Ja nedávam nič. Ale som sklamaný vodeodolnosťou od kúpy. Premočí sa to okamžite aj v slabom daždi aj keď sa necítim mokrý. Ostatné vlastnosti a teplotný rozsah super, len vložky by mohla byť z tej kvalitnejšej rady. Tiež sa rád poučím ako to ošetrovať (a či vôbec)
17.11.2019 - 19:39:22
00
Ja mam toho oblecenia viac ci uz Gabbu alebo od Craft nohavice alebo Nortfinder no keď sa to operie tak ta vodeodpudivost zmizne.
17.11.2019 - 19:45:32
00
Windstopper veci sklamali aj
17.11.2019 - 21:04:34
00
na gore tex používam granger's repel sprej, je to prípravok na obnovenie DWR úpravy (vodoodpudivosti), najlepší účinok sa docieli vysusenim v sušičke ak to bunda alebo iné veci dovoľuju podla štítku. všeobecne vodoodpudivost sa stále doporučuje po vyprani vysušiť v sušičke. kto mate možnosť vyskúšajte. GORE ma tiež také odporúčanie na DWR obnovu.
17.11.2019 - 21:31:25
00
corsair napísal:
Windstopper veci sklamali aj


Preco?
18.11.2019 - 12:25:57
01
Caute dam recenziu na par veci od Castelli co som nakupil, aj ked tu uz vacsina bola spomenuta:
Castelli Perfetto Convertible - asi najlepsi kusok a najlepsie investovane peniaze (mal som ju za 139). Vzdy ju pouzivam s rukavmi, takze asi by mi ani nebolo treba convertible. Pouzivam to ako bundu, vzdy mam podtym dres, nikdy som si nedal len tuto vrstvu samostatne. Neprefukava, v slabuckom dazdi nepremokla, v silnejsom som ju neskusal. Pouzival som ju v lete pri zjazdoch a aj tearz pri cca 2C a uplne mi stacila. (Nakoniec som si zaobstral aj Perfetto Vestu na zjazdy).

Castelli Puro 3 - toto bol prvy dres ktory som si zaobstaral na zimu. Je teply, hruby ale ked trosku prifukne resp. v zjazdoch nezabrani chladu , takze ho nakoniec moc nevyuzivam.

Castelli Nanoflex 2 long bib - nanoflex som mal uz navleky a boli super, v chlade mi ale vadilo ze s letnymi kratasmi prifukuje na partie ktore by som si rad setril. Nohavice su super, v zime mi stacili, ale ked fuka tak tomi tiez nezabrania a mal som chvilkovy problem s kolenom kedze studeny vzduch ho asi dost prefukol. Ale vsoebecne som spokojny, len musim nieco vymysliet na klby.
18.11.2019 - 12:52:50
00
martinzz napísal:
Preco?

Lebo to nenaplnilo moje očakávania ale obavy. A síce, drahé a náročná údržba. Ako, v zime fakt lepšiu robotu urobí pracovná bunda za 25eur - je zateplená, plne vetru a vode odolná. Na rozdiel od športových búnd s neviem akými technológiami.
18.11.2019 - 15:22:16
00
no podla mna nie ale tak tvoja vec
18.11.2019 - 15:29:59
02
o windstopper je aka udrzba? mam par kuskov ktore maju cez 10 rokov, bezne prane v pracke a nic im nieje. nemylis si to skor s vodeodolnostou?
a windstopper je to najlepsie na zimu - lebo aj ked sa ti podari spotit sa tak nepusti chlad dnu a nieje ti taka zima aj ked si mokry. navyse samotny windstopper znesie prehanku bez akejkolvek dodatocnej impregnacie alebo inej vodeodolnosti.
ale zasa - ak to bol nejaky cinsky .... a zasili tam nejaky igelit namieto original windstopper membrany ....
18.11.2019 - 15:41:44
01
WHAT TO DO WHEN A NANO FLEX PRODUCT LOSE ITS WATER REPELLENCY
The Castelli Nano Flex fabric repels water through both a DWR finish and thanks to millions of ultra-tiny nanofilaments that cause water droplets to bead up on the surface of the garment and run off instead of pooling on the fabric and soaking through. The Nano Flex treatment will last approximately 40-50 washes. (Of course, the garment must be washed correctly; if the detergent contains fabric softener the treatment will disappear immediately).
REACTIVATING THE NANO FLEX WATER REPELLENCY
There are two ways to re-treat your Castelli Nano Flex garment and restore the water-resistant finish.


Apply a commercially available water-repellent spray-on softshell treatment agent. (See above for spray-on water-repellent treatment instructions.)
If necessary to reactive the water repellency, you can also tumble dry on low heat for about 20 minutes. If unable to tumble dry, iron the dry garment on gentle setting (warm, no steam) by placing a towel or cloth between the garment and the iron. Do not iron over the heat-transfer Castelli and Nano Flex letters.

https://www.castelli-cycling.com/us/customer-service/care-information
18.11.2019 - 15:46:41
00
A teraz po našom.
18.11.2019 - 17:41:59
05
translator?
18.11.2019 - 17:46:51
01
Gusto0 napísal:
a windstopper je to najlepsie na zimu

ako pre koho, Gore je hlavne najlepší v marketingu. Ale napr. toto vyzerá celkom zaujímavo:
https://www.wildsnow.com/27027/futurelight-vs-gore-tex-ultimate-sweat-test/

Len tie FutureLight veci sú ešte 2x drahšie, ako Gore. :-)
18.11.2019 - 18:11:07
00
No je to novinka, casom to imho bude stat podobne peniaze
18.11.2019 - 20:16:06
00
fixska na fone sa mi s tým veru nechcelo paprať.
18.11.2019 - 20:27:42
00
keyboard_arrow_up