie alebo mate nejaky homemade nastroj, ktory je na to vhodny? Jedna sa hlavne a back to back alebo blind bearings, ktore su v hlavnom pivote a vo vrchnej casti zadneho trojuholnika. Skusil som to s kotvou do betonu, ale nejak som ju nevedel dobre uchytit.
02.07.2019 - 12:46:34
00
ked budu skladom patky na Jefa CF 2019 budem robit objednavku... ak niekto nieco bude chciet tak kricte... do mesiaca by mali mat naskladnene
02.07.2019 - 22:22:51
01
Caute tiez ma zaujal bajk YT Jeffsy AL bajk by som chcel vyuzit na klasicke traili kde si clovek vyslape kopec a bez obmedzenia a hlavne s radostou sa moze sputit dole. A myslim ze tento bajk je na to ako stvoreny hlavne pomer cena vykon si myslim ze to je viac nez slusne. Len otazka znie ci na mojich 192cm a 94cm vnut. dlzky nohy a vahe 95 kg nebude v stupani moc pohupovat a ci aj vo velkosti XL s touto geometriou mi nebude pocitovo maly kedze v tieto cisla moc neovladam chcel by som od vas pomoc :) najviac ma na to stve ze u vyssich modelov je dostupna aj XXL velkost...alebo pockat do nvoeho roku ci nepridu s novou geo? Dakujem
08.11.2019 - 09:04:54
00
Osobne myslím, že nová geometria nepríde, keďže aj súčasný model bol zmenený a asi geometriu nebudú meniť každý rok :) Samozrejme stať sa to môže, ale je to asi menej pravdepodobné. Či a koľko bude húpať záleží veľa od tlmiča. Ono sa to dá samozrejme trochu doladiť odskokom aj na lacnejšom tlmiči, no zas bude to trochu kompromis. Ak by ti to nevyhovovalo, môžeš tlmič časom, vymeniť (ako ja) . A tá veľkosť, no ono je ten bike trochu krtší, keď sa pozrieš na reach, tak hodnota 465 mm pri XLku je dosť málo na dnešnú dobu. Takúto hodnotu majú dnešné bajky tak pri Mku :) Samozrejme treba to brať ako celko a ie je to jediná dôležitá hodnota, ale na tvojú otázku, asi ti trochu malý byť môže a v prudkých stúpaniach sa môže dvíhať predok. Tiež to občas pociťujem. Mám 187 cm, síce 1 generáciu Jeffsyho a bral som Lko a XL by bolo minimálne v tomto ohľade lepšie. Ale celkovo bike je to veľmi dobrý a znesie toho fakt veľa. No s tou veľkosťou ako som ti písal. Ideálne by bolo samozrejme si ho vyskúšať, ak by si našiel niekoho kto ho má. Ale keď sa pozerám na tie údaje o geometii na stránke, tak ten karbón má celkom inú geo a aj tie hodnoty reachu sa dosť líšia, tak neviem či pri tom al base model nemajú nejakú chybu a nenachli tam ešte údaje z tej 1. generácie :) Moc sa mi nezdá, že by tam boli tak veľké rozdiely.
08.11.2019 - 10:28:47
00
ano, AL base ma geometriu totoznu s minulym rokom, zmeny boli iba pre CF verzie
08.11.2019 - 10:37:45
01
Tak v tom prípadne by som sa tomu radšej vyhol :) je teda možné, že zmenia aj tú al geometriu.
08.11.2019 - 10:42:31
00
vdaka za rychle rekacie :) no problem je ten ze velkost XL tu ma malokto aj v tomto vlakne maju maximalne Lko, normalne som diskirminovany kvoli vyske :D anoprave to ma na tom stve najviac kedze vacsina recenzii na ten bajk je v skutku vyborna :) a predok sa ti dviha len pri prudscih vyjazdoch alebo vseobecne ked stupas do kopca? No som na vazkach ci cakat do noveho roka alebo ho brat v decembri ked urcite budu vypredaje :D fakt skoda ze nerobia XXL velkost.....ac o hvorite na dake alternativy v zmysle radon skeen trail, orbea ocam h20 alebo commencal meta tr predpokladam ze pri mojej vyske nemam rozmyslat nad inymi ako 29kami v zavislosti od geo
08.11.2019 - 11:27:55
00
heh, ja mam 189cm a sedel som XL CF a prislo mi to male. Tu v Karpatoch to mal jeden chalanisko tak som ho ukecal nech sa povozim a sklamanie roka. Ked vsade citas o tomto bajku, aky je super a potom si nan konecne sadnes a cele zle. Najviac ma dostalo ze rajdy boli prilis nizko (by default ti vidlicu zrezu kvoli tomu predkopnutiu ze tam je iba 0,5 cm podlozka) a potreboval by som rajdy s vyssim zdvihom. To XL s 82cm sirokymi rajdami by pocitovo natiahlo ten kratky reach. Mozno pre mna XXL a to by som musel vycestovat na skusacku - ak nad tym naozaj uvazujes asi inu moznost nemas. A najma XXL je iba CF a nie AL. Ale toto je moj subjektivny pocit. Ale to uz je osud nas vysokych ludi. A ty uvazuj urcite iba nad 29.
08.11.2019 - 12:00:43
00
TO je najhorsie ze si ho clovek nemoze fyzicky vyskusat kedze ho nikde nenaskladnia co sa tyka predajni...hoci na stranke som cital ze ho mozes do 14 dni vratit ked ti nesadne. Ine moznosti so mvypisal vyssie :D a kazda takato rada mi len pomoze pri vybere :) chcem si dat na tom zalezat kvoli mojim fyzickym parametrom :D preto by som pockal ci AL nebude v XXL v novom roku s novou geo
08.11.2019 - 12:08:24
00
to ze XXL je len pre CF ma svoj dovod. YT upravovalo cislovanie a zo 4 velkosti sa pre posledne modely vyvinulo velkosti 5. Stalo sa to 2 roky dozadu pre Capru a tento rok pre Jeffsy. Vzhladom na to ze AL model je stale "starej" generacie, tak je tych velkosti len 4. Akonahle releasnu novu geo pre AL, tak bude tych velkosti 5 a tym padom aj XXL.
08.11.2019 - 12:45:48
01
keyboard_arrow_up