Dve hodiny na trenazeri je samo o sebe super vykon :D :y:
08.12.2019 - 14:12:39
08
Jo no vnutri kde mi ku koncu uz pomaly dochadzal kyslik lebo som zabudol pootvorit okno to bola celkom brnkacka 😄 aspon ze vody som mal dost po ruke.
08.12.2019 - 14:12:58
00
Tak tieto skupinove jazdy ubiehaju rychlo. Ani nevies ako. Horsie je to s vytrvalostnym treningom kde drzis staly vykon ak 3 hodky a nemas s kym ani zavodit. Inak mimo to smart trenazer v kombinacii s zwiftom je malo kedy nuda ? treba vyskusat. To nieje len o cumeni do steny a slapani.
08.12.2019 - 14:16:06
01
Len škoda ze sa tam nejazdí len Z2 a 3
08.12.2019 - 14:33:28
00
samozrejme že jazdí :) aj Z1. Jazdí sa tam všetko. Denne je tam 30-40 rôznych eventov stačí si vybrať. taktiež jazdci sú tam rozdelený podľa výkonu na A, B, C,D a ak sa momentálne nejazdí Z2 ktorú jazdiť chceš a nieje tam v tom čase taký event tak sa šupneš do slabšej skupiny kde niektorý makajú a ty si zatiaľ popri nich šlapeš v Z2 :) Iné je to na pretekoch kde musíš jazdiť vo svojej skupine lebo je to kontrolované a ak pôjdeš ku slabším buď ti nezapočítajú výsledky alebo ťa rovno diskvalifikujú.
08.12.2019 - 14:46:58
00
No ale nemôžeš si určiť teraz budem 30 min jazdiť z3 a ostatok z2 ci?
Tak ci onak nemám notebook a na mobile je to male...
08.12.2019 - 14:52:00
00
Ja to mám na 55 palcovej 4K telke takže dosť velké. Niektoré jazdy sú vyslovene určené na jazdy v zónach. Proste celá jazda sa ide v zóne pre ktorú je určená. Dajme tomu patríš do skupiny A a chceš si dať vytrvalostný tréning v zóne 2 tak máš možnosť buď si zvolíš samotný tréning kde jazdíš sám alebo si nájdeš v danom čase skupinový tréning kategórie A ktorý bude zameranú na jazdu v zóne 2 ( máš tam vždy pri výbere skupiny rozpísané v akej zóne resp. cca. kolko W/kg sa bude jazdiť a na čo je daná jazda zameraná. ) Alebo ak tam takáto skupinová jazda v danom čase nieje nájdeš si dajme tomu jazdu ktorá sa pôjde v tempe skupiny B a keďže ty patríš do Ačka tak oni pôjdu tempo ( zóna 3 ) a ty pôjdeš v zóne 2 popri nich keďže si silnejší. Vždy to máš pekne označené v akých cca. W/kg sa daná jazda pôjde takže vždy si pekne vieš vybrať podľa toho čo chceš jazdiť. Proste skvelá aplikácia kde sa ani pri dlhých zimných dňoch človek nenudí a zároveň si dokáže aj pekne zatrénovať. Tiež som bol odporca trenažérov až kým som si nevyskúšal túto kombináciu. Už ma v mraze von na bike nikto nedostane :D Radšej lyže a turistika :) Na jar ale samozrejme trenažér pôjde bokom. Jazde vonku sa nič nevyrovná ;)
08.12.2019 - 16:32:26
02
Nie každý môže mať v byte bicykel
08.12.2019 - 16:45:14
00
Priemerná rýchlosť 45km/h by bola reálna aj pri jazde vonku?
08.12.2019 - 16:54:46
00
Pulzy sú tajomstvo ?
08.12.2019 - 17:08:14
00
Kristina napísal:
Priemerná rýchlosť 45km/h by bola reálna aj pri jazde vonku?

Dosť pravdepodobne áno, ale závisí od segmentu. Alpe du Zwift trvá +/- rovnaký čas ako skutočná predloha, ale oproti realite je to v niečom ľahšie (nemôžeš sa zdrbinkať z nulovej rýchlosti :D a nemáš problém s rozbehom po zastavení :D) a v niečom horšie (teeeeploooooo). Dokonca je ten výjazd aj vtipný (treba si všímať detaily, he he).
Zjazdy z vysokých kopcov sú tam IMO nereálne rýchle. Nemôžeš sa zdžubať lebo jazdecká chyba.
Ale z takých normál stúpaní a rýchlych vlnovečiek lezú veľmi reálne čísla.
PetoPeto21 mať bicykel v byte je najlepšie zabezpečenie drahej techniky pred jej zmiznutím. Ja mám v byte všetky tri. A okrem toho, môžeš si urobiť veľmi presný tréningový plán a smart trenažér ťa už donúti ho do bodky splniť :D presne nastavíš akú dobu máš ísť aký výkon, čo sa ti vonku nikdy nepodarí, stačí aby si mal po ceste nesprávne križovatky alebo odbočky a segment failed.
Sesulak pred 10 rokmi by som ti dal za pravdu, ale s Rouvy, Zwiftom, whatever to už veru neplatí. Navyše reálne účinný HIIT tréning sa dá naplánovať pod hodinu, ale v tom prípade z toho biku odkväcneš jak kabela :P
ja som včera hodil bike na trenažér prvý raz od ... mája alebo začiatku júna, ale osudná chyba bola, že som zaudol inštalovať ventilátor :D :D :D takže som sa zapiekol asi do 5 minút :D za ten čas pribudlo pekných pár nových úsekov, a to aj takých, čo ja rád, takže sa celkom teším
08.12.2019 - 17:25:32
01
Klobuk dole a respekt vsetkym, co dokazu jazdit na trenazeri doma. Hoc aj s ventilatorom. Nezabudnem doteraz .. ako som slapal,slapal, pot zo mna tiekol, nebolo konca kraja, zdalo sa mi, ze tocim uz asi 2 hodiny , padal som unavou /psychickou/, az som z poslednych sil pozrel na cas, ktory som slapal ... a bolo tam 5 minut :D :D .. a to bolo este v casoch, ked mi to slo :lol: Tak ale .. lepsie trenazer, ako by mali mrznut svaly, ak clovek chce nieco natrenovat.

edit: zase :tmi: ;(
08.12.2019 - 17:48:00
04
... to popisuješ pokus spred koľkých rokov?
Lebo také preteky na Zwifte, to je také šialenstvo, že skôr budeš mať z hodiny pocit 15 minút. Nie naopak.
08.12.2019 - 18:18:59
02
ivan napísal:
Pulzy sú tajomstvo ?


mám síce tepák ale nefunguje mi spárovanie s zwiftom preto ho tam ani nemám. Tepy si sledujem len na tachometri. Ale plánujem kúpiť časom aj nejaký kompatibilný takže budú aj tepy neskôr.
08.12.2019 - 18:28:42
00
tulenik: len som chcel vtipnou formou naznacit rozdiel medzi trenazerom a realitou.Pre urcitu skupinu ludi je trenazer nanic, pretoze je 100x lepsie ist von, ako sa potit vovnutri, pripadne nasavat virusy od inych na spinningu. Bohate staci pracovne. A ked sa neda na bajku, tak skialp, horsky beh, bezky. Ale samozrejme chapem co myslis, len to nie je pre kazdeho, preto som pisal, ze obdivujem zanietenie v tomto zmysle.
08.12.2019 - 20:33:52
00
keyboard_arrow_up