Myslim,ze ak niekto casto chodi do lesa tak sa stretol s nejakou tou zverou . Ja som mal taktiez mnoho stretnuti. Ale najviac mi utkveli v hlave dve . Raz to bolo mensie stado srncej asi tak 20 kuskov hlavne srny a mlade . Rutili sa lesom asi tak 50m odo mna . Bol to riadny frmol . A druhy krat to boli dva diviaky . Bolo to na konci leta a neboli agresivne . Zrejme mali zo mna taky isty pocit ako ja z nich . Horsie bolo ,ze ked som sa pohol v pred pohli sa aj oni a ked som zastavil stali aj oni . Len sme na seba hladeli . Nakoniec usli. Zvery sa netreba bat . Ak sa spravate korektne tak sa vam vyhnu . Nie su nebezpecny . 8)
14.04.2008 - 19:21:49
00
ja som v piatok na vyjazde videl nadpriemerne vela zvery. 3 srny, jednu lisku a zopar dravcov a to pekne zblizka.
14.04.2008 - 20:15:05
00
:oops: cil som videl srnku bol som na babette ale raz som bol na takej akcii na marhate vela ludi tam slo asi 50 ale pesi a ja z kamosom na bikoch... a ako sli dalej po hrebeni my sme isli asi 58minut po nich a videli sme laňe bolo ich asi 6 a zopar mladych.....isiel som k nim co najblizsie vobec s anebali bolo to jak krava :D potom to uslo.....na lesy su pekne zazitky :)
14.04.2008 - 20:25:19
00
Tak ja som na nedeľňajšom výjazde stretol pribížne skupinku 10 sŕn a 2 líšky. Neviem ako nazvať tú cestu. Ja som počul, že jeden z tých mnoha lesov, ktoré tam sú, sa volá Huncovský. Aj keď vo Veľkej Lomnici bývam 12 rokov, ešte nikdy som tam na biku nešiel. Ak tam niekto z okolia PP alebo KK alebo aj iného išiel, tak mi dajte vedieť, kde cesta pokračuje ďalej. Skončil som pri nejakom lesíku, do ktorého je vjazd zakázaný, pretože ho vraj vlastní golfové ihrisko. Počul som, že sa vychádza na niektorej zo zátačok na Eurocampe FICC. :? Skúsim sa tam vybrať ešte raz cez víkend, keď budem mať čas, pofotím krajinku a dám vedieť.
14.04.2008 - 20:31:42
00
U nás máme raritku teraz, bieleho daniela.

V histórii sa stali aj čudnejšie vecy. V 12. storočí v Burgundsku pršali slede. A v roku 1546 sa samovznietil starosta Varšavy.
14.04.2008 - 22:11:12
00
No tak ja som 3 tyzdne dozadu stretol srnu ,zvlastne bolo ,ze bola odomna tak max 10m a neusla len na mna s kludom kukala a zula .ja som kukal na nu a slapal dalej. :wink:
neviete preco neusla? nemohlo to byt napr tym ,ze ma necitila?
14.04.2008 - 22:18:30
00
neviete preco neusla? nemohlo to byt napr tym ,ze ma necitila?

Asi si si dobre umyl nohy. :twisted:

Mne uz sa podarilo prejst hada... A raz vela nechybalo, aby som za zakrutou na cistinke skoro presiel po jednom pariku oddavajucom sa lesnym radovankam :oops: :lol: :lol:
14.04.2008 - 22:21:58
00
A raz vela nechybalo, aby som za zakrutou na cistinke skoro presiel po jednom pariku oddavajucom sa lesnym radovankam :oops: :lol: :lol:


OT

to sa nedá nenapísať:

Dežo s Araňou večer v parku venujú sa "radovánkam" a v najlepšom Araňa pomedzi vzdychy "chrr" - "chrr". Keď došpásovali, Dežo sa pýta: Araňa, šecko bolo jak obyčajne, ale čo bolo to "chrr" - "chrr".
- Jáj, ty debil a ty si nevidel, že mi bicygel po krku prešóv?! :lol:

Ak to tu zavadzia, tak to zmažte ...
15.04.2008 - 09:58:00
00
hmmm, srny a ina podobna havet je celkom bezna vec, i vretenice som uz par krat preskakoval, jezka obchadzal, ciganca zrazil, no najviac som si nalozil, ked som sa nohou o medveda suchol :-) Ale to bol blbec medved, bol pri chodniku v hustine a ked som si tadial siel kludnou vychadzkovou styridsiatkou, tak sa rozhodol, ze ma postrasi a prebehne na druhu stranu chodnika, tesne predomnou. Inak vacsinou vidavam medvede s trosku vacsej dialky.
29.04.2008 - 21:14:35
00
ja som stretol srnky jelene.. to bolo ok ... už aj ich som sa bál je to zvláštny pocit plachosť a neviem čo ale keď mu prepne nemusí to dopadnúť dobre...

oveľa horší pocit som však mal keď som takto videl diviaka... našťastie si ma nevšímal behal preč ale vyklepaný som bol neskutočne....

a úplne najhorší mám zážitok s jedným psom ... v pohode som si išiel asi 30 možno 40kmh .. psa mám aj ja aj v rodine nebojím sa ich mám ich veľmi rád... predomnou bol jeden týpek so psom takým ako boxer alebo čo dosť bojovo vyzerá... kukal však na mňa a v pohode tak som mu nedával nejakú veľkú váhu myslel som že by už začal brechať alebo behať a tým pádom by majiteľ už reagoval a ťahal ho alebo niečo... nič sa však nedialo a tak som pokračoval .. asi dva metre za pánom však tomu psovi preplo... rozhodol sa ma naháňať.. majiteľovi sa vytrhol... dupal som čo som vládal celý vyklepaný... no tá beštia ma kusla aj tak do lítka... v krajnej situácii vystrašený že ma stiahne dole som ho tretrou kopol... to už ho odradilo a konečne sa otočil späť k majiteľovi ktorý medzitým vrieskal celou dolinou... odvtedy mám psov stále rád... no keď ich vidím a som na biku stále mám stiahnutú prdel ... nespravil mi nič až také strašné ale stres to bol neskutočný keby som v tej rýchlosti spadol a on by sa do mňa pustil ani nechcem vedieť čo by sa stalo ...
majiteľ by však takéto maniere psa mal poznať a mal by si ich strážiť...

a stretnúť medveďa? pane bože ďakujem neprosím :D
01.05.2008 - 19:24:05
00
tak toto je foto z pred roka aj cosi asi 2km od domu v kopcoch boli tam 4 ks malych medvedov ..jeden je uz za stromami 8)

Prílohy:

045.JPG
045.JPG 62.96 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2008 - 20:40:04
00
najhaluznejsie stretko zo zvieratom som mal v slanskych vrchoch..mlada srna ,srnca,dalo by sa povedat,bezala popri mne na zjazde .... asi 1m odomna..ja vlavo,ona vpravo..nemohla ist viac doprava,lebo tam bola roklina tak bezala rovnakou rychlostou popri mne po chodniku... skoro som si pluca vykrical,kym spomalila a zaradila sa do mojho pruhu :D inac taky zazitok,ze ho asi nezabudnem..... :)
ale medveda by som neccel stretnut.co sa ma vlastne spravne robit,ak clovek stretne potencionalne nebezpecne zviera?
03.05.2008 - 01:32:40
00
co sa ma vlastne spravne robit,ak clovek stretne potencionalne nebezpecne zviera?

Nic, vsetko podstatne spravi to zviera.
03.05.2008 - 07:40:22
00
To je fakt,buď zdrhne,alebo nie :mrgreen:
03.05.2008 - 08:33:15
00
vsetko sa dozvies tu http://www.medvede.sk/?action=udaje, tiez som to vcera studoval, ale mylsim, ze ked stretnes medveda tak sa mozes len modlit ja sa budem :shock:
03.05.2008 - 08:41:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up