odmastil si rafik? . pasku omotaj 2x a pevne ako keby si ju chcel natiahnut. musi to drzat jak slak
20.11.2019 - 21:10:41
00
S DR ráfikmi som nemal problém. Dobre pozri či si pásku na nejakom mieste omylom nepoškodil.
20.11.2019 - 21:21:06
00
mam rovnake rafiky ale pouzivam 28mm WTB koli hlbsiemu kanaliku. Paska pekne dosada na okraj a mam istotu ze mi nikde neprefukne. Ak si pasku natiahol rovno (treba ju pri lepeni napinat a dokladne pritlacit) bude problem v plasti .Ak davam mlieko do noveho plasta nalievam viac a idem este v ten den pojazdit aby mlieko zaslo do kazdej medzery. Takto ak mi neslzia plaste vydrzia drzat tlak mesiace.
20.11.2019 - 21:34:03
00
Mlieka by malo byt dost, zblnkoce. Ja som natom jazdil asi na treti den a ledva som po dvoch hodinach dosiel dom co uz boli plaste take makke.. Rafky odmastujem ako vzdy acetonom. Pasku som natiahol kolko sa dalo, teda kolko zuzenie dovolilo aby bola na celej sirke. Ale v zliabku som ju nepritlacal, iba na krajoch pre patku plasta. Mavam problem nahodit plaste tak som ju v strede preto nepritlacal, nech je tam vacsi priemer a lepsi kontakt s plastom pri nafukovani. No zajtra to prelepim a som zvedavy...
20.11.2019 - 21:52:55
00
a dal si to pod vodu ? taky unik musi byt vidiet na bublinkach. prelep nanovo pasku a ak aj tak bude sfukovat pozri unik pod vodou.


Naposledy upravil Bade dňa 20.11.2019 - 22:00:35, celkovo upravené 1 krát.

20.11.2019 - 21:57:32
00
Nedal, kedze tusim ze to ide cez niple tak som nenapustal vanu a decka sa nekupali :D
20.11.2019 - 22:00:13
01
Jaiub napísal:
Mlieka by malo byt dost, zblnkoce. Ja som natom jazdil asi na treti den a ledva som po dvoch hodinach dosiel dom co uz boli plaste take makke.. Rafky odmastujem ako vzdy acetonom. Pasku som natiahol kolko sa dalo, teda kolko zuzenie dovolilo aby bola na celej sirke. Ale v zliabku som ju nepritlacal, iba na krajoch pre patku plasta. Mavam problem nahodit plaste tak som ju v strede preto nepritlacal, nech je tam vacsi priemer a lepsi kontakt s plastom pri nafukovani. No zajtra to prelepim a som zvedavy...

ak si pasku poriadne nepritlacal, tlak v kolese ju posunul a podtiekol tmel.. takže všetko na novo a poriadne... kludne sa neboj a daj 2X.. začni 10cm pred ventilkom a konči 10cm za ventilkom, ten podrží spoj, pritlačaj poriadne aj v žliabku....
20.11.2019 - 22:05:47
02
Presne to si myslim, ze tlak ich oddelil a vzduch sa tym padom dostava medzi ne a okolo ventilu dalej k holemu rafku... Len mi je divne ze sa to nezastavilo pri ventile a tam to tmel nezalepil, ale toby som asi chcel moc aby to lepilo na tej hladkej paske ze :-) Detto kontakt nipel-rafik. Pasku davam dostatocne pred/za ventil, ale v tomto pripade to je asi bezpredmetne, to by mozno ani dve vrstvy nezachranili... Vzduch a voda je svina, to si najde aj najmensiu skulinu a ide si veselo po svojom. A to plati vseobecne, nie len pri kolesach :-) No zajtra to prerobim, nech je to na vikend pripravene.
Ale zas ked som pasku pritlacal aj v zliabku boli plaste volne na rafiku a bojoval som zas so zaskocenim patiek... :?: Takze mi z toho vychadza pritlacat a dat dve vrstvy. Ale zas gramy :lol:
20.11.2019 - 22:41:09
00
Jaiub: duse su istota :)
20.11.2019 - 23:03:04
00
Nemas stary tmel? Mne podobne jeden rafik prepustal cez nipel, uz som si myslel, ze je niekde prasknuty. Kupil som novy tmel a bolo po probleme. A inak ak ho strcis pod vodu, budes hned vediet, kde je problem.
20.11.2019 - 23:06:41
01
Jaiub to si daval tu pasku, co sme sa o nej bavili ? Ak ano daj inu , ten isty problem na zeninom bajku .
21.11.2019 - 05:57:43
00
Netreba ani davat vyslovene pod vodu, staci osprchovat koleso. Ja som takto zapasil s novymi Contikmi. Po osprchovani bolo krasne vidno a aj pocut ako vzduch unika cez bocnice. Musel som zhodit plast a poriadne umyt vnutro, ktore malo na sebe akysi mastny povrch v dosledku coho sa na bocnice absolutne nechytal tmel. Po umyti plasta problem pominul.
21.11.2019 - 06:47:16
00
bezotn hej tu. Skusim to dnes prelepit a uvidim. Ale ked sa mi tak nechce :yawn: Ale ved zdalo sa ze lepi a drzi dobre... :?: Tmel je rocny, akurat som ho dominal. V starom plasti pozlievany z predoslych plastov a doliaty z flase, v novom cisty, sfukuju oba bez rozdielu..
21.11.2019 - 10:59:26
00
Niekedy robil problém aj chybný zvar niektorých ráfikov...
21.11.2019 - 13:13:20
00
Tak tak... mam take dt swiss koleso
21.11.2019 - 14:27:00
00
keyboard_arrow_up