Zdarvím, prosím, vedeli by ste mi poradiť gravel do 2000 - 2500 €? Bude to môj prvý gravel (aj cesťák) a tak by som sa rád poradil. Z toho mála čo viem sa mi najviac pozdáva Canyon Grail CF SL 7.0.
Ďakujem za každú radu!
17.11.2019 - 18:47:43
00
V graveloch sa nevyznám, ale pod týmto článkom https://www.mtbiker.sk/video/12104/video-rock-machine-gravelride-crb-900-novinka-pre-sezonu-2020.html#komentare ma oslovila v komentoch táto značka https://www.planetx.co.uk/i/q/CBHOLMYSRIV12/holdsworth-mystique-rival1 veľmi dobrý pomer cena výkon. Krásny dizájn, mňa to fakt dosť oslovilo a pri takomto rozpočte by to bol môj horúci kandidát :)
18.11.2019 - 19:29:54
01
Chceš to jazdiť zväčša v teréne alebo na ceste. Alebo podľa chuti ?
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/gravel-a-cyklokros/superior-x-road-team-elite-model-2019.html
alebo
https://www.giant-bicycles.com/sk/revolt-advanced-2
Pripadne sa pozrieť na staré GT grade
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/gravel-a-cyklokros/gt-grade-carbon-expert-2019-cestny-bicykel.html

    19.11.2019 - 17:55:56
    00
    Asi trošku všade. Ďakujem za pomoc 😉
    19.11.2019 - 18:42:54
    01
    mám Giant Advanced Revolt 2 od mája 2019 za 2000E a je perfektný. Kupil som ho najma preto ze ak takmer jediny mal najlahsi prevod 32pila / 34 kazeta. Urcitou zaujimavostou je ze pouziva mechanicke 105 paky, pricom prevod na hydrauliku pre bzdy sa deje v takom kovovom adaptéry na riadidlách - Gaint Conduct SL system. Môže to zavadzať ak chceš na kokpit navešať veľa vecí. Odvzdušnuje sa to OK, univerzalna sada z Aliexpresu je pouzitelna. Btw. tá oranžová metalíza je neskutočne krásna. Kupil som si na to aj cestne kolesa, takze to puzivam ako 2in1

    Kamoš si kúpil Canyon Grail CF SL 7.0. Je to paradny kus stroja. Mlozno o kus lepsí ako ten Giant, ale Canyon v tom case stal 2500E.Nechcel som ho aj koli horsiemu prevodovemu pomeru do pomala 32/32. Kamoš jazdí dosť agresívne a mal strašne veľa defektov. Dokúpil však mlieko a kedže duše aj kolesá su tublessready problem sa vyriešil. Ja som nemal defekt ani raz. Canon nie som si isty ci ma moznost montaze kapsí na viacdňové výjazdy. Giant ma aspoň na prednej vidlici dve diery

    Superior som tiez zvazoval, ale bajk nie je taky pekny a prevod mal tiez iba 1:1
    21.11.2019 - 15:56:42
    01
    ja mam CF SL 8.0 kupovany az v lete. model 2019 cize na mechanickej ultegre. Tiez som to kupoval ako univerzal bike (primarne sotolina/polnacky + cesta) ked som sa po rokoch vzdialil kopcom a prestahoval na placku zitneho ostrova. Troska som sa obaval ci mi sadne posed kedze vzhladom na ten kokpit nemas monost pohrat sa s predstavcom a nemal som prilezitost na nom pojazdit. Ale zatial neskutocna spokojnost. Kupil som dalsiu sadu kolies kde mam cestne plaste 28 a obcas si hodim cisty cestny svih. Ako bike vyzera dost odpudivo aspon pre puristov ziletkarov s tymi fugami v zadnej stavbe a v prednej vidle ked to mam na cestnych kolesach ale ucel to sto pero plni. Na gravel kolesach som vyhodil duse asi po dvoch tyzdnoch a nemal som ani jeden defekt a to cca 80% jazdim polnacky alebo fakt rozbity beton. Presadal som po dlhych rokoch z XC hardtailu (Cube reaction) na ktorom som daval aj dlhsie cestne tripy a to bolo na 26 kolesach 2.1 plastoch obcas utrpenie. Prechod na gravel bola pre mna fantasticka volba, nelutujem akurat lutujem ze som sa nerozhodol pre zmenu skor. BTW canyon mava promo akcie aj v sezone, napriklad cez TDF mozno aj pocas Gira a dali na Grail CF 8.0 300 Eur zlavu to by si sa vosiel do budgetu.
    22.11.2019 - 15:30:08
    00
    Ďakujem, prosím a po prechode z XC si nemal problém s posedom (chrbát)?
    22.11.2019 - 20:05:41
    00
    ja som z cross-u co sa chrbta týka problem nrmal ziadny. Z prvoti ma trocha bolel zatylok zo zaklonenejsej hlavy, ale to len par jazd. Horsie je trpnutie ruk z baranov a trocha pravý laket, toho sa neviem zbavit (plati len pre dlhe vyjazdy)
    22.11.2019 - 20:09:48
    00
    roman3112 napísal:
    Ďakujem, prosím a po prechode z XC si nemal problém s posedom (chrbát)?


    Ano mal som mierne obavy z prechodu na cestacky posed, moj posledny cestak na ktorom som jazdil bol favorit a to bolo ak dobre pocitam uz nejakych 25 rokov :). Som si vravel ved co, budem jazdit vacsinou v hornom uchope na pakach to je predsa podobne ako za starych cias ked sa na xc biky davali 'rohy'. Ale sam som prekvapeny ako casto vyuzivam spodny uchop na konci baranov aj v terene, Na ceste a v protivetre by som normalne prijal este o kusok dlhsi reach ze by som sa rad viac natiahol. Fakt som bol prekvapeny ako rychlo som si zvykol na "barany" a pri dlhsich vyjazdoch hlavne po rovine co jazditm najcastejsie na starom XC ht som uz dost trpel a aj trpol. Ano ked dlhsie nemenim polohu tak mi obcas trosku strpnu ruky ale vdaka baranom mas viac moznosti si najst ten svoj komfort ktory potrebujes.
    23.11.2019 - 08:31:42
    00
    mjalec napísal:
    ja som z cross-u co sa chrbta týka problem nrmal ziadny. Z prvoti ma trocha bolel zatylok zo zaklonenejsej hlavy, ale to len par jazd. Horsie je trpnutie ruk z baranov a trocha pravý laket, toho sa neviem zbavit (plati len pre dlhe vyjazdy)


    mne v takom pripade pomaha vstat zo sedla a chvilku si "zaspurtovat" mi pride ze to trpnutie je skor pri dlhodobej rovnakej zatazi v sedle. Po kratkom spritntiku to u mna zas prejde na dlhsiu dobu
    23.11.2019 - 08:38:35
    01
    Maroshito prosím a ten "dvojplošník" je v pohode? Je to komfortné a je využiteľná aj tá horná časť? Ďakujem
    29.11.2019 - 10:24:52
    00
    Noooo podla toho co ake velke ocakavania su u teba pod pojmom komfortne. V ziadnom pripade neocakavaj komfort podobny odpruzenej vidle alebo niecomu ako ma spesl v predstavci. Je to skor o tlmeni malych vibracii vo vacsej rychlosti na drsnejsej sotoline ci rozflakanej ceste. V prehladnych rovinkach ci v kopcoch casto vyuzivam ten horny uchop. Prave ked si v drsnejsom terene ci zjazde si dole na brzdach a tym padom v tej pevnejsej tuhsej casti. Dnes som zo zvedavosti sa skusil troska zapriet v spodnom uchope na trenazeri a celkkm ma prekvapila pruznost aj tam dole. Ako ten dvojplosnik mi vadi len pri pohlade na bajk spredu, za jazdy mam pocit ako pri standard baranoch. Jedine co mi nesedi je uchop dole v ohybe baranov v mieste kde sa napaja ta dolna kladka. V testoch si to celkom chvalili ako sa mozes fajne palcami zakliesnit a mat stabilny uchop v technickych zjazdoch, mne to tam nesedi a drzim sa uplne na koncoch kde to aj viac tlmi. Chcem menit omotavku inak tak sa tesim na tu vyzvu.
    29.11.2019 - 21:39:06
    01
    Maroshito...chcem sa spýtať,koľko si čakal od objednania na bike?
    30.11.2019 - 17:02:26
    00
    To je pokaždé inak. Záleží čo majú na sklade, a aký je záujem. Ja som mal minulý rok čakačku mesiac a potom mi to ešte o týzdeň predlžili.
    01.12.2019 - 09:22:10
    00
    Jozef239 napísal:
    Maroshito...chcem sa spýtať,koľko si čakal od objednania na bike?

    bral som skladovku tak to bolo tusim do 5 pracovnych dni u mna
    04.12.2019 - 00:16:37
    00
    keyboard_arrow_up