mnych181 napísal:
:Co tak technika - zadok az za sedlo? :lol:


Trochu som zaspal ale to chceš tvrdiť , že tak vytiahnutá sedlovka ti nekazí techniku. Zadok za sedlo daš len otázne je ako rychlo sa dokažeš opäť vratiť nad sedlo. A vobec tak vytiahnútá sedlovka je zabijak na nejaky bunny hop alebo na nejake manevrovanie nad bicyklom. Často stretavam XC-čkarov a ked vidím čo niektorí dokažu robiť tak tomu úplne nechápem. Ide na XC vyjazd a nakoniec sa ide spustiť trailom ok beriem ak to ide prvý krat omrknúť ale ked ho tam vidim častejšie a vidím , že si hore este sadne na tu sedlovku a sedí v zjazde tak tomu absolútne nechapem. A keď takýmto ľuďom poviem , že či si nechcú skusiť aspon na ten zjazd vyskúšať dať dole sedlovku tak to je plno výhovoriek ako to nejde ani len skusiť ,že uz si rozladia posed alebo že tam maju pastu na carbon a , že to nejde. Takže zhrnul by som to tak, že xc jazdci ktorí nechcú teleskopku nech radšej vyhľadávajú poľnačky nema zmysel sa isť trápiť niekde na trail kde vas to všelijako možne kope na predok atd i keď pre tých čo sedia v zjazde je to asi potešenie. A jazdci ktorých bavia aj traily tak určite teleskop ak maju nato peniaze a radi by sa aj niekde posunuli.
28.11.2019 - 20:45:31
00
Hmm by som to chcel vidiet ako to robis. Sedlovkovy upinak mam na imbus zatiahnuty momentakom na hodnotu. A teialy jazdim aj bez zasunutej sedlovky a nemam nejaky problem, rit za sedlo dam v pohode.
28.11.2019 - 20:50:40
00
nemusíš vždy zatiahnúť sedlovku momentakom ja viem načo je momenták ale ak vieš , že na výjazde už bude nasledovať len zjazd tak kludne to možeš aspon vyskušať samozrejme , že nebudeš na tom traily lietať ale aspon možno uvidiš ten rozdiel a zjazdy ta začnú viac baviť a popripade začneš uvažovat o teleskopke. Zadok za sedlo daš ale s bunny hopom je to ovela horšie.
28.11.2019 - 21:08:15
00
Ja napr som si vsimol, ze teleskopku som mal vyssie, v optimalnej vyske pre slapanie ale pevnu o nejaky cm nizzsie pre univerzalnost.
28.11.2019 - 21:09:51
00
Bikedav napísal:
nemusíš vždy zatiahnúť sedlovku momentakom ja viem načo je momenták ale ak vieš , že na výjazde už bude nasledovať len zjazd tak kludne to možeš aspon vyskušať samozrejme , že nebudeš na tom traily lietať ale aspon možno uvidiš ten rozdiel a zjazdy ta začnú viac baviť a popripade začneš uvažovat o teleskopke. Zadok za sedlo daš ale s bunny hopom je to ovela horšie.

Z lesa to mam 12-15km takze urcite budem potrebovat sedlovku v tej spravnej vyske ;)
28.11.2019 - 21:14:40
00
Urob si zarez na sedlovke, ked je nutne tak exaktne nastavenie
28.11.2019 - 21:23:00
01
Možeš si na vyjazd zobral maly momentak :D alebo to dotiahnúť s citom. Vozit klasickú sedlovku o nejaky cm nižšie je podla mna hluposť vo vyjazdoch poškodí v zjade skoro nič nepomôže
28.11.2019 - 21:28:46
00
Staci pol cm dole a uz to citim ze to nie je dobre. Nejazdim take zveriny pri ktorych treba teleskop takze na co.
28.11.2019 - 21:35:56
00
Nevyužil by si lepšie nejaký gravel...tam by si nemusel riešiť zasúvanie sedlovky, zamykanie vidlice a pod...
28.11.2019 - 21:44:36
00
Mňa napríklad traily veľmi bavia, ale posúvať sa chcem pri výšľapoch, pretože ma najviac baví tréning. Že by som sa na trailoch trápil bez teleskopky určite povedať nemôžem, len idem pomalšie. No a čo. Do diaľky tiež nemám ambíciu skákať viac ako meter, nechápem Bikedav, prečo ma posielaš preč z trailov.
28.11.2019 - 21:55:38
07
Bikedav napísal:
Možeš si na vyjazd zobral maly momentak :D alebo to dotiahnúť s citom. Vozit klasickú sedlovku o nejaky cm nižšie je podla mna hluposť vo vyjazdoch poškodí v zjade skoro nič nepomôže

Hej, aj vozík s náradím ?
Chápem čo chces napísať, mal som enduro kde sa bezdebaty bez teleskopky nezaobides, tak isto trail, AM ale teraz jazdím HT bez teleskopky a predstav si že sa to dá, samozrejme nevolím extra ťažké terény ale traily sa dajú v pohode s tým zajazdiť. Technika je základ, nie teleskopka a 2.6 plášte ťa spravia dole kopcom rýchlym.
28.11.2019 - 21:58:04
03
Supafly666 napísal:
Nevyužil by si lepšie nejaký gravel...tam by si nemusel riešiť zasúvanie sedlovky, zamykanie vidlice a pod...

Mam ale nie vsade je to idealny bajk, na traily velmi nie, zvaznice v pohode.
28.11.2019 - 22:25:37
00
mihallko napísal:
Mňa napríklad traily veľmi bavia, ale posúvať sa chcem pri výšľapoch, pretože ma najviac baví tréning. Že by som sa na trailoch trápil bez teleskopky určite povedať nemôžem, len idem pomalšie. No a čo. Do diaľky tiež nemám ambíciu skákať viac ako meter, nechápem Bikedav, prečo ma posielaš preč z trailov.


Tiež treba povedať , že nieje trail ako trail ako ja vás neposielam preč len po 1. Ja viem čo je to jazdiť s vysunutou sedlovkou ak nemaš techniku naučenú tak ty sa ani ju neučiš ty len podvedome sa vyhybaš sedlovke. Videl som aj pripady ked isiel jazdec pomaly a na drope to tak zapichol na predné , že ledva to ustal samozrejme vysunute sedlo a pomala rychloť a to všetko spolu súvisí. Takže ani pomala jazda tiež nieje vždy nabezpečnejšia. A po 2. Načo ist na ten trail ked 1meter nemajú skoro žiadne skoky. A ist na trail a nechat sa tam vynašať zo skokov a nedoskakovať ich tak to podľa mna nieje nejaká zabava. Ako chapem ked by som to tu písal pred 20 rokmi keď ešte teleskopky neboli ale dnes keď vidím ake tu biky davaťe a braniť sa teleskopke je podľa mna hlúposť. Ale jasne , že sa da všetko aj bez teleskopky ked AM/EN sa jazdilo aj pred nimi.
28.11.2019 - 22:31:08
01
Ja viem ze u vas na vychode nic nie je ale u nas mame napr vacsinu trailov bez skokov :) jazdievam aj beskydy na HT a tiez bez problemov, skusal som aj biky s teleskopkami a je to fajn ale na co to vozit stale ked to potrebujes raz za kvartal?
28.11.2019 - 22:35:12
01
a zas sme u toho,ako by mali vsetci jazdit a co je pre vsetkych najlepsie..
mne je uz zle ked to vidim
28.11.2019 - 22:37:10
01
keyboard_arrow_up