Dik za odpoveď, vyvarujem sa termínu zľava a pod. Ciao a neriešte!:)
31.12.2019 - 21:37:24
00
Z odpovedi ktorú mi sem napísal moderátor vyplýva, že jemu nevadilo slovíčko vianočná v inzeráte, ale zľava ako taká. Považuje to za reklamný ťah, ktorý by mal zvýhodniť predávajúceho pred ostatnými predávajúcimi, ktorí len znížia cenu, ale v inzeráte to zreteľne neoznámia. Oznam o zľave z nejakého dôvodu považuje len za teritórium pre podnikateľov.
V pravidlách inzercie nie je žiadna spomienka o nevhodnosti oznámiť v inzercii zľavu, ale keďže ju moderátor spája výlučne s komercionalizmom, zhodnotil oznam ako poručenie pravidla: " Inzeráty komerčného charakteru (zárobková činnosť, opakovaný predaj nového tovaru) sú zakázané." Podľa môjho názoru som toto pravidlo neporušil, pretože zľavy komerčného charakteru kumulujú zvýšený zisk z predaja tak, že na zľavy prilákajú viac zákazníkov do predajní, ktorí tam okrem zľavnených vecí nakúpia aj nezľavnené, z ktorých je komerčný zisk. V mojom prípade zisk zľavou klesá, takže je antikomerčný. Ďaľším dôvodom dávania zliav v obchodoch je potreba zbavenia sa zásob sezónneho tovaru, ktorý zaberá miesto novosezónnemu tovaru. Moderátorovi som doporučil trošku detailnejšie analyzovať čo je komerčné a čo nie. A aby si bol istý, že neporušuje pravidlá on, bolo by dobré, aby svoj zámer odstrániť inzerát najprv inzerentovi oznámil, a vydiskutoval si s ním, či je naozaj v práve.
31.12.2019 - 22:09:08
01
Čiže ak niečo inzerujem, nepredáva sa to a cenu znížim, nemôžem použiť slovo "zľava"?!?
01.01.2020 - 08:44:36
00
Toto je ina humoreska :D, mozno mal niekto zlavu na prasky ale zabudol ich brat tak teraz bojuje proti zlavam. Este aby nazov a text inzeratu bol definovany pravidlami. A to si este spominam ako sa riesila nevhodna cena a aj take sa mazalo... ja teda som mal za cely zivot asi 5 inzeraty po roznych strankach, ale tu na mtbiker aby si clovek najal odbornika aby napisal inzerat spravne
03.01.2020 - 07:59:53
09
Ked niekto napise "zlava", "akcia", "teraz vyhdonejsie", "vypredaj",... tak to fakt vyzera ako komercny inzerat :) Proste cenu znizte, alebo napiste dohodou (ako na blsaku) a hotovo.
03.01.2020 - 11:40:10
01
Ale je rozdiel , ci ma niekto 3 inzeráty na nejaké veci, ktoré mu stoja doma alebo predáva 20 bicyklov ;). Zmazať niekomu inzerat lebo napise zlava na svoj biedny inzerát a niekto to považuje za komerčný predaj? To už čo je za systém.
03.01.2020 - 12:55:24
00
Randy, len pre toho, kto nedokáže rozlíšiť komerčnú zľavu od nekomerčnej, aký je medzi nimi rozdiel som vysvetlil vyššie. Komerčná zľava má nalákať na nákup, ktorý zvýši zisk firmy. Komerčný znamená zameraný na zisk, a nemyslia tým nižší.
03.01.2020 - 21:02:31
00
Ked musis dat zlavu, aby si predal, tak je to tiez nalakanie na zvysenie tvojho zisku. Inak nepredavas a mas akurat velky gulovy a nie zisk.
03.01.2020 - 21:29:53
00
Bruco mozno to niekoho nalaka a mozno aj nie. mozno ma aj niekto odpor k zlovu zlava.
ale stale to nevysvetluje postoj moderatora, preco zmaze len NIEKTORE taketo inzeraty, ci uz so zlavou (mozno aj na konci inzeratu, alebo akcia 2 kusy 50%zlava a pod..), alebo na kupu tovaru, alebo recyklovane, ako sa dusoval, ze take vsetky bude mazat.
jednoducho sa mazu len NIEKTORE a NIE VSETKY.
03.01.2020 - 22:36:16
00
Bruco, uvediem príklad. Máš bicykel, ktorý si kúpil za 250€, ale je predajný aj za 300€. Kúpil si ho preto, aby si ho za 300€ predal. Ak sa ti ho podarí za 300€ predať, máš komerčný zisk 50€. Ak sa ti ho nedarí predať za 300€, dáš zľavu 50€ a potom ho predáš, tvoj komerčný zisk je 0€.
05.01.2020 - 14:56:24
00
IvanVrzala napísal:
Bruco, uvediem príklad. Máš bicykel, ktorý si kúpil za 250€, ale je predajný aj za 300€. Kúpil si ho preto, aby si ho za 300€ predal. Ak sa ti ho podarí za 300€ predať, máš komerčný zisk 50€. Ak sa ti ho nedarí predať za 300€, dáš zľavu 50€ a potom ho predáš, tvoj komerčný zisk je 0€.


no ved prave, aj ten zisk 0 je stale vacsi ako strata 250 ked nedas zlavu ... ;)
05.01.2020 - 15:26:43
00
Vlastoch, ty už píšeš o strate, nie o komerčnom zisku. Dôvodom zmazania inzerátov bolo údajné porušenie pravidla inzercie: "Inzeráty komerčného charakteru (zárobková činnosť, opakovaný predaj nového tovaru) sú zakázané."

Teraz zopakujem moderátorovu odpoveď s tým, že do zátvorky uvediem môj pohľad na to čo napísal:
Zlavy uvadzaju pravnicke osoby, alebo obchody, pre ktore nie je povolene inzerovat, lebo je to urcity typ reklamy. Co vsak neznamena, ze majitel obchodu, ako napriklad ty Ivan, by nemohol inzerovat a predavat svoje veci. (Ako vidno z tunajšej inzercie, a nie len z tunajšej, tak zľavy dávajú aj neobchodníci, nie len právnicke osoby a obchodníci, ako uvádza moderátor. Nie som právnickou osobou, ani nevlastním obchod, ako uvádza moderátor.)
Bolo zmazanych niekolko desiatok takychto inzeratov komercneho charakteru a ako odovodnenie som napisal "koniec zlavy", aby som nemusel rozpisovat opat pravidla inzercie, ktore ste si odklikli, ale zabudli precitat... (Pravidlá inzercie som si nezabudol prečítať, a odklikol som ich prečítané, a nemal som pocit, že ich uvedenou zľavou porušujem. Zľavu som dal asi po mesiaci inzercie.)
Na nevhodnost nemusim upozornovat, mas to uvedene v pravidlach. (V pravidlách sa nič nepíše o tom, že sa nemôže dať zľava.) Upozornujem na zmazanie inzeratu sposobom, ze odovodnenie sa posle inzerentovi aj ako notifikacia (Dôvod zmazania: Koniec akcie, ukončil ju moderátor, a nie len akciu, ale celý inzerát.)
Dakujem, ze dodrzujete pravidla inzercie! (Dodržuje ich aj moderátor? Podľa mňa nie, a mal by sa za to ospravedlniť všetkým, ktorým neoprávnene zmazal inzerát.)
05.01.2020 - 18:12:58
00
Predaj/inzerovanie v bazari nepodlieha zakonom ekonomiky alebo marketingovym nastrojom pouzivanych na podporu predaja.

Je to individualne stanovena zostatkova cena niekym pouzivaneho tovaru za ktoru je predavajuci sa ho zbavit po zapocitani amortizacie.
Kazda akcia uvedena na produkt bude len nadalej individualne stanovena zostatkova cena niekym pouzivaneho tovaru za ktoru je predavajuci sa ho zbavit po zapocitani amortizacie.
Neexistuje refernecna cena voci ktorej sa vypocitava zlava. Neplatia zakony ponuky a dopytu. Nie je vedeny vykaz ziskov a strat, nie je suvaha ani vypredaj skladovych zasob.
Preto je takto uvedeny inzerat len spekulacia, ako aj casove limitovanie oznacovane "akcia do".
Bud chces dany tovar predat alebo nechces predat. V tom pripade ho stiahni.

V minulosti boli nahlasovane inzeraty, kde prave potencialni kupujuci nahlasovali taketo scenare, kde predmetom konfliktu bola cena, zlava alebo datum akcie.

Samozrejme, cenu je mozne zmenit kedykolvek, ale stale to nie je akcia, ktora naznacuje komercny charakter.

Dalej nie je povolena inzercia s navom "vymena". Taketo inzeraty su tiez mazane s poznamkou, "toto je bazar, nie barterovy obchod".

Mozme o tom diskutovat, ja vychadzam zo kauzalistiky vo fore, ale velmi jednoduche riesenie uz napisal Hack3r, menovite, vlozit znova inzerat podla pravidiel...
05.01.2020 - 22:48:32
00
ReHMn toto nič?
https://www.mtbiker.sk/bazar/ramy-celoodpruzene/396713/kupim-ram-scott-spark-29r.html
https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-brzdy/396215/kupim-hope-tech-3e4-brzdu-zadnu.html
https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-radenie/396172/kupim-radenie-sram-9-rychl.html
05.01.2020 - 23:10:04
00
Tak už dokonca ani výmena? A keď chcem predať cestný bicykel napr. s poznámkou že by som teoreticky vymenil za horský(lebo potrebujem viac ten) tak mám smolu? Čo je na tom zlé... Ak sú tieto nové obmedzenia podporou miestneho eshopu tak to nie je správna cesta.
06.01.2020 - 00:42:22
02
keyboard_arrow_up