zvycajne sa to riesi tak, ze si drziak na svetlo uchytis cez vetracie otvory v prilbe. zial pri prilbach ktore maju MIPS, tymto tahom MIPS znefunkcnis, alebo obmedzis jeho funkciu. da sa este pouzit klasicky gopro nalepovaci drziak, ak je na svetle protikus, ktory tam zapadne. skoda ze ho ta celovka od fenixu nema.... lebo sa mi paci...
09.11.2019 - 14:54:50
00
Ja som videl nejaké prilby, či to boli priamo na bike, alebo to boli horolezecké, to už neviem. Viem že tam bol úchyt na svetlo, resp. sa dal dala uchytiť GoPro kamera, stačilo len zohnať adaptér.
09.11.2019 - 16:05:01
00
To si videl akurat tu horolezecku,co ma uchyty na pas celovky a drziaky na prilby.Pretoze vyrobca prilby nemoze vediet ake svetlo si kupis,preto tam ziadne drziaky nemontuju.Max,na prilbe spravia rovnu plochu kam sa da vacsinou gopro drziak pripevnit.Mne sa neda,ale za to mi celovka s popruhom (1) drzi na prilbe v pohode vdaka je tvaru.Ale popruh sa mi tam nepacil,tak som uchyt prichytil stahovacimi pasikmi.Este som pouzival aj taketo uhytenie (2) na klasicku baterku a no problem.A kopec dalsich variant gopro uchytenia.
09.11.2019 - 16:33:50
00
Ahojte, nahodou neviete, ci bude tento drziak pasovat na Fenix BC21R V2.0?
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/svetla/prislusenstvo/fenix-drziak-na-riaditka-pre-bc25r-bc30-bc30r-a-bc35r.html
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/svetla/predne/fenix-bc21r-v2-0-nabijacie-cyklosvetlo.html

Chcem mat drziak na dvoch bike-och a medzi nimi prehadzovat svetlo....
Vdaka
09.11.2019 - 19:54:06
00
Funguje vam to svetlo Fenix BC21R s hociakymi 18650 akumulatormi?
09.11.2019 - 19:55:35
00
stanos4 napísal:
nemate niekto skusenost s ravemen cr700 alebo cr900? Da sa "bez znicenia" otvorit a bez pajkovania vymenit baterka?

Syn ma CR300 a rozobrat sa da asi len nasilu, oba konce sa ani len nepohnu, vyzeraju ako nalisovane alebo fest prilepene.
09.11.2019 - 23:16:12
00
OK, dikes.
10.11.2019 - 14:11:37
00
par otazok na majitelov celovky Fenix HM65R. Ako dlho vydrzi svietit v plnom rezime pri zapnutych oboch svetlach? Podla grafu nizsie to vyzera ze vykon klesne po par minutach z 1000lm na 400lm, tipujem ze je to sposobene tepelnou ochranou, je to tak? Prejavi sa to aj pri jazde na bajku, alabo pri zimnych aktivitach, kedy je celovka viac chladena?

Prílohy:

fenix-hm65r-runtimes.jpg
fenix-hm65r-runtimes.jpg 39.61 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2019 - 12:24:15
01
Dnes som ju mal prvýkrát na skúšku a popravde ten najvyšší mód som ani nepotreboval. Jazdil som tak, že som si tie módy skúšal a kombinoval. Nakoniec som si to nastavil takto: Spotlight(veľké) svetlo na 3. stupeň a Floodlight(to malé) na najvyšší 3. stupeň. Medzitým som zase tie módy menil. Pred jazdou som to svetlo ešte veľakrát zapínal a vypínal, už ani neviem koľko krát + samotné jazdenie 1,5h. Indikátor batérie ukazuje už iba 1 dielik zo 4. Teda viem ti povedať, že 3. stupeň veľké + 3. stupeň malé ti vydrží viac ako 1,5 h. Výrobca hovorí, že to tlmenie svetla je šetrenie baterky, pretože zrak sa po chvíli prispôsobí svetelným podmienkam.
11.11.2019 - 19:41:53
00
Polo napísal:
par otazok na majitelov celovky Fenix HM65R. Ako dlho vydrzi svietit v plnom rezime pri zapnutych oboch svetlach? Podla grafu nizsie to vyzera ze vykon klesne po par minutach z 1000lm na 400lm, tipujem ze je to sposobene tepelnou ochranou, je to tak? Prejavi sa to aj pri jazde na bajku, alabo pri zimnych aktivitach, kedy je celovka viac chladena?

u niektorých fenixov je boost len na chvilku, a len další mod je konštantný kým nepadne prud, a prepne sa zas do slabšieho... mam to tak na čelovke HP30, len ked podržím tlačidlo

Prílohy:

HP30.jpg
HP30.jpg 87.4 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2019 - 20:29:43
00
[quote="@1536052"]par otazok na majitelov celovky Fenix HM65R. Ako dlho vydrzi svietit v plnom rezime pri zapnutych oboch svetlach?
Ja mám niečo podobné , Fenix HP12 . Tam je turbo 900 lm a vydrží svietiť 30 s a potom sa automaticky prepne do slabšie módu . Áno je to kvôli tepelnej ochrane , teplota nerozhoduje , v zime v lete rovnako . O ostatných Fenixov by to malo byť podobne.
11.11.2019 - 20:54:26
00
mala by rozhodovať aj teplota, keď ju niekto bude opakovane zapínať na max, tak by sa mohla prehriať a naopak zbytočne vypína, keď je dostatočne chladená

ja to na HP25R odsledované nemám, max režim som asi nikdy nepotreboval mať zapnutý dlhšie, asi preto, že ju nepoužívam na biku, ale som celkom zvedavý, ako to na HM65R funguje, lebo je to vskutku zaujímavé svetielko (škoda že mám spústu iných a nedokážem si obhájiť kúpu ďalšieho :lol: )
12.11.2019 - 07:24:19
00
ForestRunner na HP12 nieje pri Burst mode uvedeny cas svietenia, to dava tusit ze to bude len na prisvietenie a nie na dlhodobe svietenie.

zihadlo 5 to ja chapem, napr. pri BC30(R) resp. BC35R je jasne napisane ze Burst mod funguje len pocas drzania tlacidla a maximalne len 20 sekund a potom sa prepne do 1000lm rezimu kde uz je uvedeny aj cas svietenia na plne nabity akumulator. Tak isto pisu aj pri HM65R cas (2h) svietenia pri 1000lm ale ked si kuknes graf tak tam je vidiet ze sa rezim po odhadom 10 - 15 minutach prepne na 400lm co je teda dobry oj.b Jedine co mi s toho vychadzalo je ze zasiahne tepelna ochrana, co je vlastne napisane aj pod tabulkou s rezimami

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 122.28 KiB thumb_up0thumb_down

12.11.2019 - 12:06:14
00
Polo napísal:
par otazok na majitelov celovky Fenix HM65R. Ako dlho vydrzi svietit v plnom rezime pri zapnutych oboch svetlach? Podla grafu nizsie to vyzera ze vykon klesne po par minutach z 1000lm na 400lm, tipujem ze je to sposobene tepelnou ochranou, je to tak? Prejavi sa to aj pri jazde na bajku, alabo pri zimnych aktivitach, kedy je celovka viac chladena?

Tiež som ju zvažoval ale nakoniec nevzal práve kvôli tejto vlastnosti. Podľa recenzie na http://budgetlightforum.com/node/68966 to vyzerá, že to nie je ochrana proti prehriatiu ale vlastnosť, keď výrobca ráta s prispôsobovaním sa očí na tmu, a postupne v priebehu cca hodiny znižuje výkon. Podľa meraní pomerne výrazne až na cca 20%!

www.ixbt.com
Dá sa to "resetnúť" znovuaktivovaním toho najsilnejšieho módu, ale cyklus znižovania sa zopakuje a nedá sa vypnúť. Má to logiku v tom, že oči sa naozaj v priebehu času akomodujú, ale podľa mňa je to hlavne o šetrení batérie pre dlhšiu výdrž. Keby to kleslo na povedzme 70-80% tak by som to bral, ale toto je podľa mňa príliš.
12.11.2019 - 13:41:20
00
kedy potrebujete svietit hodinu vkuse na max vykon?? mame niekde tu v okoli take zjazdy ? ak ano sup sem s nimi.... mam HM65R a prepinam si medzi modmi pri vyslape a pri zjazde... max vykon je taky silny ze nemam pocit obmedzenia pri zjazdoch, vacsinou pouzivam aj tak iba treti mod a plnohodnotne staci v kombinacii s rozptrylovym svetlom ktore ma teplu farbu svetla a je prijemnejsi jak vacsina konkurencnych bielych svetiel... v najhorsom pripade sa da dokupit nahradna baterka...

12.11.2019 - 15:06:59
02
keyboard_arrow_up