William spomenutý na predošlej strane patrí k biance.
16.11.2019 - 08:38:54
00
Teroo Sú, keď už E61, tak HX. Už som sa vyjadril, je to o financiách. Čo sa týka E61-ky, tak pokial Ti nevadí čakať 30’ až 40’ kým sa kávovar zohreje :^) a diskutabilná teplotná stabilita :( tak dôležitá pre kontrolovanú extrakciu a konzistentný výstup, tak potom áno, môžu byť aj kávovary v nižšej cenovej hladine pre Teba konečným riešením. ;)
16.11.2019 - 08:47:17
00
luper 30 - 40 minút čakať aj napriek tomu že kavovar stojí cca 1200 e? No to je paráda..
16.11.2019 - 10:03:34
00
Keď chces rýchlo kávu môžeš si kúpiť sáčky 3v1, zalejeme teplou vodou z kohútika.

Inak mne sa dizajnovo veľmi páči aj londinium, keby je nejaký reseller na SVK tak ho mám namiesto bianci
16.11.2019 - 10:17:55
00
Teroo napísal:
luper 30 - 40 minút čakať aj napriek tomu že kavovar stojí cca 1200 e? No to je paráda..

Bohužiaľ aj u drahších s hlavou E61 je to tak. Aj preto som vymenil za DC Mini so saturovanou hlavou a kávu pijem za 10’ od zapnutia kávovaru. ;)
16.11.2019 - 10:35:39
00
V tomto ma luper pravdu. Standard e61 sa nahrieva dlho. Bianca to trosku obabrava tym ze najprv nahrieva vodu na 126 stupnov co cas skrati. Dlhe nahrievanie vsak uz nie je argument preco neusetrit stovky eur. Dialkovo ovladana zastrcka za dvacku to riesi. Rano na rozvrh a ked idem z prace zapnem cez telefon.
16.11.2019 - 10:41:11
01
mnavak napísal:
V tomto ma luper pravdu. Standard e61 sa nahrieva dlho. Bianca to trosku obabrava tym ze najprv nahrieva vodu na 126 stupnov co cas skrati. Dlhe nahrievanie vsak uz nie je argument preco neusetrit stovky eur. Dialkovo ovladana zastrcka za dvacku to riesi. Rano na rozvrh a ked idem z prace zapnem cez telefon.

Tu nebola reč o šetrení ale o konečnom riešení s prihliadnutím na finančný limit. Nechcem už zachádzať do detailov, ale keď je tu už reč o šetrení, jedna kontrolná otázka. Výška spotreby el. energie závisí aj od dĺžky času jej odberú? ;)
16.11.2019 - 11:36:10
00
Teroo napísal:
luper 30 - 40 minút čakať aj napriek tomu že kavovar stojí cca 1200 e? No to je paráda..

To nie je o cene! A nemylit si cas nahriatia bojlera, co sa casto uvadza na strankach, s nahriatim kavovaru. Bojler sa nahreje za 5 minut, ale 4.5kg hlave a pake v nej to potom trva dalsich 25 - 35 min. (podla konstrukcie termosifonu). Odmenou za to je ale lepsia teplotna stabilita 4.5kg masy. Ako uvadza Mnavak, Lelit u Bianci to spravil vtipne pociatocnym zvysenim teploty v bojleri, su ale aj ine sposoby, napr. zakrutit hlavu do utierky (izolacia) skrati jej nahriatie cca o 10 min. A zakrutit sa to da pekne esteticky, vazne :) . Dalsi sposob (vid. Mnavak) je spinana alebo WiFi dialkovo ovladana zasuvka. Nevraviac o tom, ze spravidla clovek pije kavu v stejnom case (aspon ja).
16.11.2019 - 11:40:20
00
Pnr napísal:
Keď chces rýchlo kávu môžeš si kúpiť sáčky 3v1, zalejeme teplou vodou z kohútika.

Inak mne sa dizajnovo veľmi páči aj londinium, keby je nejaký reseller na SVK tak ho mám namiesto bianci

A je problem kupit Londinium z Londinia? Kym je v EU ... ;)
Ramon1 ho ma a je spokojny, pokial viem. Aj dobre vyzera, ked mas miesto na paku.
16.11.2019 - 11:43:05
00
luper napísal:
Brani090 Teroo Môj názor som tu už vyjadril a stojím si za ním, keď to myslite s kávou vážne a ešte chcete aj ušetriť, tak vaše rozhodnutie o nákupe kvalitnej výbavy by malo byt definitívne. ;)

Já Ti nevím Karle, moje prvé auto tiež nebolo "Mercedes", Tvoje áno?
16.11.2019 - 11:46:56
00
luper napísal:
Teroo Sú, keď už E61, tak HX. ...

Rozdiel medzi HX (Mara) vs. SBDU (Unica, Classika) som uz pisal. Pri zamerani (piti) na narocnejsie espresso by som vzdy volil SBDU pred HX... A ked uz z nejakeho dovodu HX, tak teplomer v hlave ako povinna vybava. ;)
16.11.2019 - 11:51:44
00
peterg napísal:
Já Ti nevím Karle, moje prvé auto tiež nebolo "Mercedes", Tvoje áno?

Ale to nič nemení na tom čo som tu písal, keby sa zmestil do cenovej hladiny, ktorú by som bol ochotný akceptovať, tak prečo nie. :) Inak Mercedes nie je moja značka. ;)
Inak v tej dobe, keď som mal ja prvé auto, tak ten Mercedes by som nemal, aj keby som naň mal. :D
16.11.2019 - 11:58:51
00
peterg napísal:
A je problem kupit Londinium z Londinia? Kym je v EU ... ;)
Ramon1 ho ma a je spokojny, pokial viem. Aj dobre vyzera, ked mas miesto na paku.


Mal som specificke poziadavky, ktore splnili chlapci z vietnamskej :)
Keby som objednaval z UK tak aj napriek tomu, ze londinium vyzera pekne tak by som siahol po decente.
16.11.2019 - 12:04:51
00
A ked sa bavime o definitivnom ci nedefinitivnom rieseni, to je velmi individualne. Je tu viac ludi na fore (mohol by som menovat), pre ktorych je Silvia definitivne riesenie. Potom su taki, pre ktorych je definitivna Classika ci Unica, pre dalsich dvojbojler s E61. No a nakoniec su aj traja nespokojenci, ktori obmienaju svoju zostavu castejsie, ako je zdrave.
Radit kavovemu zaciatocnikovi, ze potrebuje minimalne Biancu alebo este lepsie DC Mini aby bol spokojny, je nezmysel. Akurat ho to zneistuje pri vybere a oddialuje kupu, co je este horsie. Treba zacat niecim (podla moznosti najlepsim v ramci rozpoctu), a potom sa uvidi, ci pri tom zostane (casto tak byva), alebo sa posunie dalej. 1000e za kavovar nie je zly start, kludne to moze byt aj definitiva. Keby sme tak mali magicku gulu ...
16.11.2019 - 12:08:39
01
Pnr napísal:
Mal som specificke poziadavky, ktore splnili chlapci z vietnamskej :)
Keby som objednaval z UK tak aj napriek tomu, ze londinium vyzera pekne tak by som siahol po decente.

Ake su to specificke poziadavky a who are "chlapci z vietnamskej"? Nerozumiem reci tvojho kmena.
16.11.2019 - 12:12:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up