Unica ma medeny bojler 0.5L, ECM podla vyrobcu nerezovy 0.7L (niektori predajcovia vsak uvadzaju 0.5L). Oba su dobre, ECM sa povazuje za drahsiu znacku. Unica ma joystickovy ventil (dobre sa s nim pracuje), ECM rotacny ("vodovodny kohutik"). Zblizka som nevidel kvalitativny rozdiel v spracovani medzi oboma (s prizmurenim oka mozno Bezzera bola o chlp lepsia/cistejsia zvonku, ECM zvnutra nepoznam).
Lelit Mara je HX system (heat exchanger), teda vodu na kavu zohrieva prietokom cez parny bojler, teplota nie je tak stabilna, ako u single bojlerov (oba predch.). Vyhodou je para na penenie mlieka okamzite. Takze zalezi aj od toho, co chces pit, ci prevazne espresso pripadne dokonca svetle prazenie (narocne na teplotnu stabilitu), alebo mliecne kavy, ci na pripravu menej narocne tmavo prazene kavy.
15.11.2019 - 22:03:34
01
Prevažne chcem expresso, ale určite aj mliečne kávy.

Zvážim teda odporúčané modely.
Pozerám aj kvalitný mlyncek. Zaujal ma model niche zero. Neviem či je to správna voľba. V tej cene sa da možno vybrať aj niečo iné.
15.11.2019 - 22:19:28
00
Mlieko sa da penit aj na single bojleri, jeho nahriatie na paru trva kratko - on sa vlasne len dohreje zo skutocnej teploty = PID teplota (napr. 94st) + offset (15 - 20st) = 109 - 114st na teplotu pary, obvykle 125st, teda len o necelych 15st, co je rychle. Potom ho vsak treba schladit a dopustit vodu, co je trochu "ostara", ale da sa zvyknut.
15.11.2019 - 22:28:19
00
Rozumiem že asi pre lepší komfort používania by som musel viac priplatiť. Pre bežného smrteľníka by mohli stačiť odporúčané modely.

Skôr by som peniaze vrazil do kvalitného mlynceka. Všade čítam že to je prvoradé, kvalitný mlyncek.
15.11.2019 - 22:30:56
00
Tuto niekto chcel kupit Lelit Wiliam PL72 (ze Teroo ;) ), je na predaj na https://elektro.bazos.sk/inzerat/105014277/lelit-william-pl72.php
Teroo, si sa viac neozval, ze co si vlasne nakoniec kupil...
15.11.2019 - 22:32:29
00
Brani090 napísal:
Rozumiem že asi pre lepší komfort používania by som musel viac priplatiť. Pre bežného smrteľníka by mohli stačiť odporúčané modely.

Skôr by som peniaze vrazil do kvalitného mlynceka. Všade čítam že to je prvoradé, kvalitný mlyncek.

Pre zaciatok budes spokojny, no a potom sa uvidi.
Myslim, ze su tu na fore uzivatelia Niche Zero, mozu zreferovat.
15.11.2019 - 22:36:47
00
Vďaka za rady. Veď určite sú aj iné mlynceky kvalitné ale kávu budem možno často meniť tak so zásobníkmi sa mi nepáčia.
15.11.2019 - 22:41:11
00
stále som nekúpil.. stále váham či by nestačil lacný stroj .. No a inokedy v hlave len bianca nech už nebudem musieť spekulovat meniť.
15.11.2019 - 22:44:46
00
No Bianca nie je zla, len ci ta manualna regulacia flow je pre zaciatok az tak potrebna, to je ta posledna ceresnicka na torte a tiez je dost otazne, ci bude clovek pri kazdej extrakcii krutit padlom, mne to pride dost otravne - viem podla seba, raz nastavim a dobre. Boli by zaujimave skusenosti viacerych, nie len jedneho cloveka. A ked zlavis z flow control, tak sa ponuka rozsiri a cena znizi. Koniec koncov E61 ma preinfuznu komoru, tak to nie je az taka tragedia. Zase len zopakujem, ak nebudes pit svetle prazenia (co pije mensina kavopicov), tak to netreba az tak riesit. A kazdy kavovar je lepsi ako ziaden.
16.11.2019 - 00:45:44
00
Brani090 napísal:
... ale kávu budem možno často meniť tak so zásobníkmi sa mi nepáčia.

To je mozno prvotna predstava, ale kazda kava vyzaduje ine mletie, a este aj to sa meni s casom (otvorenia balicka, vlhkostou). Takze budes musiet stale pri zmene kavy prestavovat mlynec a nebudes mat istotu, ze zomelie dobre, takze vylejes, skusis doladit mletie a ides znova. Praktickejsie je spotrebovat jedno balenie kontinualne a zmeny doladovat priebezne v malych krokoch (nikdy to nie je tragicke, aj ked extrakcia je trochu mimo). Aj to sa stava, ze mam poznacene mletie pre danu kavu (balicek 250g), po jej spotrebovani dam inu a potom sa opat ku nej vratim (novy balicek), a mletie je mierne ine.
16.11.2019 - 00:53:53
00
Už by som naozaj najradsej doriesil kúpu a ako píšeš tiež som si povedal sám sebe, že to naozaj mám rovno skočiť až na lelit biancu? Zrejme nájsť zlatú strednú cestu. Modely ktoré odporúčas sa pozdávajú aj mne. Sú to cenovky okolo 1000 - 1300 čo mi príde fajn. Veľmi by som rád bol aj za rotacne čerpadlo (kvôli väčšiemu tichu) ale to už zase cena inde..
.. cena inde a musím taktiež zvážiť kúpu mlynceka.. tam predstavu nemám žiadnu asi lebo ak aj som bol rozhodnutý pre pl72 tak už veľmi nie som.. Niche sa mi pozdával teraz viac ale ako píšeš meniť nastavovat pri každej káve.. Je to pre mňa? Možno a možno nie.. možno je kopa mlyncekov v tej cenovej kategórii ktoré by boli pre mňa lepšie.
Rozmýšľam, špekulujem, nie je to pár eur a chcem byť spokojný a hlavne, aby mi to dlho slúžilo.
16.11.2019 - 06:04:38
00
Brani090 Teroo Môj názor som tu už vyjadril a stojím si za ním, keď to myslite s kávou vážne a ešte chcete aj ušetriť, tak vaše rozhodnutie o nákupe kvalitnej výbavy by malo byt definitívne. ;)
16.11.2019 - 06:37:22
01
luper a dá sa povedať, že čo je definitívne?
16.11.2019 - 06:55:10
00
Teroo napísal:
luper a dá sa povedať, že čo je definitívne?

Samozrejme v prvom rade podľa toho aký máš finančný limit. V tvojom prípade by tým riešením mohla byt napríklad Lelit Bianca PL162T cca. 1900€. To za predpokladu že ideš do E61-ky. Ja uprednostňujem saturovanú hlavu a preto pri cenovom navýšení cca 300€ oproti Biance by bolo definitívne riešenie kávovar so saturovanom hlavou. ;)
16.11.2019 - 07:18:51
00
Pokiaľ chcem E61-ku je nutná investícia až do Lelit Bianci? Nie sú postačujúce modely, ktoré sú tu odporúčané napr. ECM Classika PID alebo BEZZERA? Je to rozdiel aj 1000 e.

A samozrejme čo je ešte definitívne alebo postačujúce na kvalitné zomletie kávy?
16.11.2019 - 08:25:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up