presne tak, 50tkou su plynule len sem tam niektore useky v ba, ked chodim skoro rano(malo aut) tak uz viem tie semafory naspamat a viem kde treba pridat aby som stihol a kde nema vyznam ist rychlejsie a stihnut zelenu na dvoch troch semaforoch niekedy znamena aj usporu 10 minut. Napr. niektori autobusari ani nebrzdia pred cervenym semaforom, lebo vedia ze v momenteked su par 10 metrov pred nim skoci zelena. Ale je to dost riskantne, mozu zmenit semafor alebo moze to iste niekto iny skusat na druhej strane, ked zelena konci.

Corsair, tak podla tvojej logiky by si na ceste ani nikdy druhemo nepustil aj ked nema prednost a pod veci, ktore ulahcuju zivot nam vsetkym na cestach. Ist si tvrdohlavo 40tkou stylom ze ved nech ma predbehnu, je v realnom svete nebezpecnejsie ako ist 60 a porusovat tym cestny zakon. Alebo co navrhujes, aby sme vsetci z roboty chodili 40tkou a o dve hodiny neskor prisli domov ? lebo prejde plynulost bude polovicna ? Chod si zasoferovat do new yorku alebo do Moskvy, tam akonahle padne zelena na semafore tak ide plyn na podlahu aby sa to vyprazdnilo co najskor.
Ja ti nevravim ako mas chodit, chod si ako chces len vedz ze tym rozculujes skoro kazdeho na ceste.
30.11.2019 - 14:32:03
01
Ja len nechápem ked je to tak super plynulé prečo to trestajú policajti pokutami za rýchlosť.
30.11.2019 - 16:21:27
01
Robio napísal:
presne tak, 50tkou su plynule len sem tam niektore useky v ba, ked chodim skoro rano(malo aut) tak uz viem tie semafory naspamat a viem kde treba pridat aby som stihol a kde nema vyznam ist rychlejsie a stihnut zelenu na dvoch troch semaforoch niekedy znamena aj usporu 10 minut. Napr. niektori autobusari ani nebrzdia pred cervenym semaforom, lebo vedia ze v momenteked su par 10 metrov pred nim skoci zelena. Ale je to dost riskantne, mozu zmenit semafor alebo moze to iste niekto iny skusat na druhej strane, ked zelena konci.

Corsair, tak podla tvojej logiky by si na ceste ani nikdy druhemo nepustil aj ked nema prednost a pod veci, ktore ulahcuju zivot nam vsetkym na cestach. Ist si tvrdohlavo 40tkou stylom ze ved nech ma predbehnu, je v realnom svete nebezpecnejsie ako ist 60 a porusovat tym cestny zakon. Alebo co navrhujes, aby sme vsetci z roboty chodili 40tkou a o dve hodiny neskor prisli domov ? lebo prejde plynulost bude polovicna ? Chod si zasoferovat do new yorku alebo do Moskvy, tam akonahle padne zelena na semafore tak ide plyn na podlahu aby sa to vyprazdnilo co najskor.
Ja ti nevravim ako mas chodit, chod si ako chces len vedz ze tym rozculujes skoro kazdeho na ceste.

Zás to neber tak doslova, jazdím aj pomalšie niekedy. 😂 Keď napr od kruhaca po kruhac je 500m tak to nerozbieham samozrejme. Ale keď je rovina dlho, dajme tomu 2km tak idem normálne. Neboj mám čosi najazdené aby som sa vedel na ceste chovať slušne a prispôsobivo. Ale ženu učím jazdiť tak aby mala situáciu pod kontrolou a na ostatných sa vysrac. Ale aj tak, predpisy treba dodržiavať ale aj mať na mysli, čo ak ten druhý nedodrží. A už som písal, nieje určená minimálna rýchlosť ale maximálna. Keď ide traktor, tiež sa budeš rozčuľovať, že ide pomaly? Veď to je na smiech. Ja by som nechal všetkých absolventov najprv prejsť psychotestom a až potom robiť vodičáky. Proste, keď predo mnou ide auto aj 10 a nedá sa predbehnúť tak nepredbehnem, kým na to nemám vhodnú príležitosť. Ale ty píšeš, že ideš za každú cenu. A takých, čo sa nechajú týmto vyprovokovať je veľa.... Uvedom si, že ty riadis auto a ne ono teba
Moskovská "nulka" v noci je adrenalín 😂 to si trafil. Aj Paríž cez špičku na všetkých 3 obchvatoch ešte horšie ako cez mesto.,. A čo si tým chcel povedať? Že keď je niekde 50 tak to znamená 70?
30.11.2019 - 16:48:25
01
Robio, ak nie si stavitelom ciest, vykasli sa na cestny zakon. Skus to podla pravidiel cestnej premavky (8/2009).
30.11.2019 - 17:12:50
01
Jo a ešte k tej rýchlosti vs čas. Mám odmerane Dolny Kubin -> Jarovce/Kittsee hranica, po Žilinu normálne a po diaľnici 190km vkuse 90, na ďalší krát po ZA normálne a po dia vkuse 80. Čo myslíš, koľko bol rozdiel? 17minut.
30.11.2019 - 18:03:20
00
Nacom jazdis, ked chodis po dialnici 80-90?
30.11.2019 - 18:30:44
01
ved to uz spominal ze je kamionista
30.11.2019 - 18:31:40
01
Aha jasne potom. Inak tych 17 min je sakra relativnych. Ja jazdim casto dialnicu ba-bb a opacne. Uz dlhsie jazdim podla toho ako dlho uspavaju deti :) Ja by som najradsej siel 120-130 ... ale snimi chodim 140+ alebo 110 :) uz sa tesim ked aj maly podrastie a zas budem moct ist po svojom
30.11.2019 - 18:34:58
00
lapaloma napísal:
Uz dlhsie jazdim podla toho ako dlho uspavaju deti :)

Podľa čoho?
30.11.2019 - 19:19:54
00
Ako dlho spavaju :) vies male deti spia cez den
30.11.2019 - 20:45:37
00
ešte k tým civilným autám s malým majákom na streche,
nie som si istý, či majú tieto majáky aj možnosť zvukového signálu
povačšine som ich videl chodiť tak, že pred nimi ide policajne auto s "komplet výbavou"
malé majáčiky na streche používa v KE okrem iného napr US
01.12.2019 - 15:01:15
00
corsair nepisal som nikde ze predbieham za kazdu cenu, to nie. Usetrit par minut je fajn a ono sa to scina za mesiac ale zasa nejdem kvoli tomu riskovat, mysickovat alebo ine kraviny robit. Ja uz som sa ukludnil na ceste, jednak kvoli vlastnemu zdraviu a kvoli tomu ze som si uvedomil ze to vyznam nema. Cize ked sa niekto vlecie v lavo, radsej ho co najskor predbehnem a mam klud, vyblikovat, trubit, to nema vyznam, lebo to aj tak vacsinou nepochopia. Ja respektujem ze idu ludia pomali, tiez idem vela krat pomali ked je na to dovod, deti, krehky naklad atd, ale nie na ukor druhych, zdekujem sa do prava, pripadne mimo mesta sa uhnem ku krajnici (ak nieje zdemolovana) aby videl ten co ma predbieha ci ma volnu cest a pod. spravanie, defenzivne. To ze povedcisne casu ideme takmer vsetci 70 smerom z mesta na 50tke nevidim ako proble, je to plynule, prejde viac aut a som skorej doma(alebo na mieste kde idem)
02.12.2019 - 11:21:50
01
Robio to máš pekne popletené :) ono ty keby si sám seba stretol na ceste pekne si vynadáš :lol:
02.12.2019 - 18:28:23
03
Je to mozne, ucime sa cely zivot. Ja som len chcel uprimne nacrtnut moj pohlad na pomalu jazdu v meste.
02.12.2019 - 22:54:41
00
Mne keď niekto blikne (že na 70tke idem 70, akože pomaly) tak mu smerovkami odzravím ? na klaksón reagujem kyvnutim rukou na pozdrav ? rozčuľovanie na ceste je nebezpečné a často aj drahé ? vlastne, veľmi nerád jazdím autom a všade kam sa dá a dovolia okolnosti idem bicyklom či peši.
Aj keď teda, na Slovensku sa dá všeličo obkecat a obísť bez pokuty... Takže všetko dodržiavam a nemusím pozerať kde sú policajti a tak...
05.12.2019 - 18:49:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up