jazdim velmi strme trasy a zjavne sa mi pri brzdeni postupne pretacaju plaste na kolesach, coho vysledkom su naklonene ventily. riesenie? priznavam - jazdim na pomerne makkych kolesach a na strme useky nemam gule zjazdovat bez brzdenia, strasne sa mam rad. rad by som pocul radu inu ako doporucenia: nafukat kolesa, nejazdit strme useky, nebrzdit ci natriet rimy chemoprenom ;-) dakujem
12.11.2019 - 22:14:01
00
Priliepa sa ti dusa na plast .. asi najlepsie ju namazat kriedou, aby sa plast pretacal a dusu nechal na pokoji .. plus este skontrolovat ten ochranny pasik na rafku, ci sa neposuva. Mne na jednom kolese ustrihavalo ventilky :D .. ale to som mal docasne,tak som to neriesil. A tusim sa mi prave posuval ten pasik.
Ale inak aj vzhladom na maksie fukanie jedina spravna moznost je bezdusak :) .. teda predpokladam, ze mas duse, inak by som si posunute ventilky nevedel vysvetlit.
12.11.2019 - 22:20:16
01
prerob plaste na bezdušove. a maš pokoj , kludne možeš potom jazdiť aj na nižších tlakoch
12.11.2019 - 22:20:58
01
Ito, Zihadlo - dakujem. Jasne, mam dusove kolesa a ustrihnutie pri ventile vidim ako hrozbu. A to uz nejde ani lepit. Tip s kriedou sa mi zda byt to prave. Moze byt pri viacnasobnej manipulacii s plastami zotreta. Ak krieda nezaberie, budem uvazovat o bezdusovom rieseni. Peknu zimu bez snehu na trasach prajem :-)
12.11.2019 - 22:39:47
00
Ja som problém pretáčania plášťov núdzovo riešil nanesením chemoprénu na styčnú plochu plášťa s ráfikom. Pomohlo to.
Chemoprén pätku prilepil a na odlepenie plášťa stačila len sila prstov. (pretáčali sa mi staršie plášte Continental Race King na prednom kolese pri intenzívnom brzdení dole svahom)
12.11.2019 - 23:14:28
00
Ja som mal tento problém, a nevyriešilo to ani vrúbkovanie vnútorného boku ráfika vrúbkovacím valčekom, potom som zistil že mi jednoducho zatiekol silikónový olej pri očiste medzi ráf a plášť a po odmastnení pätky plášťa benzínom je všetko ok, aj pri tlaku 1,5 baru.
14.11.2019 - 20:12:53
01
Dakujem vsetkym za tipy. Dnes som jazdil za vydatnej pomoci pumpy, tak zajtra sa nato pozriem, kde to fuci (predpovedal som to, ked to este nefucalo) a co moze byt pricinou pretacania - umastene? ziaden kriedovy prasok? atd.
14.11.2019 - 20:27:57
00
Veru, veru umastené, ja som sa s tým trápil dlho, stále nakrivo ventiliky, a pritom taková blbosť.
14.11.2019 - 21:17:35
00
keyboard_arrow_up