marcels dobra palka😟 ale isto su aj dobre
05.12.2019 - 15:53:14
00
No co ja viem tenke ked si provnam tehnke polartecove rukavice a Estrema tak tie Estrema su dost zle. Je v nich cca rovnaka zima. Ale je fakt ze kazdy vnima ten chlad inak.
05.12.2019 - 15:59:07
00
Ja používam dvojo rukavíc, cestou tam obyčajné letné dlho prstové smerom nazad moje obľúbené craft storm. Keď už je okolo 0c tak tie craft storm mi úplne vyhovuju pre celý výjazd. Inak craft patrí medzi moje obľúbené odevy😁.
Ale. mam otázku, je tu niekto kto používa v zime tzv. (neviem presne ten "odborný názov") opačne vrstvenie oblečenia. Ako prvá vrstva niečo malo priedušné ale vetru odolné potom klasika, druhá vrstva niečo teple a na vrch zas niečo vetru odolné? Ako logicky mi pasuje spodok co sa akože spotis ale vlhkosť nepustis od tela do druhej tretej vrstvy.? Teoreticky to vôbec nemusí byť zlé riešenie.....?
06.12.2019 - 21:50:49
00
Tak veci naopak zvykli nosit chlapci z Kris Kross pred viac ako stvrt storocim. Ale vraj sa zabili na motorke, ked si dali naopak helmy :) Takze asi nie moc dobry napad, ale vsak vyskusaj.
06.12.2019 - 22:47:26
05
bude ti zima - v zime je zaklad ostat co najviac v suchu. preto sportove pradla odvadzaju vlhkost do strednej alebo vrchnej vrstvy odkial by sa mala odparit. akonahle mas na kozi nalepene nieco co je vlhke/mokre a akymkolvek sposobom sa k tomu dostane chlad tak ta studena voda poriadne chladi. nemusi ti fukat priamo na spodnu vrstvu no aj obtekajuci vzduch okolo tela tie vrstvy ochladzuje. alebo ked zostanes na chvilku stat a telo prestane "kurit"
priklad mam teraz cyklisticke rukavice v ktorych mi je v teplotach nad 0 zima - lebo sa mi spotia ruky a aj ked maju membranu prudiaci vzduch rukavice ochladzuje a tym aj vlhkost vo vnutri a citim chlad.
v teplotach pod 0 sa mi v nich ruky uz tolko nepotia a aj ked sa rukavice ochladia tak sucha latka tolko nechladi a ruky mam v pohode.
06.12.2019 - 22:59:13
06
Chranite si v zime aj nos alebo usta?
07.12.2019 - 14:58:34
00
Kedysi ma zaujal článok myslím že o Kopkovi (možno to bolo o niekom inom, článok som už nenašiel :^) ) na Aliaške ako sa oblieka. Najskôr sa dá do "igelitu". Následne na to si dáva oblečenie. Význam? Že keď sa spotí, oblečenie nenatiahne vlhkosť, a suché oblečenie hreje. Samozrejme v tom "igelite" celý čas aj spí. Len som sa nedozvedel ako sa ide vysr.Ť :lol: napr.
07.12.2019 - 15:43:57
00
Veď to bol odjakživa najlacnejší "goráč" - na nohu igelitový sáčok a šup s ňou do topánky. Funguje to zhruba rovnako, ako ten značkovejší. :P
09.12.2019 - 19:40:22
00
soused ale Kopkovi islo o to, ze tie zimne sutaze co isiel boli viacdnove a bez podpory. ako si ususis spotene veci pri -20°C ? no nijako. nesmies pripustit aby ti namokli. a to prave riesila ta prva igelitova vrstva. nikde inde take nieco nevyuzijes, len v tych arktickych podmienkach.
09.12.2019 - 19:47:27
02
Hľadám niečo také na bike. Nemá niekto s tým skúsenosti?

https://eshop.pepperboxbikers.sk/doplnky-kukly-nakrcniky-moto/held-nakrcnik-neopren-moto-9543?sort=pd.name&order=ASC&limit=15
09.12.2019 - 20:04:38
00
ja v zime nemozem davat nic pred usta a nos ked bajkujem. zachvylu je to mokre ako cez to dychas a potom to len studi na ustach.. motorkar do toho tak nenadycha.
09.12.2019 - 20:08:28
07
Pre mna zalezi aj od materialu satky. Napr. dobra funkcna tenka sanka je uplne super proti chaldu od vetra, lica vobec nevymrznu a dychanie cez to je tiez v pohode a vlhkost sa v nej az tak nedrzim. Robim to rovnako na biku aj pri lyzovani. Len pozor na material, mal som aj obycajnejsiu kuklu a ta bola pri to istom pouziti mokra ovela viac. Takze pre mna tenka multifukcna satka.
09.12.2019 - 21:14:57
01
dam obycajnu bufku (v mrazoch pouzivam polartekovu) na krk, vytiahnem az na nos a zatylok, zapnem prilbu a stiahnem bufku naspat - vytahujem podla potreby - brada, usta, nos
09.12.2019 - 22:18:13
00
Ja mam akurat problem s celenkami alebo ciapkami. Maloktora je vykrojena na krku a tym ako clovek sedi na bajku, hlavne na cestaku je to dost agresivny posed so zaklonenou hlavou si to stahujem z usi a ja musim mat zakryte usi uplne. Nestaci to mat na pol ucha, neznesiem, fuka tam. Hlavne aj preto ze nosim okuliare. Cely vyjazd si to stale potahujem dole na usi. Mal som jednu dobru ciapku ktora mala cast na usi predlzenu a vzadu vykroj na krk ale stratil som a uz neviem kde som to kupil. Ale celenku som taku nevidel.
09.12.2019 - 22:26:31
00
scarinko taketo nieco ?
https://www.vaude.com/en-GB/Products/Eco-Materials/Eco-friendly-Water-Resistance/Bike-Windproof-Cap-III
https://www.loeffler-shop.at/en/accessories/headbands/101841/windstopper-fleece-headband-flaps?c=14
09.12.2019 - 23:30:12
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up