scarinko napísal:
Dnes som si siel po zasielku do zasielkovne, pobocka Kutlikova 13/A. Je to kaviaren v takej novostavbe. Schvalne som si to tam poslal ze uz rovno vyskusam. Hmm ako to povedat. Ujo sice mudry ako radio, akurat cistil lososa ktoreho tam vlastne nepodavaju ale ze to robi pre susedov 🙄
No ok, tak sa ho pytam aku kavu maju lebo ceny ako v centre. Kukam vsade, kavovar nevidim. Vypadne z neho ze super kavu, testovali s ludmi aby vybrali tu naj. Ehm. Goriffee brazilia full city. Uz som sipil ze nem dobre a mam rychlo utekat, balik som uz mal v ruke. Neviem ani preco ale podvolil som skusit tak reku dame dopio za 3,50 :facepalm:
Slecna co tam bola asi prvy den podla facu co dala kuka na majitela ze co chcem tak na nu stekol ze dve presa. Vtedy mi bliklo ze pruser ale uz bolo neskoro. A potom som zbadal "kavovar". Automat Jura. Zaplatil, vypil a tahal rychlo prec.

Co? Aj slecna bola skareda, ze si rychlo tahal prec? Lebo ked uz si to vypil, tak je to potom jedno, ako rychlo ...
17.12.2019 - 19:37:47
00
Poviem to takto, nebola velmi pritazliva :)
17.12.2019 - 19:38:21
00
martinovic napísal:
bral by som toto a to m68 mam :-) prva varka dorazi k zakaznikom v najblizsich dnoch, pockam na prve ohlasy a mozno prikupim, m68 na tmavsie veci, p64 s brew kamenmi na ovocníčkov a ked to nebude fungovat je tam roztec mazzer SJ cize daju sa dokupit espresso ssp kamene. Koncova cena pre EU vratane vsetkeho 1740, dost ale stale polovica monolith flat.


... a prečo nejdes rovno do Red speedov , lepších , trvácnejšieho na svetle praženia ideálnych kameňov . Ja asi zoberiem s Red speedmi. Kinu kkti mi ho chcú silou mocou posielat z USA . Nemajú v eu . Doplatím pár stoviek a mám p64 ... počkám ešte do štvrtka ako sa vyvinie debata ohľadom novej Míny , či niekoho zlomím na odpočet DPH . Ak z toho nic nebude zoberiem s červenými kameňmi . Predobjednavka je s depozitom 600$. Dodanie polovica prvá februára .
17.12.2019 - 20:01:39
00
martinovic napísal:
bral by som toto ...

Pre Romana ale tazka dilema, kupit mlynec od firmy s cinskymi korenmi a vyrobeny v Cine ...
17.12.2019 - 20:02:44
00
Ramon1 napísal:
... počkám ešte do štvrtka ako sa vyvinie debata ohľadom novej Míny , či niekoho zlomím na odpočet DPH ...

Kde sa hovori o novej Mine? Neviem o tom, ze by bola ocakavana...
17.12.2019 - 20:06:37
00
Ramon1 napísal:
... a prečo nejdes rovno do Red speedov , lepších , trvácnejšieho na svetle praženia ideálnych kameňov . Ja asi zoberiem s Red speedmi. Kinu kkti mi ho chcú silou mocou posielat z USA . Nemajú v eu . Doplatím pár stoviek a mám p64 ... počkám ešte do štvrtka ako sa vyvinie debata ohľadom novej Míny , či niekoho zlomím na odpočet DPH . Ak z toho nic nebude zoberiem s červenými kameňmi . Predobjednavka je s depozitom 600$. Dodanie polovica prvá februára .

samozrejme ze by som bral ssp red speed (ta final cena co mi poslali vratane posty, vat, ssp kamene) ale to su brew kamene, na espresso s nimi zas az tolko skusenosti nieje, nemaju tie crushers okolo centralneho otvoru (foto klasicky espresso kamen, cerveny brew ssp kamen)

Prílohy:

1000px+P64+Standard+Burr.jpg
1000px+P64+Standard+Burr.jpg 143.98 KiB thumb_up0thumb_down

1000px+P64+SSP+Red+Speed+Burr.jpg
1000px+P64+SSP+Red+Speed+Burr.jpg 147.48 KiB thumb_up0thumb_down

17.12.2019 - 20:13:49
00
peterg napísal:
Kde sa hovori o novej Mine? Neviem o tom, ze by bola ocakavana...

Roman mal na mysli novú nie jazdenú. ;)
17.12.2019 - 20:20:24
00
Ramon1, to si sa naozaj nechal zlomit na 54mm len tak?
17.12.2019 - 20:34:21
00
Pre istotu by som prikúpil “ konverziu/ kit “ na 58 mm
17.12.2019 - 22:02:40
00
Ja by som s tym prikupovanim pockal a najprv vyskusal. ;)
17.12.2019 - 22:12:07
00
martinovic napísal:
samozrejme ze by som bral ssp red speed (ta final cena co mi poslali vratane posty, vat, ssp kamene) ale to su brew kamene, na espresso s nimi zas az tolko skusenosti nieje, nemaju tie crushers okolo centralneho otvoru (foto klasicky espresso kamen, cerveny brew ssp kamen)


Červene sú pre svetlo prazene kavy na obe metódy ... životnosť 5K kg . Pre tmavé espresso so životnosťou 250kg !!! len sú tie druhé .

Prílohy:

B0DAC736-EBDE-48D5-A2A3-E76D8F6D8CFA.png
B0DAC736-EBDE-48D5-A2A3-E76D8F6D8CFA.png 1.21 MiB thumb_up0thumb_down

EE97C1FC-5605-4D42-B714-F3C1667766B0.png
EE97C1FC-5605-4D42-B714-F3C1667766B0.png 245.51 KiB thumb_up0thumb_down

17.12.2019 - 22:24:38
00
to ze su na espresso na svetlo prazene kavy uvadzaju oni :-) su to brew kamene na hrubsie mletie uninodalne s mininom fines, ktore teoreticky mozu byt vhodnejsie na svetlejsie kavy na espresso.
17.12.2019 - 22:28:58
00
Ako pise martinovic, tie red speed kamene su urcene na brew, ale mozu byt pouzite aj na espresso. V kazdom pripade treba mliet podstatne jemnejsie, lebo maju malo fines, praktickych skusenosti je vsak malo. Prilis jemne mletie bude viest k preextrahovaniu, takze asi bude treba zmenit bezny postup, nakoniec o tom pise aj dalej.

=================
Roofie:
"I spoke to Hansung from SSP regarding this issue and he said that the burrs are able to produce an unimodal grind fine enough for espresso and actually recommenced it."

JoeSventek:
"Roofie, interesting. When I contacted Hansung via Email he basically said that the brewing burrs work for espresso but recommended to go with the dedicated espresso burrs if the grinder would only/mainly be used for espresso."

JoeSventek:
"I could not resist anymore and finally ordered a set of the SSP brewing burrs as well. They arrived a week ago and here are my initial impressions:

The grind is super fluffy and has a lot more volume than the coffee ground with the Mazzer burrs
I have no problem grinding extremly fine. Think turkish.
The burrs produce an excellent grind at coarser (pour over) settings. I'm not able to taste any difference between a V60 from my SSP-SJ and my Mahlkönig Kenia.
I think the burrs produce a lot less fines than any other grinder I've played with so far. Coffee ground for espresso looks and feels a lot finer than with the old burrs while the shots run faster. I even have one coffee at hand currently that I need to grind at a turkish level with the shot times still being super short. The grind is so fine that a lot of the coffee particles end up in the cup.
It seems like it is easier to extract more. (I'm occassionally measuring my shots with an Atago coffee refractometer)
Grinding got a lot faster.
I needed to change my espresso making procedure quite a bit. With the old burrs I ground so fine it would choke my machine with "standard" technique. I then did super long (~ 1 minute) low pressure preinfusions before actually starting the shot. It seems like this is not a good idea with the SSP burrs since I would need to grind so fine that a lot of ground coffee would end up in the cup.

All in all I'm very satisfied so far. I *feel* like shots taste better than ever and I'm even thinking about selling my Kenia to make some room on the counter.

The only thing I'm a bit worried about is this one coffee where I need to grind super fine. It is not a problem by itself since the shots taste good none the less. I guess I'm just not used to it."

=================

Cely obsah https://www.home-barista.com/grinders/ssp-64-mm-burrs-for-brewing-usage-t53138.html

Este pridavam link na SSP stranku kamenov, prebehnite si kurzorom po obrazkoch, aby sa objavil popis http://www.sspgrind.com/sub/product/product.php?idx=8&part_idx=1
17.12.2019 - 22:58:36
00
V suvislosti SSP brew kamne na espresso som este teraz dohladal


mletie je na prach a čuri to dost rychlo, na druhej strane chlapik si chvali (medium roast, https://www.home-barista.com/grinders/which-ssp-burr-set-to-get-for-my-super-jolly-t60774.html#p674963 ).

Ale este je tu aj vyjadrenie jedneho uzivatela (a citacia vyrobcu)
"I went with SSP espresso burrs after asking them. This was Hansung's response:

Brewing burr set also can make espresso, but I do not recommend it. because frankly motor power of SJ is not enough for that aggressive geometry, so you need to run grinder first then put coffee bean for grinding. otherwise grinder will be stalled. But if you coffee bean is around city (easy to break) it would be ok for espresso. But I recommend brewing burr set for only brewing usage."

Cela diskusia, odkial su citacie https://www.home-barista.com/grinders/which-ssp-burr-set-to-get-for-my-super-jolly-t60774.html
17.12.2019 - 23:26:51
00
peterg: jednym z problemov tychto kamenov pri pouziti na espresso je narocnost na kalibraciu mlynceka, zial dat to na SJ pre espresso nemusi byt ziadna vyhra, koniec koncov ek43 potrebune tiez narocnu kalibraciu aby zvladla s brew kamenmi robit "EK style " shot. P64 by mala mat odchylku do 0.02mm, zaver: momentalne je skusenosti s pouzitim brew kamenov na espresso osadenych v adekvatne presnom mlynceku malo, prakticky sa k tomu mozu vyjadrit len majitelia zostelovanych ek43 a monolith flat (kamene su za priplatok), este snad eg-1. Mlynceky ako MK guatemala, proM ... pripadne bezny mlyncek s horizontalnou mlecou komorou po vymene za takyto typ kamena nedokaze vyuzit ich potencial.
17.12.2019 - 23:32:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up