Bahrain-Merida bude jazdit v roku 2020 ako Bahrain-McLaren :-)
https://cyclingtips.com/2019/12/bahrain-merida-will-become-bahrain-mclaren-in-2020/
04.12.2019 - 19:46:45
00
,,Konečne postavia v hlavnom meste ovál,,. 333 m ovál majú v Prešove, v Bolívii, ...



04.12.2019 - 20:28:33
00
Hack3r napísal:
Peter potvrdil ucast na Gire 2020 /co sme uz vedeli/, ale tiez TDF 2020 a aj OH Tokio 2020


takze majstrovstva sveta nic?
ze by koniec kariery? :)
05.12.2019 - 07:24:14
00
MS 2020 by mali byt tiez pre vrcharov. 7 x kopec 10,2 % strmy, 4 km dlhý a cca. 8 metrov široký a bystrozraký. :D Ale koniec kariery može byt. Hereckej. Začne konečne poriadne pretekat. :D

https://www.cyclingnews.com/news/2020-uci-road-world-championships-courses-in-switzerland-unveiled/
05.12.2019 - 08:38:07
00
kimlo napísal:
takze majstrovstva sveta nic?
ze by koniec kariery? :)


Prečo koniec? :) https://www.cyclingnews.com/features/peter-sagan-i-can-see-the-end-but-thats-more-motivating-than-frightening/
05.12.2019 - 14:54:17
00
to bola recnicka otazka, nie konstatovanie :)
a nechybaju tu nejake prispevky???
06.12.2019 - 06:59:27
01
Príspevky zostali. Len blbosti sme vymazali. Sagan o pár rokov plánuje ukončiť kariéru. Mohol by ešte pridat nejaké z rovinatelších monumentov /prvé tri v roku/, zelené dresy a etapy na Tour , tituly MS a olympijské víťazstvo. Najlepšie predpoklady má na zelené dresy. Nerozhoduje tam len maximálna rýchlost ale aj vytrvalosť. Tú pribúdajúcim vekom nestratí. Na tour moze vyhravat etapy nie uplne rovinate ale tie s kopcami co bezni smrtelnici - cistokrvni top spurteri a klasikari neprelezu v prednej casti pelotonu.
06.12.2019 - 09:59:18
02
Vymazal som lebo som nechcel živiť debatu o prázdnej slame a Nostradamus z východu a jeho tupé ego nenechá na seba dlho čakať. Ze Sagan ukončí kariéru raz to vie kazdy ale ty mudrujes ako keby si to vedel lepšie ako on. Vieš leda tak HoVn o. Keby sa vymazali všetky blbosti tak počet jeho príspevkov by klesol na 0. Je to len trepanie do vetra teórií. Veď choď už konečne niečo dokázať s tými tvojimi schopnosťami do sveta. Veď skúsenosti máš. Jaj vlastne nemáš tak nič.
06.12.2019 - 11:14:58
01
Nemudrujem. Včera písali v sporte. Ze raz skonci. Ale nie hned po OH 2020. To v sporte písali, že raz skonci. Ty tupé ego vypisujúce nezmysly: ,,Vzhľadom na profil a jeho hladanie výziev je OH jeho zaujem číslo 1. Všetko bude smerovať tam, ... ,,. Dal som ti palec nahor. Ešte okolo 50 dalších a máš osobák. Niečo dokážeš. Kedže máš skúsenosti. Vieš ako na to.
https://sport.aktuality.sk/c/424951/peter-sagan-uz-pomysla-na-koniec-kariery-ubehlo-to-ako-nic/
06.12.2019 - 13:06:05
00
@ledavi, to co tu pises, je aplikovatelne nie len na ivana ;-)
toto je diskusne forum, takze co ine, ako diskutovat by tu mal clovek robit?
Necitam vsetky ivanove prispevky, ale tu si ho musim zastat, ze aj to malo, co som od neho cital, bolo vzdy vecne a tykalo sa cyklistiky.
06.12.2019 - 13:56:16
03
Ledavimu, ... sa nepozdáva môj ,,Nostradamizmus,,. :D Ked som tu v apríli napísal, že etapák v Austrálii na začiatku roka v rámci prípravy na prvý vrchol sezóny - jarné klasiky, nie je veľmi vhodný, že stačí Argentína a radšej trocha dlhšie potrénovat - v klude, bez horúčav, pretože nadmerným cestovaním naviac cez časové pásma sa kumuluje únava, je nedostatočná regenerácia, pre tréningové výpadky kvoli cestovaniu na veľké vzdialenosti, pretekaním v skrátených etapách pre 43 stupňové horúčavy klesá trénovanosť a zvyšuje sa únava, že zrejme absolvuje tri kempy vo vysokej nadmorskej výške, pred jarnými klasikami, Girom a Tour, že štvrtý vysokohorský kemp - pred OH 2020 už nemá význam. Podobne ako nemal význam vysokohorský kemp pred MS v Insbrucku. ...
06.12.2019 - 14:20:12
00
kimlo a na koho ešte prosím ťa. Kedysi dávnejšie sa ti rozoberali príspevky presnejšie, viac vecne. Nostradamove príspevky sú zväčša teda hlavne o tom ze on to vie najlepšie ,dokonca lepšie ako sám Sagan . To je tak keď si niekto urobí vš trénerstva a ma zrazu pocit ,ze sa mu do hlavy sústredila všetka múdrosť a chce to dať celému foru najavo. Mimochodom Insbruck. Koľko ich to vlastne dokončilo? 50? Kde boli ostatni ? Tiež unavení? Alebo veľa cestovali? Sagan povedal ze sa išlo zámerne vysoké tempo aby zničili súperov ako je Sagan. Tréner francúzov napísal, ze ísť tam menej ako 8 je blbosť. Alebo ze to boli najťažšie preteky za 40r. Ale veľký znalec z vychodu to ohodnotil, ze Sagan bol precestovany a unavený. Plus kecy na Villu.. Keď to porovnám z jeho tvrdením, se sa Insbruck cítil dobre v kontraste so získaní titulov v USA kde myslel ze nedokonci, v Dohe kde mu tiež nebolo úplne super a v Bergene kde mal žalúdočné problémy a v titul nedufal do 5km pred cieľom tak mi tu niečo nesedí na tvrdení ze bol unavený a bla bla . Môžme diskutovať, ale veď napíšem niečo čo mám podložené a nie reči ako po 5 pive. Ak si si nevšimol tak dosť ľudí tu uz ani nechodí diskutovať. Iba pozrú čo nové a keď vidia ze zas dokola tak zatvoria. Alebo majú nastavenie aby sa nezobrazovali príspevky.
Mňa stále udivuje to jeho hladanie informácií na nete aby vysplietal ďalšiu konštrukciu svojich príspevkov.
07.12.2019 - 13:56:44
02
To myslíš vážne, že Sagan mal v Insbrucku dokončiť bez vysokohorského kempu vpredu pretek pre vrchárov ? S množstvom dlhých strmých kopcov ? Lebo mal tu, tam dobré pocity ? Ani s absolvovaním kempu by sa vpredu neudržal. Pri svojej váhe 78, 79 kilo. V preteku vôbec nemusia pocity korešpondovat s tým, kolko máš v daný den v sebe potenciálu. Mozes sa prvé tri hodiny trápit, ,,rozjazdovat,, a potom v štvrtej, piatej, šiestej a siedmej hodine /v 6:15 minúte, .../ ked sa láme chleba sa čuduješ že to stále ide. Ak máš natrénované, máš za tých šest hodín aj našetrené. Nevetráš sa zbytočne vpredu ako napr. Boonen na MS 2015, ... , v kopcoch sa cedíš. Toto správne robil Sagan pri všetkých troch tituloch MS. A ak ti vyjde vyjde super den, vhodné poveternostné podmienky pre teba možeš sa aj vetrať, tahat poslednú hodinu a pol takmer furt vpredu a aj tak získaš medailu. Tvoj energetický potenciál je v daný den ,,nepochopiteľne,, takmer nevyčerpateľný. Ako napr. u švajčiara Stefana Kunga bronzového na tohtoročnom šampionáte v Harrogate.
Na MS 2015 až 2017 a 2019 boli trate pre klasikárov a špurtérov. MS 2018, OH 2020, MS 2020 pre vrchárov. Šampionát v 2015 a 2017 bol svojim profilom selektívny pre top špurtérov a čisto špurtérske MS 2016 vyhral Sagan vdaka dobrej pozičnej jazde /na poslednú chvílu :D / a vdaka tomu, že oprášil špurtérske schopnosti rýchlostno - silovým tréningom pred OH v Riu. Tréningom maximálnej sily pri štartoch z poslednej pozície v MTB preteku a v Douha porazil aj Cavendisha ktorý pred OH vo svojom ,,pokročilom,, špurtérskom veku tiež oprášil rýchlostné schopnosti tréningom na dráhe.


Naposledy upravil ivan dňa 07.12.2019 - 15:06:14, celkovo upravené 1 krát.

07.12.2019 - 14:25:46
00
A Mosconi je tiež vrchár ? Píšeš v jednomprispevku : " Podobne ako nemal význam vysokohorský kemp pred MS v Insbrucku". ...
A nasledne v dalsom : " To myslíš vážne, že Sagan mal v Insbrucku dokončiť bez vysokohorského kempu vpredu pretek pre vrchárov ? ".
Tak mi to vysvetli ,lebo ako sa zda si protirečís.
Ale ved fajn,ty mas svoj nazor ja svoj.
07.12.2019 - 14:59:26
01
Ledavi ja ti vazne nerozumiem, Ty sa chces vadit s Ivanom? Ivan vie lepsie... (dokonca aj to ze ja nie som ja ale som stax, a neviem kto este...) :-D
07.12.2019 - 15:10:05
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up