Pre mnohych z nas sa outdoorova sezona skoncila to ale neznamena ze bicykel sme ulozili do pivnice. Zdielajte skusenosti, rady, triky teda vsetko co nam moze sprijemnit pobyt na trenazeri a aplikacii Zwift
04.12.2018 - 16:05:42
00
Inspirativne:
08.01.2019 - 14:30:41
03
Len tak FYI:

Ak máte starší 'smart' trenažér Tacx, ktorý sa k PC pripája cez USB kábel a nemá ANT+ (ja mám Tacx i-Flow), čiže nejde so Zwiftom, je tu riešenie.
Treba pozrieť sem: http://forum.tacx.com/viewtopic.php?t=34385 a sem: https://forums.zwift.com/t/support-for-tacx-older-smart-trainers/6632/27

Ja som šiel cestou Raspberry PI, k tomu ANT+ dongle a funguje to úplne super. Na biku mám wattmeter, takže som nemusel nič kalibrovať a výkon beriem z neho. Ak nemáte wattmeter, sú k tomu výkonové krivky pre nejaké Tacx modely, dá sa aj vyrobiť nová - ale na to treba ten wattmeter.

Takže výsledok je, že Zwift mi ovláda záťaž a funguje aj Ergo mód na workouty. Stálo ma to cca 80€ a jeden deň fidlania a nastavovania.
24.01.2019 - 13:05:59
03
Pekné. Flowa s i-magicom som používal 10 rokov, len ma prestalo baviť sa džubať s prezúvaním + kdesi sa mi stratili tie adaptéry na 28" kolesá, tak som upgradol na konkurencyju.
24.01.2019 - 17:19:26
00
Ako hej, navyše direct drive je iný level. Ale ja na trenažéri chodím málo, jazdím vonku keď sa dá, a prišlo mi to také nerdovské sa s tým pobabrať. Tak ma teší, že to ide :)
25.01.2019 - 11:06:52
00
Anyone komu po včerajšom, resp predvčerajšom update nefunguje erg mód?
Slope mód (normálne jazdenie) je OK, workouty nejdú (nemení odpor). Poznávacie znamenie - nedostanete sa do špirály smrti.
Môže to byť HW dependent, takže Elite Direto pripojené cez BT.

26.1.: Zwift sa opäť updatol a vyzerá to byť OK.

4.2.: Prd bol OK, problém sa samovyriešil po pripojení Direta cez ANT+. Vyzerá to byť problém s ovládaním trenažéra cez BT.
26.01.2019 - 03:24:02
00
Ahojte, chcem sa opýtať užívateľov Zwiftu tulenik napr. Keď mám zaplatený account na mesiac, je možné to reálne využívať viacerými užívateľmi? Predpokladám, že tam človek zadáva nejaké svoje parametre a z tých vyplývajú merané dáta. Dajú sa tie parametre meniť? Alebo bude brat musieť šlapať pod mojou výškou, váhou atď. V´daka za odpoveď.
08.09.2019 - 08:33:23
00
Momentálne nemám zaplatené, tak ti pár vecí neviem overiť, ale v zásade sa z tvojej výšky odvodzuje odpor vzduchu, z hmotnosti asi tiež a pomocou obidvoch sa prepočítava výkon na rýchlosť. Keďže na Zwifte existujú aj preteky, tak sú snahy, aby sa nejako zamedzilo podvádzaniu a úmyselné znižovanie hmotnosti a výšky sú cheating. Takisto zmena pohlavia a vlezenie do ženských eventov.
Technicky síce nič nebráni meniť výšku a hmotnosť - v prípade hmotnosti je viacmenej jasné, že sa v čase mení (a výška občas tiež), ale ak to bude nelogicky (ako je sústavné prepínanie medzi 2-3 sadami hodnôt), môže nastať problém pri používaní zwiftpower a prípadných ďalších podobných služieb (budeš považovaný za podvodníka - "e-doping").
Kým sa ken tak vozenkáš, nikoho to nezaujíma, v okamihu, keď s tým vlezieš do nejakého eventu, tak to môže začať niekoho zaujímať.
08.09.2019 - 09:39:23
00
tulenik dakujem za promptnu a vycerpavajucu odpoved. Tak to je potom v pohode. Zo zaciatku tu bude urcite len take pojazdenicko. Ziadne race eventy. Neskor ak by to bolo take super, tak nie je prpblem zakupit dalsiu registraciu.tiez to planujem az na zimne mesiace.
08.09.2019 - 16:44:18
00
Problem moze byt samozrejme aj so sparovanim so 3rd party sluzbami ako Strava, TrainingPeaks a podobne. Ak by ste chceli dvaja ludia vyuzivat zwift a este aj uploadovat zaznamy niekam dalej, musel by si vzdy pred jazdou menit nielen vysku/vahu, ale aj odpojit danu sluzbu a nanovo pripojit.
08.09.2019 - 17:08:09
03
To je tiež good point.
Mimochodom pribudla nová mapa. Že Yorkshire, ale nie teriér.
08.09.2019 - 22:32:54
00
Ahojte, nevedel som kam moju otázku úplne zaradiť tak strielam sem.
Neviete mi poradiť prečo sa mi nechce spárovať garmin hrudný pás so zwiftom ? Rovnako tak ho nevidí ani NB.
Na youtube som nasiel ze by sa mala dat nastaviť na hodinkách tepova hodnota ako zdielaná. Ja som to ale na mojich fenix3 nenasiel.
Ako prenásate tep hodnotu do zwiftu ?
Dakujem za odpovede
16.11.2019 - 07:55:26
00
Nepouzivam naraz hodinky aj Zwift. Ved naco aj? Ked zwiftujem, trackujem HR aj vykon iba na Zwifte.
16.11.2019 - 08:42:08
00
Nechcem ani používať hodinky to len aby bolo zrejmé ze o aky hrudný pas ide.Každopádne myslím že už som na to dosiel. Ja mam spárovaný trenazer cez BT co mi aj funguje ale docital som sa ze gradient zátaz v tom prípade nefunguje. Ide to len cez ANT+ rozhranie. Takže zmením komunikačné rozhranie na ANT+ cim mi pôjde aj simulovaná záťaž a k tomu by mal fungovať aj hrudný pás kedze podporuje ANT+ . Technicky by som mal zabiť dve muchy jednou ranou :)
Som v tom nový čo sa týka trenažérov takže sa učím ;)
Každopádne dakujem aj za reakciu.
16.11.2019 - 09:09:08
00
Ja mám hrudný pás od sigma a tiež mi ho zwift nevie nájsť. Neviem čím to je. Tak to používam tak že vo zwifte vidím výkon + kadenciu a mám zapojený aj tachometer kde vidím tep.
16.11.2019 - 09:54:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up