Hlavne majme na pamati, ze aj lto je vychodniar :P
27.11.2019 - 17:28:46
04
lto napísal:
Tam sa totiz vsetci neustale ponahlaju, ako keby bol posledny den.

... a tu tiež - v piatok sa ponáhľajú dohnať absťák do rodných končín a v nedeľu sa ponáhľajú deformovať pracovné aj iné trhy v hlavnom meste :D
posledný deň je odkaz na to, že medzi vihodňarmi je zvýšená koncentrácia príslušníkov apokalyptických abrahamických siekt?
lapaloma však takí sú najhorší :P poznajú svojich pappenheimských a vedia trafiť nechutne presne pod čiaru ponoru :D (počul si mňa sa nejako pozitívne vyjadrovať o Piešťanoch a ich obyvateľstve? happy emigrant!)
27.11.2019 - 17:30:46
00
lapaloma: presne tak :) a nehanbim sa za to /aj ked je to uz bude pomaly 30 rokov, co trvalo byvam v BA/ .. dokonca pre mna su Kosice daleky zapad :lol: .. tie rozdiely a sposoby poznam velmi dobre, tak si dovolim aj pisat to, co som napisal /ako poznamenal tulenik/. Jasne, ze kazdy taky nie je, ale od urciteho statistickeho mnozstva si to clovek proste vsimne, aj ked nechce :D /nieco v zmysle, o zahorakoch sa nieco pise, o vychodnaroch zase ine/

tulenik: to nie, len som narychlo nevedel napisat nejake porovnanie. Proste tam sa jazdi ako zmyslov zbaveni, bez rozumu, bez limitov, casto asi aj s flaskou v ruke /obrazne/ a zaklad je sa ponahlat. Vzdy a vsade zo zasady ci musia, alebo nemusia.

Ale to vecne presuvanie sa cez vikendy je zial dosledok ekonomickej migracie.
27.11.2019 - 17:52:09
01
Vieš že mňa napr. to, že vihodňari chodia každý víkend domov preto, aby dohnali absťák po tom, čo si týždeň nemohli dovoliť slopať, aby sa tu na západe spoločensky neznemožnili, nie že napadlo, ale mne sa toto poznanie priam prihodilo? :D to som bol v KE na konferencii a zrazu sa tam zjavil kamoš z KE, ktorý nejaký čas robil v BA a doslova uviedol, že tu v BA nikto nevie piť ( = nepotrebujeme sa denne ožrať jak rite a ešte sa na každodenných ožranov pozeráme ... divne) tak to musí chodiť dohnať domov a to pokiaľ možno každý víkend.
Odpoveďou mu bolo masové súhlasné prikyvovanie, aké to musí byť hrozné byť 5 dní nasucho :D
Vraj za demarkačnou líniou PO-KE je to ešte horšejšé ako v civilizovaných Košicoch :D

(Zas buďme objektívni - muža vezúceho na táčkach z krčmy domov ožratú ženu som prvý raz v živote zažil v Čadci :D - polka predkovcov je z Kysúc... a priezvisko ma jasne usvedčuje z príslušnosti k turčianskym pánom bratom.)
27.11.2019 - 18:02:59
01
Kenai napísal:
Skor na vyhadzov, lebo polovica aut co tam chodi ma povolenie a druha pozna ich sefa alebo sefa ich sefa. Alebo dokonca v nich ich sef priamo sedi. Tam hore su prevazne chatky policajtov, vojakov, a inych mafianov.
Bude to ten vyssi zaujem ako pise scarinko

To iste ako tu u nas na hradzi. Nepojdes predsa ozraty autom na hlavnu cestu.... :tmi:


Radosť byť mafiánom a vládnuť v krajine plnej ľudí ako ty a scarinko. Ani za boha nepriložiť ruku k dielu, nenahlásiť, nenafotiť, neposlať do Nového Času. Donemoty iba mrnčať v krčme a na nete.
27.11.2019 - 19:54:04
00
Trošku Vás prerušim, počul som, že na Periskách začali pokutovať cyklistov, viete niečo bližšie?
27.11.2019 - 21:43:27
00
cokupit napísal:
Radosť byť mafiánom a vládnuť v krajine plnej ľudí ako ty a scarinko. Ani za boha nepriložiť ruku k dielu, nenahlásiť, nenafotiť, neposlať do Nového Času. Donemoty iba mrnčať v krčme a na nete.

Co chces povedat? Ze som mal nahanat toho blbca co okolo mna preleti stovkou a fotit si ho? Pravdepodobne to bude nejaky brav plesaty ktory ma kdekade kamosov a v lepsom pripade mi da len na nos, v horsom ani radsej nechcem pomysliet. Za klavesnicou si velky frajer ako tak citam.
27.11.2019 - 22:53:33
01
cokupit napísal:
Radosť byť mafiánom a vládnuť v krajine plnej ľudí ako ty a scarinko. Ani za boha nepriložiť ruku k dielu, nenahlásiť, nenafotiť, neposlať do Nového Času. Donemoty iba mrnčať v krčme a na nete.


Len kratko, aby to nevyzeralo ze neragujem. Ja si robim poriadky doma a to nie tak ze ludi udavam, ale idem za nimi osobne. Z tvojho prispevku je jasne ze si nikdy nic na policiu nehlasil a ani si sa nepokusal nieco dostat do medii. Tesim sa az sa o to naozaj pokusis a das nam vediet priebeh.
Kazdopadne kazdy si urobte poriadok doma a bude poriadok vsade. Ja vam chodit chytat vagabundov do Lozorna (50km odomna) nebudem, Jedine, ze by sa niekto z BA zaujimal o stav na hradzi a v lesoch v okoli Vojky nad Dunajom. Reciprocnej pomoci sa nebranim.
28.11.2019 - 00:22:00
00
Cokupit - co mal akoze scarinko spravit? Tiez som uz taketo ralley na tej lozornskej ceste zazil, v tom soku si nezapamatas ani jedno pismenko ECV, stihnes sa akurat hodit aj s bajkom do travy.
Skoda ze to takyto idiot nenapali niekde do stromu, to by som mu hadam aj zatlieskal.
28.11.2019 - 08:45:55
01
Scarinko naco si vymyslas nejake hluposti o nahanani holohlavych?
Kenai ak nieco robis ok, som rad a beriem svoj predosli post späť. Len neviem, ako na tych ozranov na hradzi funguje, ze sa s nimi rozpravas...
Tvoje usudky o mne su chybne, ale to vobec nie je dolezite. Moja skromna pointa bola, ze pasivita nic nezmeni.

Iron ak si nezapamatas spz/ecv a nemas ho ani na kamere, stale mozes jednoducho vytocit 158 a povedat co sa stalo a ze sa to tam deje pravidelne. Rovnako tak mozes napisat na obec, vuc a KRPZ a ziadat, nech robia co maju robit.
Mozno sa to nezda, ale hliadky PZ musia preverit kazde oznamenie a aj tak robia. A funkcionari ich preventivne posielaju aj tam, kde si to verejnost najviac vypyta. Ale ak si nepyta, tak...
A prezradim ti este jednu vec. Funkcionari maju panicky strach z medializacie. Ked sa o nich niekde nelichotivo pise, nastava shitstorm a veci sa zrazu zazracne riesia...
28.11.2019 - 09:52:57
01
Mas pravdu ze to funguje len obmedzene. Na druhej strane PZ nefunguje vobec. Totiz este 30 min pred ich prichodom vie cela dedina, ze sa sem chystaju. Posledne ked ozran cestou z krcmy nabural v dedine 4 auta. Zmizol zaznam z kmier, nikto to nevidel a majitelia aut nepodali trestne oznamenie, lebo otecko dotycneho ozrana kazdeho navstivil z kufrikom penazi. Ak vies ze po a) ti zaplatia celu skodu + nieco na vrch alebo po b) to nahlasis stravis chodenim na PZ par hodin. Tvoje auto bude dokazovy material tak budes rad ak ho budes mat opravne do mesiaca. Aj to len ak nikoho usvecia, tak ti preplati jeho PZP tak polovicu alebo v horsom, ked pil tak to mozes odneho vymahat v sudnom spore, lebo PZP to nepreplati vobec. K tomu si prirataj, ze sincek je rodina zo starostom a je ti jasne, ktoru varianu zvolis. Njn dolna sicilia.
28.11.2019 - 10:35:56
00
hh ja uz od 29.7. riesim co mi sused nabural do auta na parkovisku a usiel, nemam kamerovy zaznam ani svedka ale jeho auto som nasiel o ulicu vedla a aj skrabance v rovnakom mieste
PZ som zavolal ofotili daco, namerali daco a stale nic nie je vyriesene, teraz tvrdia ze to vraj nesedi o 10cm a nic sa nedeje. Uz su to 4 mesiace a nic. Dal som im emaily a SMS ktore mi pisal ten sused s tym ze sa najskor chcel financne vyrovnat ale ked som mu poslal predbezny rozpocet na opravu zo servisu tak uz zrazu nie. Do poistovne to nahlasit nechce. A ja nemozem nic. Takze co dosiahnem tym ze to nahlasim? Poviem ti. Uplne ho.vno.
28.11.2019 - 10:44:52
01
Kenai napísal:
Mas pravdu ze to funguje len obmedzene. Na druhej strane PZ nefunguje vobec. Totiz este 30 min pred ich prichodom vie cela dedina, ze sa sem chystaju. Posledne ked ozran cestou z krcmy nabural v dedine 4 auta. Zmizol zaznam z kmier, nikto to nevidel a majitelia aut nepodali trestne oznamenie, lebo otecko dotycneho ozrana kazdeho navstivil z kufrikom penazi. Ak vies ze po a) ti zaplatia celu skodu + nieco na vrch alebo po b) to nahlasis stravis chodenim na PZ par hodin. Tvoje auto bude dokazovy material tak budes rad ak ho budes mat opravne do mesiaca. Aj to len ak nikoho usvecia, tak ti preplati jeho PZP tak polovicu alebo v horsom, ked pil tak to mozes odneho vymahat v sudnom spore, lebo PZP to nepreplati vobec. K tomu si prirataj, ze sincek je rodina zo starostom a je ti jasne, ktoru varianu zvolis. Njn dolna sicilia.


nam nabural typek auto s 2 promile, odstavene, jeho pzp to preplatila. aj ked je to ta naj****ia poistovna na svk. plus on nam platil nejaku ciastku prikazom od sudu. pravdou ale je, ze aj ked usiel z miesta cinu, tak sa nakoniec vratil priznat, cize pachatel bol ihned znamy
28.11.2019 - 12:37:26
01
tulenik napísal:
Odpoveďou mu bolo masové súhlasné prikyvovanie, aké to musí byť hrozné byť 5 dní nasucho :D

:rofl: :rofl:
Este stale si pamatam, jak bola ta prihoda tusim z Presova, kde sa ozrali matka s dcerou a potom sa rozisli v zlom a naburali do seba. A tusim ta mama /lekarka/ povedala, ze sak pit na vychode je normalne, seci piju, alebo nieco v tom zmysle /nepamatma si presne/
28.11.2019 - 12:45:47
01
nickovw08 napísal:
Trošku Vás prerušim, počul som, že na Periskách začali pokutovať cyklistov, viete niečo bližšie?

Ja nie .. a dovod ? Ved tam neni rezervacia. Len kvoli chodniku /neni cyklocesta/ ? Asi potrebuju peniazky splatit za tu asfaltku hnusnu :D
28.11.2019 - 12:49:28
00
keyboard_arrow_up