V medzirezortnom pripomienkovacom konaní je návrh novej vyhlášky o dopravnom značení. Z významnejších zmien pre cyklistov:
- navrhuje sa zrušenie cyklopiktogramu (koridou pre cyklistov);
- navrhuje sa zmena pdfarbovania cyklistickej infraštruktúry zo zelenej na červenú;
- zavádza sa ochranný pruh pre cyklistov;
- zavádzajú sa "žraločie zuby"
... a ďalšie veci.

Medzirezortné pripomienkovacie konanie k novej vyhláške o dopravnom značení sa nacháza tu .
Stránka je pomalá, musíte dlhšie počkať, kým sa načíta;

Dokumentácia vyhlášky sa nachádza v kolonke “Sprievodná dokumentácia”


Návrh vyhlášky vo formáte DOCX sa tam nachádza ako 8 MB súbor “vlastnymat_MPK-DZ

Prostredníctvom tej stránky je možné návrh vyhlášky aj pripomienkovať, ale nenechávajte si to na poslednú chvíľu, pretože na stránku sa treba registrovať, čo si vyžaduje viac krokov a chvíľku to trvá. Ale nie je to zložité.
Termín na podanie pripomienok je 27. november.
09.11.2019 - 19:32:32
00
Ako uz Jaroh pisal v predchadzajucom prispevku, v novele vyhlasky su niektore veci, ktore nebudu v prospech cyklistov. Tie na ktorých sa zhodneme viaceri sme spísali do hromadnej pripomienky. Ak mate cas, tak ju prosim odporte na https://www.changenet.sk/?section=kampane&x=1072793
Termin je do 27.11.
24.11.2019 - 19:03:01
03
podporene ;)
24.11.2019 - 19:40:29
01
Ja by som to ešte zvážil
25.11.2019 - 06:08:05
00
Mozu elektrokolobezky obiehat po ceste stojaci autobus?
Autobus na zastavke nedaval blinker ani sa nesiel rozbehnut. Jazdec na elektrokolobezke (aj s prilbou) ho obehol zlava a policia zacala po nom trubit.
Po chodniku nesmie, po ceste nesmie.
25.11.2019 - 19:28:19
00
Len policajti neovladaju zakon. Tiez ma raz poslali s bajkom na chodnik. Cele zle.
25.11.2019 - 19:54:19
02
Mne raz kazali zosadnut na chodniku, a to som sedel na rame a odrazal sa nohou a siel 4km/h. Pritom sedim na biku pred prechodom a normalni soferi ma pustaju ako by som bol chodec, a to som este ani nevosiel na prechod a prebehnem po prechode za jazdy. Ano nema sa to. Tiez nemam rad rychlojazdiacich po chodniku. Ak by som nedavno spravil krok do strany na chodniku, tak ma v 30km/h zrazi magor na endure. Ale ak ide cez podchod v zakaze vjazdu 6 pekne pomaly jazdiacich ludi, nemam nic proti.
25.11.2019 - 20:18:27
00
Hack3r dik.
corsair Napis prosim, co tam je na zvazenie. Je tam uz cez 500 podpisov, takze by mali zorganizovat rozporove konanie. Ak je tam nieco nejasne, budeme si to vediet s ministerstvom vydiskutovat ustne.
25.11.2019 - 20:46:20
00
Zigo napísal:
Hack3r dik.
corsair Napis prosim, co tam je na zvazenie. Je tam uz cez 500 podpisov, takze by mali zorganizovat rozporove konanie. Ak je tam nieco nejasne, budeme si to vediet s ministerstvom vydiskutovat ustne.

Nedá sa súhlasiť so všetkými bodmi. Vodorovné značenie - ok ale využiť existujúce. Ale navrhujem používať aj existujúce zvislé dopravné značenie. Jasné značenie zakazovymi, prikazovymi a dodatkovymi značkami.
Mimochodom, aj značka C8 je príkazová, nie takže ak niekde nechceme chodcov tak tam musí byť aj zakazova značka.
26.11.2019 - 03:50:05
00
Hosť napísal:
Mozu elektrokolobezky obiehat po ceste stojaci autobus?
Autobus na zastavke nedaval blinker ani sa nesiel rozbehnut. Jazdec na elektrokolobezke (aj s prilbou) ho obehol zlava a policia zacala po nom trubit.
Po chodniku nesmie, po ceste nesmie.

Policajti urobili správne. Jazdec na kolobezke je do 1.12. považovaný za chodca (potom už za vodiča nemotorového vozidla). Takže zatiaľ môže po ceste jazdiť vľavo a nemohol preto zľava obiehať autobus (lebo jazdil po pravej strane).
26.11.2019 - 04:47:22
01
Zigo napísal:
Hack3r dik.
corsair Napis prosim, co tam je na zvazenie. Je tam uz cez 500 podpisov, takze by mali zorganizovat rozporove konanie. Ak je tam nieco nejasne, budeme si to vediet s ministerstvom vydiskutovat ustne.

Napr. Priechod pre cyklistov
Príloha:
IMG_20191128_181626.jpg
IMG_20191128_181626.jpg 488.92 KiB thumb_up0thumb_down

Treba vymýšľať vymyslené? Treba pri diskusii navrhnúť osadenie existujúceho cestného značenia.
29.11.2019 - 07:46:53
00
corsair teraz nechapem, co si tou fotkou chcel povedat. Zvisla znacka pre priechod pre cyklistov uz existuje a nachádza sa aj v navrhu MDV.
Cesticka pre cyklistov je prikazova znacka ale vyznam zakazuje jej pouzitie chodcami: "Iným účastníkom cestnej premávky je používanie cestičky alebo pruhu zakázané." Zakazovu teda netreba.
30.11.2019 - 19:28:19
00
Veď presne toto. Je/bola by to nová značka a zbytočne, stačí mať súčasné značky. A ten priechod pre cyklistov, tam sa udáva úplne nové vodorovné označenie. A k tomu - červená, zelená... Myslím, že naši zákonodarci chcú zjednotiť aspoň toto s EU. Aj keď toto neviem povedať na 100% ale v Taliansku a v Nemecku je to červené pre cyklistov
30.11.2019 - 19:42:57
00
S cervenou zacali holandania a je s tym trocha problem, lebo cervenou oznacuju aj nebezpecne miesta pre chodcov napr. pred skolami. Dalsia vec su naklady a kontrast. U nas sme podla mna spravne presadzovali od zaciatku zelene podfarbenie a iba na niektorych miestach, nie celoplosne ako v Holandsku.
VDZ pre priechod zostava, doplnili miesto pre prechádzanie, co mi nevadi, len si budu musiet vodici a chodci zvyknut, ze to existuje. Problem nastane ak budu chciet vyraznejsie obmedzit prechádzanie mimo tychto miest a priechodov.
30.11.2019 - 20:10:43
00
Ono už to bolo predložené?
30.11.2019 - 20:14:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up