Cinsky manual furt lacnejsi ako europsky digital https://www.teraz.sk/najnovsie/adidas-planuje-zatvorit-high-tech-robo/429345-clanok.html
11.11.2019 - 13:22:21
00
ja mam taky pocit, ze tito zaseknuvsi predrevolucni obcania, ktori dookola volia toho jedneho dementa dookola, lebo sak slubil mi, si predstavuju, ze im budu pecene holuby z neba padat. ale to sa nikdy nestane. ked chces nieco mat, musis tvrdo na to makat. bud chces zit, alebo prezivat.

img.gifglobe.com
11.11.2019 - 13:55:11
01
kua chlapi, v dnešnej dobe stačí byt murárom a prídete k takým peniazom, že sa vám zakruti hlava a pankovia a paničky vás budú vyprosovat, aby ste k nim prisli na stavbu do mesiaca. Také sú dnes profesie zhanane.

obkladac, izolater, pokladac zamkovej dlazby, elektrikár... plus milión ďalších profesii, na ktoré sa dnes čaká asi ako za sociku na banany...

dnes, keď idete stavať, tak ľudská práca stojí viac ako materiál. Na hodiny sa skoro vôbec už dnes nerobí, pekne na vykon a keď si to vyratate, tak ľudská práca vás bude stáť 30-50 eur/hod.

Nech mi nikto nehovori, že je to také náročné dať sa dohromady 3,4 chalani a robite si na seba, keď teda máte takú nahovno prácu, kde vás len ***** a inú prácu z mne neznámeho dôvodu nechcete alebo si neviete nájsť.

Áno, nová doba je náročnejšia na prispôsobenie a adaptovanie sa podmienkam. Žiadne istoty nie sú a nikdy uz nebudú ten, kto tvrdí, že si ich zasluzite je klamár a podvodník, tak mu nezabudnite dať svoj hlas vo voľbách, pripadne rovno voľte kss ci kotlebu, ktorí ale naisto vyrieši všetko čo vás trápi.
11.11.2019 - 14:08:43
026
To plati ale pre sikovneho remeselnika nie pre random stazovatela
11.11.2019 - 14:43:39
06
tak potom môže vzniknúť nová profesia - sťažovateľ, ak budeš potrebovať sťažovať sa, tak si ho najmeš :)
11.11.2019 - 14:47:42
01
stanlee napísal:
kua chlapi, v dnešnej dobe stačí byt murárom a prídete k takým peniazom, že sa vám zakruti hlava a pankovia a paničky vás budú vyprosovat, aby ste k nim prisli na stavbu do mesiaca. Také sú dnes profesie zhanane.

obkladac, izolater, pokladac zamkovej dlazby, elektrikár... plus milión ďalších profesii, na ktoré sa dnes čaká asi ako za sociku na banany...

dnes, keď idete stavať, tak ľudská práca stojí viac ako materiál. Na hodiny sa skoro vôbec už dnes nerobí, pekne na vykon a keď si to vyratate, tak ľudská práca vás bude stáť 30-50 eur/hod.

Nech mi nikto nehovori, že je to také náročné dať sa dohromady 3,4 chalani a robite si na seba, keď teda máte takú nahovno prácu, kde vás len ***** a inú prácu z mne neznámeho dôvodu nechcete alebo si neviete nájsť.

Áno, nová doba je náročnejšia na prispôsobenie a adaptovanie sa podmienkam. Žiadne istoty nie sú a nikdy uz nebudú ten, kto tvrdí, že si ich zasluzite je klamár a podvodník, tak mu nezabudnite dať svoj hlas vo voľbách, pripadne rovno voľte kss ci kotlebu, ktorí ale naisto vyrieši všetko čo vás trápi.

Maš pravdu, len treba dodať, že to treba vedieť. Nestačí sa dať dohromady a potom niečo miešať a lepiť. Každa práca ma svoje know how. Zručnosť sa v knihach naštudovať nedá. Aj ked ano, treba povedať, že dnešný stavebný remeselník sa musí vedieť zorientovať aj v technologiach a materialoch.
11.11.2019 - 14:47:56
01
ja vzdy natrafim presne na takyto druh remeselnikov. vsetci maju rovnaku vlastnost a to je ta, ze ked nieco (vzdy) d****ú, tak sa ta snazia prehovorit, ze tak je to spravne. jak keby ich jedna mater mala.
11.11.2019 - 14:53:45
00
jj, to je druhé pravidlo,
prvé pravidlo je, že pri prvej obhliadke zhodnotia "to Vám aký fušerák robil, veď to je celé zle"
mám pocit, že to je zahrnuté v nejakom predmete na učilišti :lol:


Naposledy upravil Srsen dňa 11.11.2019 - 14:58:00, celkovo upravené 1 krát.

11.11.2019 - 14:57:15
09
V lete som dlho zhanal majstra na polozenie stresnej krytiny na pergolu. Vsetci mali limit minimalne na panelak. Potom sa mi jeden ozval, na druhy den prisiel a za tri hodiny bol hotovy. Krasna, cista robota, bez frflania - ci je na slnku teplo a ci je podkladova OSB dostatocne rovna. S velkou radostou som mu dal 500,- pricom material odhadujem za 100,-. Spytal som sa ho, ako sa dnes zije zivnostnikovi a ako sa tesi zo "socialnych balickov". Zanadaval, sadol do noveho Tuaregu a odfrcal na dalsiu zakazku. Bolo 18:00
11.11.2019 - 14:57:31
05
Najhorsie su na tom statisice nesikovnych dochodcov ktorym farmaceuciticke firmy vymyvanim mozgov podobne ako komunisti skonfiskuju aj posledny cent.
11.11.2019 - 14:58:42
00
No jo, keby som sa lepsie ucil (v mladosti som aj na stavbach brigadoval) mohol som byt sikovny remeselnik a lepsie auto :) a nie tuto kancelarska krysa
11.11.2019 - 15:02:14
00
Srsen napísal:
jj, to je druhé pravidlo,
prvé pravidlo je, že pri prvej obhliadke zhodnotia "to Vám aký fušerák robil, veď to je celé zle"
mám pocit, že to je zahrnuté v nejakom predmete na učilišti :lol:


a potom zistia, ze to boli oni sami.
niekedy to tak byva aj pri programovani - ked zbadam v kode nejaku prisernu vec, tak si pomyslim ze kery k**** toto robil?
Aha ved to som bol ja :P
11.11.2019 - 15:09:27
03
mam kamaratov ktory su fakt sikovny v remesle ktore robia a zarabaju paradne peniaze, ALE doma su malo-kedy. chodia domov vecer o osmej aj neskor. o 18tej pride len ked sa mu nieco pokazi. vikendy tiez moc volne nemaju. dalsia vec, maju dodrbane kolena, krize, ramena a pod. dokazu robit to co robia mozno este 10 rokov a dost. takze netreba mat ruzove okuliare a peniaze tiez nie su vsetko.
11.11.2019 - 15:14:12
014
Rovnaká skúsenosť. Dobrí majstri sa dohadujú polrok dopredu a telo majú často zhumpľované.
"Majstri sveta", ktorí ešte ani poriadne nevsúpili na stavbu a už kydali na predchodcov sa u mňa dlho nezdržali. :-)
11.11.2019 - 15:39:47
01
idealne si najst nejaky rozumny pomer. ale hentak ako oni makaju ziadny clovek nevydrzi do dochodku. v podstate sa da subjektivne povedat ze tam kde su peniaze vzdy chyba ten zvysok a tam kde ten zvysok je zas nie su peniaze. urcite je vela rodin kde su aj peniaze aj laska aj cas na rodinu, ale tych je malo. stary ludia hovoria ze najdolezitejsie je zdravie a rodina a oni velmi dobre vedia preco to hovoria
11.11.2019 - 15:43:50
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up