Robio: no vsak ale ak mas uplne volny pravy pruh, tak ten vlavo nic neporusuje, v meste pouzivas akykolvek pruh, problem je, ked ti niekto brani a nemozes ist dopredu v inom pruhu, vtedy je povinny uhnut doprava. Niektori vodici v meste vyzaduju lavy pruh ako na dialnici, aj ked maju pravy uplne prazdny, co je chyba. Mesto nie je dialnica / nepovažuje sa za predchádzanie, ak idú vozidlá v jednom jazdnom pruhu rýchlejšie ako vozidlá v inom pruhu/. VIP je dnes ten na Bajkalskej, obcas sa najde spekulant, ktory celu kolonu obide , aj ked je vyhradeny pre MHD/taxiky. Inak za kazdu cenu branit a vychovavat vodicov neprislucha nikomu, ani robit sudcu a brat do vlastnych ruk exekutivu. MPR neznamena, ze vsetci musia jazdit MPR aj keby furiky padali. Ale je pruser, ked zozadu doleti v meste niekto, co leti 130-150 a zacne vyblikavat.


Naposledy upravil lto dňa 28.11.2019 - 12:44:14, celkovo upravené 1 krát.

28.11.2019 - 12:41:06
01
fixska vobec na to nemusíš mať auto.. u nás na úrade máme v niektorých autách tiež VRZy a máme obyčajné oktávky a i30tky, iné úrady s legálnym oprávnením na tom budú podobne..
28.11.2019 - 12:44:01
00
lto , nemas uplne pravdu. Sice plate, ze:
(3) V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh; to neplatí pre vodiča uvedeného v odseku 2, na ktorého sa vzťahujú pri jazde v obci odseky 1 a 2.

Ale zaroven plati aj:

(5) Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.

A to plati aj vtedy, ak "rýchlejšie idúce vozidlo " ide viac,a ko je maximalna povolena rychlost. Po prve, ty nemas zariadenie, ktorym by si to dokazatelne overil a hlavne nemas pravo vykonnej moci v state.
28.11.2019 - 12:51:52
02
Preco si nezvyraznil aj ten zaciatok tej 5ky? Na to narazal Ito
28.11.2019 - 12:58:12
01
Tak to potom OK, uz rozumiem o co islo pri vysvetlovani Robiovi. :y:
28.11.2019 - 13:40:23
00
Jj, to som mal na mysli ..mne sa raz stalo, prazdna cesta, ja v lavom som si sinul cca 50tkou, doletela stihacka s fotonovymi torpedami (odhadom cez 120km/h) .. blikal ako besny a potom rozzurene ma obehol zprava. Uplne v klude mohol v pravom okolo mna preletiet, mozno by som ho ani nezaznamenal :D. Pravdepodobne sa tiez ponahlal do porodnice ...
28.11.2019 - 14:19:17
01
fixska napísal:
Včera sme išli z Ba a po odbočku Senec totálna zápcha, išli sme krokom a zrazu majáky, tak sme sa ako všetci okolo uhli, prešiel čierny Mercedes sedan blikajúci modročerveno, klasická ŠPZtka. A presne nám napadlo, že niekto, kto má na to auto si kúpi majáky na Aliexprese a riskne to v zápche takto lebo sa mu nechce čakať :D :D

Spravit video a podat podnet na policiu s ECV a typom vozidla, ze vodic v case dd.mm.rrrr hh:mm na ceste X, km Y, smer Z nepouzil sirenu ale len majak a teda porusil zakon. Ak na ten majak ma opravnenie, tak nabuduce zapne aj sirenu. Ak nema opravenie a ma len majak z Ali, tak ma problem a o jedneho zmr.da aspon docasne menej. To plati aj pre takych, co namiesto sireny vytrubuju. Sice zakon jednoznacne nedefinuje co sa mysli pojmom "zvlastne zvukove vystrazne znamenie" (§ 40), ale vytrubovanie to podla mna nie je, kedze to je definovane zakonom ako "zvukove vystrazne znamenie".
28.11.2019 - 14:28:27
02
Nemusel ist zrovna do porodnice, taka hnacka dokaze urobit peknu paseku so sedackami v aute. ;)
28.11.2019 - 15:12:19
00
Ano, lto to spravne napisal a suhlasim s tym, jedno male ale k tomu mam, ako vodic urcite vies ze jedna vec su oficialne zakony a druha vec spravanie (nie nevyhnutne negativne) ludi v realnom svete a je jendo ci uz to je na ceste alebo v rade na poste. Ano, na polo/prazdnej ceste v meste mozes ist akymkolvek pruhom ale preco ist v lavom? ked na to clovek nema padny dovod(napr. ze bude odbacat dolava) ? Napr. ked idem v nedelu po prazdnej bratislave, relaxujeme v aute, idem 50kmh a su na ceste dve auta, tak sa zaradim do prava, ziadny zakon mi to neprikazuje a aj tak to spravim, pretoze moze ist niekto trocha rychlejsie a nebude predsa kluckovat okolo mna, tak nejako sa spravam na tej ceste ako by som chcel aby sa druhy spravali ku mne.

PS: samozrejme take extremy ked prileti lietadlova lod USS-A8 alebo USS-"som strasne dolezity, uhnite vsetci" tak o tom sa nemusime bavit, to je uplne bez mozgu spravanie.
28.11.2019 - 15:38:31
00
Sú aj iné možnosti zbesilej jazdy... OL?
28.11.2019 - 15:43:39
00
Letecke dni vo Varine

Prílohy:

bum-bac-tresk.jpg
bum-bac-tresk.jpg 57.4 KiB thumb_up1thumb_down

28.11.2019 - 16:23:56
00
Robio napísal:
Ano, na polo/prazdnej ceste v meste mozes ist akymkolvek pruhom ale preco ist v lavom? ked na to clovek nema padny dovod(napr. ze bude odbacat dolava) ?


Napriklad je dovod, ze nechces zavadzat tym, co sa v pravom pruhu odpajaju/pripajaju (typicky priklad napriklad einsteinova cesta v BA)
28.11.2019 - 17:13:23
00
Ano, to je dovod padny sa uhnut a ulahcit tym zivot inym, ale ja som hovoril ked nemas padny dovod :)
28.11.2019 - 17:23:24
00
Vzdy sa nejaky najde :)
28.11.2019 - 17:51:37
00
Moj zvycajny dovod je, ze pravy pruh je uplne na emental. :P ale akonahle mam niekoho za sebou zaleziem. Neznasam, ked ludia idu v lavom a nie a nie sa uhnut.
28.11.2019 - 17:53:48
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up