Servisuje vs serviruje :P
17.12.2019 - 16:17:33
00
Nastavenie presmykaca vlastnymi silami by si mal hotove skor ako by si sa dostal s bikeom do BA :-).
17.12.2019 - 16:18:21
00
S tými "podivnými slovami" je to tak, že v istých obdobiach prepiateho purizmu prevažne klérofašo pôvodu boli naozaj snahy všetky údajné (napríklad) "čechizmy" (správne a nepuristicky bohemizmy) nahrádzať podobnými konštruktami. Často ich vymýšľali politici a ich podržtašky, ale treba napísať aj b), že sa k tomu radi prepožičiavali aj klérofašo jazykovedci. Takže ak zistíte prvý výskyt takého slova niekedy v 40tych rokoch, môže byť reálne. Janko Jesenský má na túto tému trefnú básničku, ako je dôležité nehovoriť "nazdar" ale "nastráž".
Slovenská jazykoveda má potenciál priťahovať jedince, ktoré si chcú pohonkávať s mocou (a teda u tých klérofašo je to jasné) aj preto, lebo na rozdiel od iných jazykovied chce vývoj jazyka nie reflektovať, ale priamo ovládať. Preto im treba odpovedať v jidiš :P
(Ak si uvedomíme, že čeština, poľština a slovenčina sa zhruba do 13. stor. významnejšie nelíšili, snaha určiť, čo je bohemizmus a čo polonizmus je v skutočnosti často odsúdená na fatálny neúspech.)
17.12.2019 - 16:23:32
02
user_id napísal:
Nastavenie presmykaca vlastnymi silami by si mal hotove skor ako by si sa dostal s bikeom do BA :-).


Nie všetci sú šikovný ako ty 👍
17.12.2019 - 16:28:15
00
to je pravda, my sme sikovni :)
17.12.2019 - 16:28:48
00
nastavit presmyk je asi ako si nastavit v mobile jas :D
17.12.2019 - 16:30:56
02
Hosť napísal:
Nie všetci sú šikovný ako ty 👍


Co to ma so sikovnostou ?
90% uspechu tvori citanie a pochopenie postupov/sledovanie videi na youtube
10% trpezlivost. (pripustam, ze tento pomer sa moze z roznych dovodov zmenit )
:-D
17.12.2019 - 16:36:13
01
Ja chcem servis, nie úvod do problematiky nesikovnosti
17.12.2019 - 16:57:29
00
Presmykac sa nezda. Uz tu bola (je?) jedna dreambike "cyklistka", ktora sama skladala bike, davala servis hydraulickych brzd ako nic, lisovala stred, ale nastavenie presmyku bola neprekonatelna prekazka.
Kazdopadne presmyk ci uz je to Ultegra alebo SRAM musi vediet priemerny servisak nastavit raz dva a bezchybne, ci uz je v Senci alebo v BA. Ak v BA, tak ja som bol spokojny s tymito https://www.bikeski.sk/
Ale najma preto, ze cez aj leto vedeli opravit veci svizne bez uletenych poradovnikov. Btw, sam som s presmykom mal problem - ale problem bola skor moja lenivost v kombinacii so zvyklanym nastavovanim na bowdenoch, tak som si to dal tiez nastavit v servise.
I bikeski su vo Vajnoroch, cize na skok zo Senca. Inak to musia teraz bez cakania dat aj v Green Bike, sportservis v petrzalke alebo kdekolvek inde.
17.12.2019 - 17:27:46
00
Hosť napísal:
To znamená ze sa nebude ako kkt pozerať na presmykac 8000 Ultegra a pi.... t že sa to ťažko nastavuje


Hosť napísal:
Nie všetci sú šikovný(í) ako ty ?


:?: Aka tvrda sebakritika. :D
17.12.2019 - 17:40:18
00
[quote="@1546730":*****]Presmykac sa nezda. Uz tu bola (je?) jedna dreambike "cyklistka", ktora sama skladala bike, davala servis hydraulickych brzd ako nic, lisovala stred, ale nastavenie presmyku bola neprekonatelna prekazka.
Kazdopadne presmyk ci uz je to Ultegra alebo SRAM musi vediet priemerny servisak nastavit raz dva a bezchybne, ci uz je v Senci alebo v BA. Ak v BA, tak ja som bol spokojny s tymito [url:*****]https://www.bikeski.sk/[/url:*****]
Ale najma preto, ze cez aj leto vedeli opravit veci svizne bez uletenych poradovnikov. Btw, sam som s presmykom mal problem - ale problem bola skor moja lenivost v kombinacii so zvyklanym nastavovanim na bowdenoch, tak som si to dal tiez nastavit v servise.
I bikeski su vo Vajnoroch, cize na skok zo Senca. Inak to musia teraz bez cakania dat aj v Green Bike, sportservis v petrzalke alebo kdekolvek inde.[/quote:*****]

Tak zrovna tito mi rozladili zadnu prehadzovacku ktorej som povedal aby sa nechytali lebo som ju mal nastavenu
17.12.2019 - 17:43:35
00
No v SC nie je normál servis....a bez auta dostať bike do BA bude fuška
17.12.2019 - 17:56:50
00
Kto? Green Bike ci BikeSki?
17.12.2019 - 18:14:30
00
Bikeski
17.12.2019 - 18:48:25
00
user_id napísal:
Nastavenie presmykaca vlastnymi silami by si mal hotove skor ako by si sa dostal s bikeom do BA :-).


Ja som generalkoval treking bik a nezohnal som 50z 3 prevod.kluky, a v obchode mali len 48z. Stredove ita a osku som musel tiez objednavat z ciech. Iba v 2 obchodoch ho mali. Tak sa to predrazilo o novy presmyk. Nastavit presmyk je zaklad ako defekt, alebo vymena kazety, alebo kluky, pedale, predstavec, vidlu, ci centrovanie strmena. Najprv vysku klietky, potom dorazy a potom lanko. Musim pocitat ze pri jazde to moze zahaprovat, tak nepojdem bez doladovania hned na maraton. Pridat tokeny a odvzdusnit brzdy je tazsie, ake podla videa sa da.
Rozobrat drahy fox tlmic by som sa asi radsej nepokusal ani teleskopku.
A ak stoji oprava 5-10€ a stahovak 18€ a nepocitate s castou vymenou, profi servis ktory poznate a nakupujete tam nieje vysmech, ze si to neviete spravit.
Centrovanie stoji 5€ a stojan viac.
Alebo ci sa budete trapit 4hod s niecim a servisak, ktoreho poznate to ma skor.
Je vela podmienok, ktore rozhoduju ci to dat do servisu.
Ak date koleso medzi skrine a bik nadvyhnete na metle cez 2 operadla stolicky, na zem deku a mozete sa hrat. Nic nasilu, poskodit by sa to nemalo, okrem lanka, co sa rozstrapka, ak to budete 100x zatahovat. Hlavne ak ma lanko 10 rokov a je zaoxidovane, nove lanko radenia aj s koncovkou kupite skoro zadarmo.
17.12.2019 - 19:52:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up