Presne tak, lepšie papierové parametre a často výrazne horší softvér, rýchlo sa degradujúci akumulátor, nekvalitné reproduktory a antény, posielanie dát do Číny... čo človek zistí až časom, keďže podrobné a poctivé recenzie takýchto všelijakých no name zariadení väčšinou chýbajú.

Vo všeobecnosti treba radšej zvoliť nejaký mobil od normálnej značky s dajme tomu priemernými parametrami ako nejaký papierovo nadupaný čínsky šunt.
23.12.2019 - 14:27:01
05
Uvidím,bral som ho lebo spĺňal moje predstavy,keby niečo,záruka je,keď bude blbnut,pôjdem ho vratit-inak funguje o.k. GPS je presne,teraz som v lese wifi,a náhodou som našiel možnosť pridania jazykov,zatiaľ netuším ako a prečo sa tam prepla tá Francúzština,možno som niečo postiskal ...

Prílohy:

Screenshot_20191223-165027.png
Screenshot_20191223-165027.png 63.57 KiB thumb_up0thumb_down

23.12.2019 - 16:58:39
00
veru tak, niekedy je to boj, s týmito umidigmi a cubotmi....
23.12.2019 - 17:47:37
00
PatrikL mas na mysli napr. take Sony, Xiaomi (pravdepodobne aj Huawei a kopa inych Cinskych znaciek), Samsung (minimalne ich telky), tusim aj Motorola mala nieco s odosielanim privatnych dat, Apple vobec funguje bez toho aby clovek synchronizoval mobil s ich cloudmi? (z ktorych tiez nie raz unikli info a ktohovie kde vsade/na co vsetko sa dostavaju - napr. terajsie podozrenie ked Apple zaluje startup Nuvia, ktoreho CEO tvrdi ze je to na zaklade info z privatnej komunikacie cez iphone)... Ci uz priamo danymi spolocnostami, alebo predinstalovavanim spyware appiek....
23.12.2019 - 19:00:41
00
Môj pohľad:
Všelijaké problémy boli a budú, ale seriózne značky majú čo stratiť (reputáciu) a ak už sa vážny incident objaví, tak je nádej, že sa to vyrieši - existujú rôzne prípady veľkých pokút, afér atď. po ktorých nastali rôzne zmeny k lepšiemu. Pri nevýznamnej značke sa možno objaví jeden článok, ktorý prečíta pár stoviek ľudí a nebude sa ďalej nič diať, lebo nebude existovať tlak verejnosti a ak by aj bol, výrobca môže mávnuť rukou lebo zákazníkov aj tak nestratí. A tiež výrobcovi šuntov to môže byť jedno, lebo jeho zákazníkov (kupujúcich najlacnejšie veci) nejaké takéto záležitosti neovplyvnia a v ponuke nikdy nebude mať nejaký dobrý mobil, ktorého úspech by bol takýmto konaním ohrozený.

To platí aj ak ide o rôzne iné SW problémy - keď má nejaký Samsung problém a má ho 10 000 000 ľudí, tak je o dosť vyššia nádej, že sa vyrieši. Keď má nejaký pochybný mobil pár desiatok tisíc ľudí, tak je skôr prekvapením ak získava aktualizácie SW, opravy chýb atď. S aktualizáciami SW (na nové verzie Androidu a bezpečnostné aktualizácie) majú problém aj "normálne" značky, ale pri nich aspoň takmer všetko funguje v základe tak ako má a tak ako človek v Európe očakáva.

Tiež v určitom zmysle ma prípadné pochybné konanie od kórejskej, americkej, európskej... znepokojuje o dosť menej ako konanie spoločnosti z krajiny, akou je Čína.
23.12.2019 - 19:27:28
00
ale v pohode,aj tu platí pravidlo-za málo peňazí málo muziky,ak to bude pre mňa zásadný problém,ktorý mi bude brániť používať ten mobil na bežné outdor aktivity,tak jedného pekného upršaného dňa ho odnesiem tam ,kde som ho kúpil a vybavená vec-nie som ochotný platiť za akože značku "Samsung" a podobné "značky " 2 násobok ceny, za podobné parametre... ak by také smartfony boli úplne na nič,všetci by kupovali len ajfóny (ktoré sa vôbec nekazia ani nemajú žiadne problémy)
23.12.2019 - 21:57:25
01
Pokračovanie,dnes ráno bolo menu telefonu pre zmenu v angličtine,ale už som našiel,kde sa to dá vrátiť ns Slovencinu,otázka pre znalych-co môže byť príčina,že sa jazyk mení náhodne,hocikedy-screenshot

Prílohy:

Screenshot_20191224-083330.png
Screenshot_20191224-083330.png 112.58 KiB thumb_up0thumb_down

24.12.2019 - 08:47:12
00
Ak mas ozaj stock(cisty) android tak by to normalne fakt nemal robit. Poobzeraj sa ci vyrobca podporuje nahratie vlastneho systemu bez straty zaruky, ak ano tak to skusit preinstalovat na "ozaj cisty" system. Ak nie, imo moc moznosti nieje, ale mozno niekto vie lepsie (co som kukol tak googel nepozna android ficuru co automaticky meni jazyk na zaklade mobilnej siete). Moze to byt aj hw chyba, napr poskodeny storage, ktoreho citanie dava nahodne hodnoty prave v oblasti kde su ulozene udaje prelokalne nastavenia.
24.12.2019 - 10:09:51
00
Skusil by som hard reset , ak nepomoze , tak reklamacia
24.12.2019 - 10:14:06
00
nerád by som stratil veci-aplikácie a hudbu,čo mám stiahnuté-pri harde resete by sa stratili?
24.12.2019 - 10:25:54
00
Aplikacie si kobil stiahne sam z gplay a hudbu si nakopirujes nanovo . Alebo si komplet vsetko zazalohuj na edisk
24.12.2019 - 10:31:15
00
dík za rady,po sviatkoch skočím do predajne zistiť,aké sú možnosti-inak najradšej by som bol,keby sa dali vymazať z toho zoznamu všetky jazyky,je tam celý svet vrátane číny,arabštiny a asi aj eskimáčtina,na keru onú tam ich je tolko,ja by som si vystačil z jedným,tým našim
24.12.2019 - 10:49:43
00
tieto značky tam dávajú väčšinou "čistý" android v globálnej verzii, bez vlastnej nadstavby a bez lokalizácie, možno to bude aj tým, ale fakt neviem prečo samovoľne mení jazyk....môj bývalý Doogee mal takýto android, ale jazyk si svojvoľne neprehadzoval,ani ked bol prihlásený v zahraničnej sieti...čisto teoreticky náhodou v maďarsku ti to hodí maďarčinu? a čo potom...? ja by som nešpekuloval , ja by som to reklamoval...
24.12.2019 - 11:42:43
00
no ja sa skorej obávam,že tam nahodí čínštinu,to by som už asi nevedel vrátiť na Slov.jazyk-inak teraz naposledy sa to stalo tak,že večer som telefon nevypol,ale prepol na letový režim,teda sim karty odpojené,menu bolo Slov.jazyk,ráno prídem,zapnem a bol tam angl.jazyk , už fakt nechápem ako sa to môže samé v noci prehodiť,bol som predtým poobede v lese,skúšal som zapnúť dáta,roaming,wifi-žiadny problém a v noci,keď "dpočíval" toto ...
je tam Android 9.0 verzia jadra 4.9.117
24.12.2019 - 11:56:33
00
na huawei mám 4.9.148...ale ten má vlastnú nadstavbu EMUI...
24.12.2019 - 12:14:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up