Sesulak napísal:
O zdravotnej starostlivosti v USA natocil dokument aj Michael Moore - Sicko (2007), 75%
https://www.csfd.cz/film/226756

No pekne

Vy ste tu poväčšine takí mlaďasi. Už vam nič nehovoria mená Stano Radič a Jaro Filip a relácia v radii Twist. Davali to v sobotu dopoludnia a rad som to počúval. Tiež v jednom diely rozoberali tu povestnú zdravotnícku starostlivosť v krajine neobmedzených možností teda v USA. A teda povedali ako to je. Ako sa dlho všade čaká, plné chodby čakajúcich pacientov. Pametám doteraz, že prave Radič to okomentoval, že žiadny servis ako v serialy Chicago Hope - https://www.csfd.cz/film/69334-nemocnice-chicago-hope/prehled/
12.11.2019 - 10:22:49
00
Kice napísal:
Rovnaká skúsenosť. Dobrí majstri sa dohadujú polrok dopredu a telo majú často zhumpľované.
"Majstri sveta", ktorí ešte ani poriadne nevsúpili na stavbu a už kydali na predchodcov sa u mňa dlho nezdržali. :-)

Včera som na tento príspevok myslel, tak musím nadviazať. Na sídlisku mame takeho zle sa pohybujúceho pána. Nie, nie je obezny. Pracoval ako inštalater na bytovej správe. Teraz je po niekolkych operaciach kolien. Pohybuje sa tak, že nohy šucha po zemi, nevie to ohnut v kolenach. Ked pracoval, kľačal, kolenami na tvrdom podklady a odfajčilo mu to kolena.
Zdravie mame to najcennejšie a netreba robiť frajerinu. Ze kolena to vydržia. V triadsiatke ano.
12.11.2019 - 10:31:42
00
stanlee napísal:
pri tych suvečkách? Sú bezpečnejšie ako normálny kombík na úrovni Octávia? Ak porovnáme trebárs Mazda CX5 vs Octávia Combi?

Ono sa trocha zmenia priority,keď prídu deti...


bezpecnejsie su, lebo ked vrazi CX5 celne do Octavie, vitaz je jasny. ja sa skor pytam, ze co s tymi (ne)vodicmi, co si pokupia SUV, lebo sak neviem jazdit, tak si aspon kupim velke auto, lebo ked budem furt burat, aby sa mi nic nestalo. ja sa pytam, ked chcem byt v bezpeci proti tymto zivlom mam si kupit OT?
12.11.2019 - 10:32:18
00
nie, oni si potom kupia tank :)
12.11.2019 - 10:35:43
01
mne sa tiež nepáči tento trend SUV. Ale budem kupovať auto,dve deti na ceste a ak mám mať za +- tú istu cenu bezpečnejšie auto v prípade nárazu,tak asi to bezpečnejšie je lepšie a asi kašlať na to,že budem mať horšie jazdné vlastnosti,väčší čelný odpor,väčšiu spotrebu ...
12.11.2019 - 11:13:29
01
duves napísal:
Včera som na tento príspevok myslel, tak musím nadviazať. Na sídlisku mame takeho zle sa pohybujúceho pána. Nie, nie je obezny. Pracoval ako inštalater na bytovej správe. Teraz je po niekolkych operaciach kolien. Pohybuje sa tak, že nohy šucha po zemi, nevie to ohnut v kolenach. Ked pracoval, kľačal, kolenami na tvrdom podklady a odfajčilo mu to kolena.
Zdravie mame to najcennejšie a netreba robiť frajerinu. Ze kolena to vydržia. V triadsiatke ano.

Zamestnavatelovi je to jedno. Nepaci sa ti, mas vypoved.
Vela firiem robi z ludi mrzakov. Napriklad v leoni chodia zeny z chrbticou v 50ke na invalidku. Aj u nas v praci sa niekolko ludi nedozilo dochodku. A zamestnavatel je rozpravkovo bohaty a dozije sa 90rokov ako Rotschildi a biskupi, ktori nikdy manualne nepracovali. Vo vezeni bolo nizsie postaveni hodnostari.
12.11.2019 - 11:22:24
00
stivko76 napísal:
Jo, a čím menší chlapík, tým väčšie SUV :lol:

A u nás na západe sa hovorí "čím menšia cicinka, tým väčšie auto"! Nejako si ten komplex treba kompenzovať...
12.11.2019 - 12:03:37
04
Hosť napísal:
Zamestnavatelovi je to jedno. Nepaci sa ti, mas vypoved.
Vela firiem robi z ludi mrzakov. Napriklad v leoni chodia zeny z chrbticou v 50ke na invalidku. Aj u nas v praci sa niekolko ludi nedozilo dochodku. A zamestnavatel je rozpravkovo bohaty a dozije sa 90rokov ako Rotschildi a biskupi, ktori nikdy manualne nepracovali. Vo vezeni bolo nizsie postaveni hodnostari.

Strasne zovseobecnujes. Poznam tvojimi slovami zamestnavatelov ktori sa dochodku nedozili. (nie, nebola to nehoda na jeho nadupanom bavoraku ale zakerna choroba ktorej povod si ani najlepsi lekari netrufali urcit) Rovnako ako aj zopar Itckarov ktori nemali stastie dozit sa nie ze dochodkoveho ale ani tvojho aktualneho veku.
Tak netrep chobotiny. :shake:
Je to tak, ludla na slovensku si uz pomaly aj rakovinu zavidia. :tmi:
12.11.2019 - 12:19:17
07
JoKo napísal:
A u nás na západe sa hovorí "čím menšia cicinka, tým väčšie auto"! Nejako si ten komplex treba kompenzovať...

😆😆😆 Iba hovorí?
12.11.2019 - 13:54:31
00
perez napísal:
Film to drsny je (dobry tiez). Ale ako dokument (teda nieco, co by malo byt objektivne a nemanipulativne) velmi nie - vsak M. Moore...

jasne to ze je striktne jednostranny vychadza uz len z toho kto ho natocil
12.11.2019 - 17:52:57
00
stanlee napísal:
pri tych suvečkách? Sú bezpečnejšie ako normálny kombík na úrovni Octávia? Ak porovnáme trebárs Mazda CX5 vs Octávia Combi?

Ono sa trocha zmenia priority,keď prídu deti...

https://auto.hnonline.sk/990064-suv-je-trend-ktory-je-postaveny-na-hlavu

Ako v tanku

​V testoch euro NCAP dostal Superb v roku 2015 plný počet hviezd. Ochrana vodiča 86 percent a rovnako dobre dopadla aj ochrana detí - 86 percent. A Kodiaq? Päť hviezd, ochrana dospelých 92 a detí 77 percent. Výsledok ochrany chodcov je absolútne rovnaký - 71 percent. No skúsim vás uviesť do problematiky.


pozri ochranu deti :)

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/473370-iihs-je-to-fama-suv-bezpecne-byt-nemusia/
12.11.2019 - 17:59:47
01
otázka. pri autonehode sa bura do steny, alebo sa drbnu dve autá, pritom to vyssie a ťažšie zákonite zdeformuje skôr deformacne zony toho lahsieho a nizsieho? Teda ešte pred tým, ako ho posádka toho slabšieho vozidla dostane väčšie preťaženie pri naraze.

Neviem, pýtam sa len.
12.11.2019 - 18:34:33
00
stanlee správne hovoríš. Vo fyzike to rieši zákon zachovania hybnosti, teda pri kolízii dvoch áut bude to ľahšie ťahať za kratší koniec, nehovoriac o tom, že malé auto má aj menšie deformačné zóny a často aj menej masívnu klietku kabíny.
12.11.2019 - 19:05:31
00
pri naraze do stromu je relativne jedno v com sedis (v ramci osobnych aut). ak chces jazdit v najtazsom vozidle v okoli odporucam kamion... nalozeny :)
12.11.2019 - 20:00:26
04
Minikin napísal:
Strasne zovseobecnujes. Poznam tvojimi slovami zamestnavatelov ktori sa dochodku nedozili. (nie, nebola to nehoda na jeho nadupanom bavoraku ale zakerna choroba ktorej povod si ani najlepsi lekari netrufali urcit) Rovnako ako aj zopar Itckarov ktori nemali stastie dozit sa nie ze dochodkoveho ale ani tvojho aktualneho veku.
Tak netrep chobotiny. :shake:
Je to tak, ludla na slovensku si uz pomaly aj rakovinu zavidia. :tmi:

Myslel som vacsinu tych extremne bohatych zamestnavatelov a oligarchov. Nie nejakych co mu skrachuje obchod.
Staci sa pozriet kolko maju obrat a zisk firmy finstat.sk
12.11.2019 - 20:16:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up