Zdravim,

Vyse 3 roky som mal HT (Kellys Stage 70 2016) ale minuly vikend mi vybrali pivnicu a zmizli mi dva bicykle vratane tohto. Kedze stale chcem MTB jazdit, obzeram sa po niecom novom a uz dlhsie som rozmyslal ze kebyze si mozem znovu vybrat vahal by som nad full.
Nejazdim az tak vela a ked jazdim tak su to skor vyjazdy cez lesy, ziadny velky downhill. Vyslapem si kopec, spustim sa, popripade sa to vlni takze trochu hore trochu dole, lesne cesty. Viem ze full na toto nie je uplne ale obcas ked som sa spustil a hadzalo mi zadok, rozmyslal som ze ci by predsalen nebol komfortnejsi. Na druhej strane stupania su pravdepodobnejsie lahsie na HT.
Kedze som full nikdy ani len neskusil rad by som sa spytal na Vase nazory, ci sa to oplati, alebo pre moj styl jazdy mam stale zostat s HT. Moja hlava mi hovori ze full mozem "zamknut" a mam HT :) .
HT som zatial az tak neobzeral ale s full by som pravdepodobne isiel do Canyon Neuron AL 7.0, a rozmyslam ze ak sa budem citit tak pojdem aj do CF.
Co si o tom myslite? Oplati sa full alebo to po dlhsom case skor olutujem.

Prehladal som temy, ale nenasiel som nic s touto cenovkou a ani nic vseobecne kde by som to mohol pichnut, tak som vytvoril novu. Kludne ma presunte ak sa to hodi skor inde.
18.12.2019 - 08:27:24
00
Fulla mozes zamknut a mat HT, ale za dany rozpocet mas asi o triedu alebo dve nizsie komponenty a priblizne 2kg hmotnosti navyse. A to budes citit hlavne do kopca. Na druhej strane jazda bude prijemnejsia. Urcite si vyskusaj pred kupou full. Ja by som podla tvojho zadania kupil HT. Keby si jazdil aj traily tak full by bol vhodnejsi. Ale mozno najlepsi by pre teba bol nejaky XC full, nieco ako Lux, len podobne bicykle uz budu nad tvoj rozpocet.
18.12.2019 - 11:01:59
00
na tvojom mieste idem do nejako xc fullu, tiez som jazdil na 120 zdvihoch na 26 na hliniku, potom karbonove HT, potom full karbonovy na 120 s trail geo a teleskopkou, nakoniec som ho predal, kupil xc karbon full na 100mm zdvihoch a je to super jazdenie, je to pohodlne, nie je to takze, do kopca to ide lepsie ako ht a o pohodli ani nehovorim. Skus pozriet nejake gianty, napr anthem, tie sa daju pozhanat vo vypredajoch okolo 2000 eur a vahovo su na tom velmi dobre, napr. https://jumpsport.sk/produkt/225120/giant-anthem-29er-2-2018
18.12.2019 - 11:58:33
02
Ak to spravne chapem, tak rozdiel medzi tym Lux a Neuron je len geometria ano? Pozeram sa na Lux CF 6.0 a vyzera dobre aj vahovo. Cakam ak sa ku kradezi vyjadri poistovna a podla toho budem zvazovat kolko som ochotny priplatit. :) Takze aj nad rozpocet by mohlo pripadat v uvahu.
18.12.2019 - 12:32:04
00
lux a neuron su dve odlisne kategorie bikov, nie je to len o geometrii, ale aj o roznych uceloch, na co su tie bike primarne urcene, neuron je univerzal na jazdenie v podstate na vselico, lux je skor orientovany na maratony a preteky a xc jazdenie, ale da sa s nim uzit aj na trailoch, len ma to svoje limity, hlavne dole kopcom.
Ak by som to prirovnal k autam, tak je to akoby si porovnaval dajme tomu sportove auto s nejakym SUVeckom :)
18.12.2019 - 12:38:03
00
Aha, chapem, no pravdepodobne LUX je potom presne to co hladam - vzhladom na to ze preferujem Canyon. No len sa rozhodnut ci do toho chcem dat tolko penazi. :)
18.12.2019 - 12:50:26
00
podla toho, co si pisal a co jazdis, tak ten LUX bude dobra volba, nejako nebudes zbytocne vlacit tazky bike s vysokymi zdvihmi, ktore nevyuzijes, ale stale to bude ovela pohodlnejsie ako htcko, dokonca sa aj do kopca lepsie ide, ak je teren technickejsi, lepsie drzi stopu
18.12.2019 - 13:05:32
00
Treba si full najskôr vyskusat! Potom budes mudrejsi. Avsak nie skusanie po parkovisku 5minut ale poriadny vyjazd do terenu aby si sa s nim vzil... Ja som to tak spravil ked som sa rozhodoval ci HT alebo full. Nakoniec som zistil ze full mi nesadol. Hned po 2hod. vyjazde na fulle som sadol na HT a u mna bol jednoznacne na pocit lepsi HT. Pred skusanim som bol uz rozhodnuty ze kupim full. Je to vsak velmi individualne. Zalezi aj od vahy jazdca, jeho stylu jazdy atd. Cim tazsi jazdec, tym ma asi vacsi vyznam full podla môjho nazoru.
18.12.2019 - 20:22:08
00
To mi chceš povedať že full ide do kopca lepšie ako HT ? :D zaujimava info :D
18.12.2019 - 20:28:59
00
Tak záleží od terénu. Niekedy aj po rovine ;)

Ja by som dal fullu šancu a šiel si ho skúsiť. Aj keď teraz moc traily a terén nejazdíš, tak na dobrom fulle môžeš zistiť, že ťa to baví a väčšinou to je zábavnejšie ako na HT.
18.12.2019 - 20:31:22
00
Full isto rychlejši do kopca nebude, ale áno...bude z väčšiej časti pohodlnejší ako HT....to všetko záleži od toho čo očakávaš od bajku a halvne čo očakávaš od seba :) Ja jazdím ročne viac ako 20 závodov...tento rok som absolvoval etapový závod Beskidy Trophy v Poľsku...a tam bol teda ten terén masaker :D a neverili by ste....na "lite distance" verzi som prišiel do cieľa v celkovom hodnotení druhý na HT bajku :) prvvých 10 boli všetci na Fulle okrem mňa....dlhú variantu vyhral takteiž tipek na HT bajku....jasneže trend je iny...lenže presne ako pisal kolega hore...za cenu 2000e kupiš určite kvalitnejši matroš HT ako nejaký Full...dobrý full kupiš buď jazdený za taký peniaze alebo potom si prihodiť viac a kupiť nejaky LUX...asi toľko...nie je to vždy len o bajku :)
18.12.2019 - 20:39:13
03
shifty12 vytrhol si z konceptu to o kopci, pisal som, ze full ide lepsie do kopca,ked je technicky teren, ale ak mas lock na tlmici, tak full ide rovnako dobre ako ht aj na sotolinovom kopci alebo asfaltovom ;) a tiez nie je dobre porovnavat vykonnostneho jazdca, co jazdi na ht preteky a hobika, co sa len tak vozi po krajine, full mu prinesie urcite vacsie pohodlie
18.12.2019 - 21:31:00
01
..ako bolo vyssie uvedene zalezi od terenu ...ja mam na celodenky canyon nerve 6.0 (teraz neuron) co v podstate je najnizsia trieda full ,ale neviem si ho vynachvalit je to taky dobry kompromis aj do kopca aj na zjazd a hlavne ten zjazd si viacej vychutnas
18.12.2019 - 21:33:56
00
Myslim si že na toto sú dva pohľady...ak je hobbik a má veľa peňazi na full bajk tak nech si kupi samozrejme čo chce :) ja som mu nenapisal že to je zlé...ale ak ma nejakú obmedzenú sumu ktorú chce do toho ivnestovať a je naozaj hobby jazdec ktorý podľa mňa tým padom ten full nevyužije je to zbytočné nie ? :) samozrejme neodcudzujem ani tvoj názor že je full lepši, pohodlnejší...ale ! zasa sa vraciame k tomu že tu porovnávame to že či je hobby jazdec alebo vykonnostný pretekár...to je realita :) ani jeden nazor ktory tu padol som neodsudil...ani lock na tlmiči ti nepomôže k tomu aby si ušetril nejaký ten watt do pedálov v kopci :P to je realita pretože výkon sa ti cez tu stavbu bude vždy prenášať horšie ako na HT :) o tom ma nikto nepresvedčí...
18.12.2019 - 21:34:13
02
ja som tiez hobik a full karbon som kupil za taku cenu a vybave, ze aj karbonove ht v rovnakej vybave byvaju drahsie :) ale vzdy to je o tom, kto co preferuje a moze sj dovolit, ja som si vybral full a aj dalsi bike bude isto full, pre mna je to pohodlie a istota v zjazdoch na nezaplatenie ;)
18.12.2019 - 21:40:36
02
keyboard_arrow_up