stanlee napísal:
... ktoré boli postavené aj zo zhabaneho súkromného majetku bežných ľudí...

už to ľudia pochopte, nič nie je také jednoduché, ako sa zdá.

40 rokov z toho stavali :))))))
10.11.2019 - 14:35:27
00
ivan napísal:
Minule som sa bol trocha previezť na bicykli. Zastavil som sa pri prameni nabrať vodu. Zišiel som tri metre nižšie do jamy vykopanej v africkej hline a postavil som sa do šory. Dve dámy predo mnou s veľkými nádobami na hlavách sa akurát rozprávali o nejakom vzdelanom, bohatom Slovákovi. Čo normálne vie čítať aj písať, býva v nejakom obrovskom dome a jeho pani dokonca nemusí nosiť na hlave veľkú nádobu. Vraj otočí kohútikom a tečie jej priezračne čistá voda, ... Pani Vuková.

Aj oni môžu mať vodu zo steny,keď začnú robiť a nebudú sa celé dni len rozmnožovať
10.11.2019 - 14:37:29
01
Ale ved robia. Deti. Mali by len zmeniť výrobný sortiment. :D
10.11.2019 - 14:40:40
00
da sa to aplikovat aj tu nielen na FB :D
i.pinimg.com
10.11.2019 - 14:47:20
04
, ... petrik :D
10.11.2019 - 15:03:24
00
70 roky minulého storočia. Do zelevocu vkročí taký 50-nik, pyta sa predavačky: "máte banány". Predavačka, "mám, práve priviezli asi 80 kíl". Zákazník " Chcem ich kúpiť všetky". Predavačka sa zdráha, nevie čo robiť, zakázané to nie, napokon teda súhlasí. Zákazník vytiahne rolku baliaceho papiera, fixovku a lepiacu pásku. Tam napíše-DNES BANÁNY ZDARMA a plagat vylepí na tabulu skla obchodíku. Do hodiny bitka, ludia do seba strkaú, hádaju sa ako psy. Príde hliadka VB, po vysvetlovaní čo sa deje, dostanu do ruk toho pána čo to všetko spáchal a pýtajú sa ho na dôvody jeho konania. On odpovedá: "Viete súdruhovia, práve som sa vrátil od lekára a povedal mi, že mám nevyliečitelný nádor a že mam asi 6 mesiacov života. No a ja som strašne chcel vidieť ako to bude vyzerať v tom komunizme."
10.11.2019 - 15:04:31
02
Zaujimave, ze ked dostali banany, sme na ne nechodili.
A to, ze niekde miesto civilizovania sa radsej rodia deti, nemozeme chciet od inej vyvojovej evolucie. Ak dame par slabsich deti do triedy so sikovnymi, aby sa naucili, slabsi sa nenaucia, nemaju vlohy kopirovat, lebo nechapu podstatu a sikovnejsich budu brzdit. Ked ktomu pridame sikovnych zlodejov, co menej inteligentnych zneuziju na otrocku pracu, tak sa vo vyvoji neposunu nikdy dopredu. Pud prezitia im ostava nezmeneny a ako niekto pisal, ze geny mame po opiciach, tak nieco odkukaju a bez prace s pomocou svalov a agresie budu prezivat a brzdit vyvoj inych. Civilizovanie a logika sa neda naucit, to postupuje jedine generaciami, kde najinteligentnejsie jednice preziju. Ak sa to niekto napriklad pokusi riadenou migraciou zmenit, inteligentnejsich pribrzdi, ale slabsich nenauci. Jednie co dosiahne, je ze, kvoli masovemu znizeniu inteligencie bez chapania sa nebudu burit masy ludi, proti nemu, ale len medzi sebou. Planeta je premnozena. Niekto bez vody v slume ich nezaujima, ten nevyciciava lithium, a ani nevie co je to elektromobil. Bez stipky svedomia by ho zaslapal ako hmyz. lenze stoja mu v ceste masy inteligentnych ludi. A na druhej strane pri strete kultur je logicky vojna. A kto v nej zarobi? Ten kto predava obom stranam. Potrebuje masy konzumnych ludi, neschopnych sa branit, len otrocit a zaslepit ich zabavou, aby donho nerypali. Samozrejme skupiny lud,i co sa postaraju o jeho dlhovekost a pohodlnost a vojenske sily si necha. Nie vzdy to vychadza podla planov, ale snazia sa to neustale tisicrocia. Je to tazke rozhodovat, kde je hranica, aby sluzobnictvo bolo zasytene, nepovstalo proti nemu, ale zaroven, aby si co najviac nahrabal pre seba a neskrachoval.
10.11.2019 - 15:35:33
01
Stačí sa pozrieť, čo sa vybudovalo od 48 do 89 a od 89 doteraz.
10.11.2019 - 15:44:26
03
:hug:
10.11.2019 - 15:47:57
00
ono to funguje tak, ze v afrike nebezpecnou pracou tazia diamanty 10 rocne deti za par zriniek ryze a miliardar je kvoli tomu miliardar.
Komunizmus vzal nahrabany majetok bohatym, ktori ho neziskali tazkou drinou ani myslenim hlavou, ale zdiernam a zotrocovanim chudoby. Ten majetok zhabany komunistami si bohac neoddrel. Zas keby ten bohac neexistoval, nebolo by komu co zhabat. Ludia by prezivali nikto by neotrocil a nebolo by co zhabat. a prezivali by nadalej. Jeden by sil topanky a vymenil to za kus masa u mesiara. Nevyhoda by bola pre lenivcov. Ten priemyselny rozmach vznikol na zapade otrockou pracou a u nas zhabanim majetku a zakazom prizivnictva lenivych.
Nebyt komunistov sme este stale v otroctve, ale nebyt otrokarov pred komunistami sedeli by sme za pecou, mlatili zito a stopkali ponozky, a pri pade z rebrika by sme boli mrzaci, alebo umreli. Kazdy by len sedel a cakal ze sa o neho niekto postara. Lenze ten co ma vlohy sa o niekoho postarat, nema chut to robit, ak vie ze tym neziska rozpravkovy majetok a nebude musiet do dalekej smrti nic namahave robit.
Ten kto nieje lenivy, ale je neschopny a zazil 80te roky, ktore uz boli technicky luxusne a zaroven bolo vsetko zakladne na prezitie, skostvo, byvanie, zdravotnictvo "zadarmo" bude na terajsiu kapitalisticku dobu nadavat.


Naposledy upravil zaman dňa 10.11.2019 - 16:10:53, celkovo upravené 1 krát.

10.11.2019 - 16:07:10
00
nieco k tomu oktagonu a podobnym nezmyslom

https://sport.aktuality.sk/c/417758/sportovy-lekar-pavel-malovic-reaguje-na-smrt-patrick-day-box-by-zakazal-dennik-sport/
https://hokej.pravda.sk/nhl/clanok/527397-mikitu-zabil-hokej-kto-bude-dalsi/
https://zivot.pluska.sk/zdravie/diagnoza-sampionov-opakovane-otrasy-mozgu-pri-sporte-sposobuju-demenciu-smrt
10.11.2019 - 16:08:00
03
Vuk porusujem svoje vlastne pravidla, ale prosim, chod uz do ***** (pitche, ak by boli hviezdicky). Tvaris sa tu ako stelesnenie myslitelstva, a pritom len dokola melies o vyhodach a statkoch. Osobne slobody, ako cestovanie, nazor, myslienka, moznost realizacie vo svojom talente, rozhodovanie o buducnosti vlastnej (alebo svojich deti) bez fajcenia curaka nadriadenemu sudruhovi ti zjavne nic nehovori. Vtedy bolo lepsie, nikto nic nemohol, vsteci srali popri stene, to je to co ty robis doteraz, takze chapem ze na ten cas spominas s nostalgiou.
Zaloz si ucet na zaplatenie zajazdu smer Severna Korea, prispejem ti prvy !
10.11.2019 - 19:12:27
015
Chlopi. Serte už na to.
Keď je takto nahovno počasie, robte radšej niečo užitočné.
...ja som umyl a zoservisoval bike ;)
Zajtra mu môžem naložiť (blato) :D

Prílohy:

IMG_20191110_155054.jpg
IMG_20191110_155054.jpg 578.55 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2019 - 19:17:26
04
Vuk. Zrejme sa máš teraz o niečo lepšie ako bolo onehdáj. Včera som bol tréning. Cez Košice, Ruské Pekľany, ... Tam by si napr. musel tri dni v týždni robiť na pánskom a raz do roka by si musel odovzdať troch kohútov a šesť vajíčok.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A9_Pek%C4%BEany
10.11.2019 - 19:31:14
00
By ma zaujímalo kde všetci robíte, že mate také baraky... Rozum mi to neberie
10.11.2019 - 19:43:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up