naco to citas :-)
30.12.2019 - 18:55:03
02
lto napísal:
Stale hladas ako sa nieco neda :) .. Vlakom do Smolenice za 3.90e (jedna cesta) .. sice dlho to trva, ale da sa /autobus ide tiez/. Prebehnes Zaruby/Veterlin a ides naspat.

to je nefer. Jeden ma les pod oknami a druhy musi dlho cestovat a este za to platit. MInule som cestoval a vlak meskal hodinu a ti co isli na cadcu nestilhi pripoj a museli cakat 5 hodin v Ziline.
Viem presne ako to myslel Peto. Samozrejme ze sa vsetko da, opustit rodinu a prestahovat sa kvoli bicyklu tiez je moznost. On poukazival, ze bude mat stazene podmienky. Aj niekolki z vas napisali, ze to maju niektori tazke.
Napriklad :
darebak napísal:
Mam zopar kamosov z takych rodin, a su stastni, pretoze si spravili zivot podla seba, mali to urcite tazke, no nevyhovaraju sa na druhych a neplacu ako male decko... takze nekecaj
Je to nefer, ze niekto sa ma lepsie a nemusi moc pohnut prstom a iny ak sa chce mat lepsie, tak sa musi nadret.

V prirode to tiez tak funguje. Niektore zvierata sa maju lepsie, ine horsie. Tie co sa maju horsie skor umru. Zakon dzungle. Ze by ste boli zajacom a povedali by ste druhemu zajacovi, nauc sa rychlejsie utekat, lebo ta nieco chyti a zozerie a pritom ten pomalsi, by sa narodil so skratenymi nohami. U ludi je to tak isto.
30.12.2019 - 19:08:29
00
vy dvaja ste urcite pribuzny
30.12.2019 - 19:16:21
07
Hosť napísal:
to je nefer. Jeden ma les pod oknami a druhy musi dlho cestovat a este za to platit. MInule som cestoval a vlak meskal hodinu a ti co isli na cadcu nestilhi pripoj a museli cakat 5 hodin v Ziline.
Viem presne ako to myslel Peto. Samozrejme ze sa vsetko da, opustit rodinu a prestahovat sa kvoli bicyklu tiez je moznost. On poukazival, ze bude mat stazene podmienky. Aj niekolki z vas napisali, ze to maju niektori tazke.
Napriklad :
darebak napísal:
Mam zopar kamosov z takych rodin, a su stastni, pretoze si spravili zivot podla seba, mali to urcite tazke, no nevyhovaraju sa na druhych a neplacu ako male decko... takze nekecaj
Je to nefer, ze niekto sa ma lepsie a nemusi moc pohnut prstom a iny ak sa chce mat lepsie, tak sa musi nadret.

V prirode to tiez tak funguje. Niektore zvierata sa maju lepsie, ine horsie. Tie co sa maju horsie skor umru. Zakon dzungle. Ze by ste boli zajacom a povedali by ste druhemu zajacovi, nauc sa rychlejsie utekat, lebo ta nieco chyti a zozerie a pritom ten pomalsi, by sa narodil so skratenymi nohami. U ludi je to tak isto.

Prílohy:

20191230_192613.jpg
20191230_192613.jpg 244.83 KiB thumb_up2thumb_down

30.12.2019 - 19:26:55
04
Vuk: ja musim cestovat tiez, ak chcem turistikovat :P .. ano, nie kazdy ma rovnake podmienky, nie kazdy moze dosiahnut to iste. Ale kazdy ma rovnaku moznost vyuzit to, co moze. Vela veci sa v zviote zmenit neda, vela veci sa zmenit da, ale cena za to nie je adekvatna .. ale vecnym stazovanim sa a negativizmom sa to nezlepsi. To, co zmenit nejde, nezmenis a je nutne sa s tym zmierit. Co sa zmenit da, sa treba pokusit zmenit. Niekedy to znamena velke sebazaprenie a vnutornu silu. Co moze byt /a je/ podstatne cennejsie, ako vsetky hmotne prostriedky, alebo vyhody, ktore na prvy pohlad vyzeraju byt nefer. Pretoze do hrobu si ziaden majetok nevezmes. Bohatstvo je cennejsie to, kde ho mola a hrdza nezerie a zlodej neukradne :)

edit: xgasko ma predbehol :)
30.12.2019 - 19:33:00
03
Neviem ako on, ale ja mam logicke myslenie. A nestazujem sa, len poukazujem na chyby prirody. Nie vsetko ma zakon akcie a reakcie. Niekto ma udrie a umriem a on sa dozije 100rokov s kopou penazi. Oko za oko nikdy nefungovalo. Vzdy prezili silnejsie jedince.

Ked budem mat 4 esa a dalsi 4,5,6,8 kazdy inej farby a ten co ma esa vylozi, tak vyhra. Zakon dzungle este nikto neoblafol. Je to len uhol pohladu, ze sa viete uskromnit a nebudete smutit, ze nemate bicykel, ale si kupite napriklad hacik, vlnu a vtichosti budete v stasti do smrti v kute strikovat a budete sa citit stastnejsie, ako ten co ma 10 000€ bik a spadne mu na preteku retaz.


https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1733738_neuveritelne-bohaty-japonec-zil-omylom-60-rokov-v-chudobnej-rodine
30.12.2019 - 19:34:01
00
bobris napísal:
naco to citas :-)


Už ani moc nie. Väčšinou pozriem len fotky a zavriem. Lebo všade stále dookola hádky pár tých istých ľudí.
30.12.2019 - 19:43:07
03
Ty vole - 7 strán od rána :) ( plných s.račiek )
30.12.2019 - 19:47:53
04
Volodaj, k hadke musia byt vzdy viaceri, takze na pricine niesom len ja. A ja iba logicky vysvetlujem. To co pisem je logicky fakt.
30.12.2019 - 19:53:36
00
Ako vidím si vystačíš aj sám :)
30.12.2019 - 19:56:34
09
Vuk Z tolkeho logickeho vysvetlovania musis byt logicky unaveny a teda nacim si dat mozno logicky pauzu, nie? :?:
30.12.2019 - 19:57:13
08
nechcem si robit iluzie, ale snad toto pomoze aspon niekomu
https://psychologie.cz/10-primych-cest-k-radosti/
30.12.2019 - 20:09:07
00
lto napísal:
...nie kazdy ma rovnake podmienky, nie kazdy moze dosiahnut to iste...To, co zmenit nejde, nezmenis a je nutne sa s tym zmierit...

A petovi navrhujete, aby sa zmenil. Ja vidim, ze unho sa to neda. Nema rovnake podmienky ako vy.
To mi vadi viac, ako to, ze sa ma niekto horsie. A zakony prirody su nerovnomerne. Ved niesom slepy. Silnejsie zviera zozerie slabsie.

ennio napísal:
nechcem si robit iluzie, ale snad toto pomoze aspon niekomu
https://psychologie.cz/10-primych-cest-k-radosti/

ja lutujem, niesom emocne vyspely, tak u mna to nefunguje. Ja sa tu pri klavesnici nenervujem. Ja pisem ako stroj.
30.12.2019 - 20:11:08
00
nickovw08 napísal:
ako ti moze byt zima, ked si si dal vyhrievane vlozky do topanok? jedine ak by si si kupil nejake lacne potom by ti mohla byt zima

Jeho balls hi chladia
30.12.2019 - 20:18:53
00
Hosť napísal:
Plávať neviem, behať kvôli kĺbom nemôžem, a na iné športy prachy nemam...

Nemas 2€ do posilky?
30.12.2019 - 20:19:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up