Skusim teraz trochu premostit z high-end na low-end temu, chcel som okusit inu chut kavy a zaobstarat si mokka kavovar. A ked uz, tak Bialetti Brikka 2, nech sa to podoba na espresso. Nie zeby som bol nejaky odbornik, ale crema navyse potesi :-) Ale docital som sa, ze sa tam daju robit len a len 2 salky. Da sa v tom nejako pripravit aj len jedna porcia? Ci mi nezostava nic ine len klasika express... Alebo nestoji ten rozdiel za to a vykaslat sa na brikku?
07.12.2019 - 10:09:51
00
Dá sa v tom spraviť jedna dvojitá porcia. :) Na jednu si musíš kúpiť menší.
07.12.2019 - 11:17:56
02
No hej, to mi je jasne. Myslel som skor ci neni nejaky figel ako spravit klasicku jednu porciu...
07.12.2019 - 12:11:40
00
Nie vsetky mokka kavovary su na pocet porcii a nijak to neodzubes..
07.12.2019 - 12:24:45
00
Jaiub tak ako píšu chlapci, mokka kupuješ podľa požadovaných "porcií".. stále by si mal dať vodu po ventil a kávu po okraj, prípadne trocha "okopisto" bez utláčania.. oproti espressu je chuť citelne jemnejšia ale ako núdzovka to je fajn.. dôležité je, aby si si odsledoval aký plameň, resp. stupeň teploty dávaš, pretože od toho hodne závisí chuť a aj to, či vytlačí všetku vodu pekne v kľude cez kávu
07.12.2019 - 12:52:57
00
Jaiub napísal:
Skusim teraz trochu premostit z high-end na low-end temu, chcel som okusit inu chut kavy a zaobstarat si mokka kavovar. A ked uz, tak Bialetti Brikka 2, nech sa to podoba na espresso. Nie zeby som bol nejaky odbornik, ale crema navyse potesi :-) Ale docital som sa, ze sa tam daju robit len a len 2 salky. Da sa v tom nejako pripravit aj len jedna porcia? Ci mi nezostava nic ine len klasika express... Alebo nestoji ten rozdiel za to a vykaslat sa na brikku?

Ak mozem odporucit tak by som siel do aeropressu. Su aj riesenia ako na cremu.... ale vsetci dnes uz vedia, ze crema je :puke:
07.12.2019 - 15:56:15
01
Dnešná hobby hodinka, shot o poznanie lepší :coffee:

Prílohy:

IMG_20191207_141939.jpg
IMG_20191207_141939.jpg 934.36 KiB thumb_up3thumb_down

07.12.2019 - 16:42:53
00
Viete poradiť ručný mlynček na kávu. Ručný preto, že ho často nosím zo sebou, a nezvykne na tých miestach byť elektrina. Mám predstavu o cene do 100 eur. Aby mletie bolo čo najviac konzistentne a nerozlaďovala sa hrubosť mletia. Kávu potrebujem namlieť na filter V60 alebo french press. Dík za rady.

Zaujalo ma niečo takéto, avšak neviem nič o kvalite mlynčekov a už vôbec nie z ALI

https://www.aliexpress.com/item/32955636398.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.565c3472Onv54d&algo_pvid=760cf753-edfc-4604-90ab-21cdc1a61548&algo_expid=760cf753-edfc-4604-90ab-21cdc1a61548-26&btsid=86a3e636-bf84-4ced-b943-0cca04a1c6a0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_55
07.12.2019 - 18:00:01
00
Timemore je uplne fajn (kvalitativne na urovni do 250 eur), ale dobre Ti posluzi aj https://www.aliexpress.com/item/32850464714.html, kamene stejne ale trochu jednoduchsej konstrukcie. A ked zoberies zo Spain, tak bez DPH (este pred 2 tyzdnami boli aj cierne k dispozicii...).
07.12.2019 - 20:05:50
01
Ahojte,

je to tu velmi zaujimave citanie,ale vsetky tie strany sa naozaj nedaju zvladnut,preto sa skusim opytat,nakolko vidim ze tu zopar z vas investovalo pekne palky do mlyncov a kavovarov.

Chcel by som sa opytat,aky kavovar na doma by ste mi odporucili? Mam zakladne baristicke poznatky a skusenosti.

Pozeral som rozne recenzie na kavovary typu Lelit Bianca,ECM Technika,mechanika....Rocket,Profitec pro 700,Bezzera.....Proste hladam nieco na tento styl do ceny 2700 eur,idealne ak by sme sa vedeli hybat v nizsej hranici ale nie zas na ukor kvality a funkcii. Okolo 2700 eur je myslim ECM Synchronika a vsetko ostatne spominane je lacnejsie.

Uz som videl tolko recenzii za posledne mesiace,ze uz sa mi z toho toci hlava a stale sa neviem rozhodnut a urobit si nejaky kvalitativny rebricek.

Este poznamenam,ze dolezita je pre mna aj tryska,nakolko sa okrem espressa chcem zdokonalovat aj v latte art.Pri Bezzere mi prisla dost kratka.

Do coho by ste teda isli a comu by ste sa naopak vyhli?

Dakujem
Tomas
08.12.2019 - 02:00:53
00
DC Mini cca. za 2200€. Hlavný dôvod? Saturovaná hlava, teplotná stabilita, krátka doba ohrevu (za 10 min pripravený na extrakciu), samostatný 1,5 l bojler na paru, ktorý sa dá aj vypnúť - super para, nízka spotreba a malé rozmery. ;)
08.12.2019 - 06:35:53
00
Najlepsi je : saturovana hlava , presne a udržateľne nastavenie teploty , velky bojler , overený výrobca , “ vychytaný model “ , overený predajca s garanciou bezproblémového servisu v prípade nutnosti , akceptovateľná cena ... za mna po všetkých tých “ skúsenostiach “ v tejto cene jedine luper -ova voľba . Za mna do budúcnosti DC Mina , Londinium R s WiFi aplikovateľným časom preinfuzie - ovplyvní aj teplotu saturácie a extrakcie / Reiss/

Slayer a KVDW pre ich nenazratu cenovú politiku pre EU ich jbm ...
08.12.2019 - 09:02:15
00
Wau chalani,presne vas nazor som ocakaval lebo ako citam tak ste tu tak traja s top poznatkami,co sa mi velmi pocita.

Popozeram si specifikacie tej Dalla Corte a zistim kde sa da zohnat pripadne skusit.

Z tych mnou spominanych by ste teda neuvazovali nad nicim?

A este by som sa s vami chcel poradit co sa tyka mlyncov,ci uz elektrickych alebo rucnych.

Co sa tyka elektrickych chcel by som mlyncek okolo 600-700eur max ale aby nebil prilis velky.Idealne aby sa zmestil na linku kde je priestor 50cm na vysku.Pozeral som Lelit PL72,Barazza sette 270wi,Eureka Mignion,Fiorenzato F4e nano a Ceado e6p.Lelit nema nejaky uzasny design ale ma 64 kamene a je maly aj ked nema lahko odnimatelny hopper.Baratza mi pride dost hlucny a dost plastovy,taktiez aj cistenie mi pride horsie co sa tyka tej spodnej nohy a napadanej kavy,ma mensie mlecie kamene a je hlucnejsi ale zas ma asi najmensie zbytky co sa tyka zostatku medzi kamenmi.Mignon mi na prvu skusenost prisiel trosku hrackarsky,mal pomalsie mletie,mlecie kamene su mensie ale je to celkom oblubany mlyncek.Fiorenzato neviem,mame v robote 64ku evo a tato f4ka mi pride dost pomala a Ceado osobne nepoznam ale viem ze tie vyssie modely su super ale uz stoja ukrutne palky....Aky Vas nazor na tuto problematiku?

No a posledna vec....Rucny mlyncek.Tak ako vsetko ostatne,uz to studujem cca pol roka a stale som sa nerozhodol co je to najspravnejsie.Milion recenzii a milion specifikacii zamnou. Tu mam iba dvoch favoritov. Comandante C40 a Kinu M47 (ktora rada nemam presne urcene idealne clasic ale mozno su pouzitelne aj tie dva nizsie kodely)
Pri Comandante sa mi paci design,moznost prisposobit si diely (designovo) pacia sa mi toe dozy aj moznost upgrade-u na red clix.Cenu akceptujem.Tento mlyncek chcem hlavne na filter ale ak zvladne rad by som s nim skusal aj espresso obcas. Kinu ponuka asi najlepsiu kvalitu a nekompromisne nastavenia ale minus je cena a vaha.....otazka je,ci je az o tolko vyrazne vpred oproti Comandante s red clix?

Dakujem za nazory

Tomas
08.12.2019 - 09:54:18
00
satikk urcite nespravis chybu ani s jednou masinou vo vybere. Ja by som sa este zamyslal nad servisom, u koho a kde.
Este mozno zamotam hlavu https://www.vbmespresso.com/en/home-barista/domobar-super/#versionamenti

Edit: Vidim, ze si z BA tak odporucam navstivit coffeeholics.
08.12.2019 - 10:01:37
00
Dalujem za nazor.Tieto VBM su tiez poslednou dobou dost casto recenzovane,nastudujem si viac aj o nich.Vyzera,ze cim dalej tym viac sa zacina aplikovat aj do tychto mensich strojov tlakova a teplotna profilacia a displeje.
08.12.2019 - 10:15:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up